Padla pompa PSG16 - podobno jest nienaprawialna - pomocy...

Awatar użytkownika
M@verick

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2008, 20:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Padla pompa PSG16 - podobno jest nienaprawialna - pomocy...

#1

Nieprzeczytany post autor: M@verick »

Witam

Po pol roku cieszenia sie bezproblemowa jazda Asterka niespodziewanie pod koniec grudnia wyskoczyl nastepujacy problem. Auto nagle stracilo moc a silnik kreci sie tylko do 2 tys obr/min. Mozna normalnie nim jezdzic z tym, ze ma sie osiagi jak w Maluchu. Dalem auto do ASO Nivette w Wawie i tam doszli do tego, ze padl sterownik w pompie wtryskowej ( PSG16 z podwojna wtyczka, nr. Boscha - 0470504214 ) i zaproponowali wymiane na nowa za "okazyjne" 8 tys zl :(

Dalem auto do speca od Opli, ktory pracowal w ASO 12 lat i on stwierdzil cos innego - pompa jest uszkodzona mechanicznie (sterownik ok) i trzeba ja wymienic co kosztuje najtaniej na rynku 3500 zl z gwarancja na rok. Uzywanej za 1500 zl nie zamierzam kupic gdyz nie wiadomo jak dlugo pochodzi.

Dodam takze, ze od kilku dni przewertowalem caly interek, fora vectry, zafiry, astry i innych modeli gdyz silnik 2.2 DTI 125 KM jest popularny. Wychodzi na to, ze bede chyba musial wydac rzeczywiscie 3500 zl + wymiania 500 zl = 4000 zl :( Wszystkie firmy do jakich dzwonilem, lacznie z autoryzowanymi serwisami firmyBosch twierdza, ze tej pompy sie nie regeneruje gdyz nie ma do niej czesci zamiennych :(

Co najciekawsze auto ma zweryfikowany w ASO przebieg przy zakupie 56 tys km a teraz ma prawie 76 tys km. Czyzby tak szybko padaly ? Ludzie na forach pisza, ze padaja po 150-200 tys a nie przy tak malym przebiegu :(

I teraz mam pytanie: czy ktos moze jednak zna firme, ktora naprawia takie pompy gdziekolwiek w Polsce ?

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

dobry warsztat od opli i saabow jest przy okeciu. Żwirki i Wigury 2a bodajże
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
M@verick

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2008, 20:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: M@verick »

Dobrych warsztatow polecanych na forach jest w miare wiele, ale tych co naprawiaja pompe wtryskowa PSG16 na razie nie ma. Kazdy polecany zaklad powiedzial to samo: pompa nienaprawialna... :(

Obecnie nowa najtaniej udalo mi sie znalezc tutaj za 3.780 zl netto (4.611 zl brutto): [External Link Removed for Guests]

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#4

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

M@verick, Sproboj zadzwonic i zapytac sie nie dalko mnie jest autoryzowany service pomp Boscha:
[External Link Removed for Guests]
Podobno mozna im wysłac. Moja znajoma robila u nich pompe w DTLu to z demontażem i zalozeniem 3200 ja skasowali
1.9 SPORT 150KM

Awatar użytkownika
M@verick

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2008, 20:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: M@verick »

Dzwonilem...wszedzie... zadnym adresem chyba mnie nikt nie zaskoczy :) Wolinski chce 6000 zl - 1500 zl jesli oddam im pompe co daje 4500 zl za regenerowana pompe przez Boscha. Bo twierdza, ze nowa to 9000 zl.

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#6

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

M@verick, za podmiane na druga chce od ciebie 4,5 tys?
1.9 SPORT 150KM

Awatar użytkownika
M@verick

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2008, 20:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: M@verick »

Dokladnie. To duzo ? Masz kogos z lepsza oferta ?

ODPOWIEDZ