lakier na zderzaku

Awatar użytkownika
luki3001

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2008, 0:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ciepielów
Kontakt:

lakier na zderzaku

#1

Nieprzeczytany post autor: luki3001 »

Witam wszystkich!

Jakis czas temu zauwazylem u swojej aterki (kolor srebrny), że lakier na przdnim zderzaku ma troszkę ciemniejszy odcień od pozostałych elementów karoserii. Natomiast tylny zderzak jest ok. Auto bylo sciągane z zachodu wiec pomyslelem, że może zderzak był malowany i poprostu lakiernik zle dobrał lakier i dlatego ta różnica. Ale oststnio widzialem na mieście astry tego samego koloru co moja i miały też taką róznice w odcieniach lakieru. Czy to poprostu zbieg okolicznosci, zwykły przypadek? Czy ten typ tak ma i jest to juz poprostu może jakas wada fabryczna.
Może ktos cos wie na ten temat, albo tez to zauważył. Proszę o odpowiedz:)

PS. Drogi moderatorze tym razem jak i ZAWSZE skorzystałem z wyszukiwarki ale nie znalazlem takiego problemu, ani też podobnego.
Pozdrawiam
luki3001

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Temat już był poruszany, ale nie jako osobny z tego co pamiętam, tylko tak przy okazji jakiegoś innego ;)

U mnie też jest inny odcień, z tym że ja wiem na pewno, że był malowany. Poza tym większość Astr tak ma - przyglądałem się w salonie. Nikt w fabryce nie cieniuje, a zderzaki mają inny podkład i temu tak wychodzi. Nie wiem tylko dlaczego tylny zderzak pasuje, a przedni nie :roll:
Obrazek

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

może z tyłu była bita i lakiernik dobrze dobrał kolor:))))
no i teraz jak auto idealnie pomalowane, znaczy walone było:))))))

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#4

Nieprzeczytany post autor: Struna »

tomala72, moje było bite (bo sam brałem w tym udział niestety) i nie jest wycieniowane. Zderzak przedni się różni, natomiast tylny pasuje - a malowałem całe auto.
Obrazek

Awatar użytkownika
kubalos

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2009, 16:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszałkowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kubalos »

Też mam srebrny metalik i przy ładnej pogodzie też to widzę ale to chyba wszystkie tak mają tak jak pisali poprzednicy widziałem na mieście takie same.

BAFI

#6

Nieprzeczytany post autor: BAFI »

W ok 90% Opli i nie tylko, elementy lakierowane z tworzyw sztucznych (są to zderzaki, klapki wlewu paliwa, lusterka itd.) różnią się. Wiąże się to z tym, że elementy te są lakierowane w innym miejscu fabryki, a nie jednokrotnie w innym miejscu Europy. Nie są te elementy lakierowane na taśmie wspólnie z karoserią. Często nawet producent lakieru na tworzywa sztuczne i na karoserię jest inny. Poza tym technologia lakierowania jest też inna.
Poza tym zderzaki mają inne płaszczyzny niż np błotniki, z którym się łączą. W przypadku lakierów metalicznych mają tzw flop (czyli w zależności od kąta patrzenia kolor się mieni). To też może być przyczyną różnic.

ODPOWIEDZ