Bulgotanie powyżej 3tyś - dziwny problem

Awatar użytkownika
artkil1

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda ślaska
Kontakt:

Bulgotanie powyżej 3tyś - dziwny problem

#1

Nieprzeczytany post autor: artkil1 »

czesc mam dziwny problem przy obrotach po wyrzej 3000 słychac w srodku samochodu jakies bulgotanie gdy obroty sa nisze wszystko jest ok. Bylem u mechanika z ty probleme on stwierdził ze wszystko jest ok czy astrach to jest naturalne

nazywaj normalnie tematy. Ten poprawiłem. Ale proszę o przestrzeganie regulaminu bo następnym razem będzie warn. |JOszi
Ostatnio zmieniony 21 sty 2009, 17:54 przez artkil1, łącznie zmieniany 1 raz.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

naturalne to to nie jest. Ja się z takim bulgotaniem spotkałem przy wywalonej uszczelce pod głowicą ale to bulgotało cały czas.

FANTOM

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 02 wrz 2008, 11:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: SW
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: FANTOM »

Moim zdaniem to początek końca uszczelki głowicy, też tak miałem, potem zaczęło już bulgotać przy każdych obrotach.
Na początku (jak bulgotało na wyższych obrotach) mechanik stwierdził żeby się tym nie przejmować bo mógł być zapowietrzony układ (wymieniałem pompę wody i termostat).
Potem ucieczka płynu chłodniczego, zwiększenie się bulgotania i uszczelka do wymiany.
Kontroluj Płyn chłodniczy jak zmyka, zaczyna palić na trzy albo dwa gary, biały dym, duże ciśnienie po odkręceniu korka zbiorniczka wyrównawczego hmm.. patrz wyżej.
[External Link Removed for Guests] X16SZR + klima

Awatar użytkownika
artkil1

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda ślaska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: artkil1 »

Byłem u mechanika i stwierdził ze to niejest uszczelka pod głowica ze pali na 4 gary i niema pojecia od czego to morze bydz nigdy z takim czyms sie nie spotkał płyn chłodniczy nie ucieka

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

a ja proponuje zajrzeć w zbiorniczek płynu wyrównawczego :) za mało płynu w nagrzewnicy i sie przelewa i tak bulgocze:) mam to samo w astrze .... ale od dłuższego czasu i odpowietrzaniu nagrzewnicy bulgotanie nie ustapiło a płyn ma dobry poziom :)
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

FANTOM

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 02 wrz 2008, 11:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: SW
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: FANTOM »

artkil1 pisze:Byłem u mechanika
ale i tak świadczy to o zapowietrzonych układzie chłodzenia sprawdziłbym jeszcze czy to nie pompa wody,

Zrób tak: jak trochę pojeździsz, odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego TYLKO OSTROŻNIE powinno posyczeć, zakręć i jedź dalej. Dla pewności, zrób tak kilka razy.
Jeszcze jeden test: rano włącz silnik na jakieś 15 sekund i wyłącz, potem odkręć zbiorniczek, jak będzie ciśnienie pod korkiem - uszczelka. Jedź do innego mechanika i sprawdź, TYLKO NIE MÓW, że masz chyba uszczelkę do wymiany, bo ci napewno ją wymieni :mrgreen:
[External Link Removed for Guests] X16SZR + klima

Awatar użytkownika
kubalos

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2009, 16:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszałkowo
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kubalos »

Uszczelka pod głowicą!! Miałem identyczne objawy jak u artkil1

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Tak już uszczelka pod głowicą. :roll:

artkil1, napisz dokładnie jaki masz silnik bo liczba 16 niewiele mówi.

Bulgocze, bo płyn przelewa się w nagrzewnicy i krąży w układzie. Miałem tak samo ale w Astrze F, w tym aucie sporo osób się na to skarży, wystarczy przejrzeć pod tym kątem forum Astry F. Powodem tego może być zapowietrzony układ chłodzenia, odpowietrz układ chłodzenia, w 8v możesz wykręcić czujnik temperatury i poczekać aż płyn tamtędy wypłynie. Zrób tak kilka razy (ale nie w jeden dzień ;) ) Powinno ustąpić, bo układ może być gdzieś zapowietrzony. I niekoniecznie musi to być uszczelka pod głowicą.

Awatar użytkownika
artkil1

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda ślaska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: artkil1 »

tylko jak odpowietrza sie taki układ niemam pojecia gdzie jest czujnik temperatury morze w jakis inny sposub morzna to zrobic

Usunięty użytkownik 3235

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

artkil1, napisz konkretnie jaki masz silnik, bo w dalszym ciągu tego nie napisałeś. W 8v wykręcasz czujnik na kolektorze ssącym. Do tego czujnika dochodzi jeden przewód.

ODPOWIEDZ