Pompa paliwa (nie mylić z wtryskową)

Dj K

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 08 paź 2008, 21:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

Pompa paliwa (nie mylić z wtryskową)

#1

Nieprzeczytany post autor: Dj K »

Witam chciałem zapytać posiadaczy astry g X17DTL czy słychać u was po przekręceniu kluczyka spod tylnej kanapy prace pompy paliwa. U mnie jej nie słychać i nie wiem czy w ogóle działa i dobija paliwo a rano muszę trochę dłużej kręci niż jak jest rozgrzany. Niech ktoś podpowie jak ja sprawdzić czy pracuje i czy dobrze pracuje, może jakiś bezpiecznik? A może pompa wtryskowa sama pompuje z baku paliwo?

2.0Dti16V101km

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: 2.0Dti16V101km »

Dj K pisze:Witam chciałem zapytać posiadaczy astry g X17DTL czy słychać u was po przekręceniu kluczyka spod tylnej kanapy prace pompy paliwa. U mnie jej nie słychać i nie wiem czy w ogóle działa i dobija paliwo a rano muszę trochę dłużej kręci niż jak jest rozgrzany. Niech ktoś podpowie jak ja sprawdzić czy pracuje i czy dobrze pracuje, może jakiś bezpiecznik? A może pompa wtryskowa sama pompuje z baku paliwo?
na 99% pompy paliwa nie ma pompa wtryskowa ciagnie paliwo ze zbiornika!
Przeciwko Kurestwu I Upadkowi Zasad

Dj K

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 08 paź 2008, 21:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Dj K »

:/ to co to jest to pod tylną kanapą po plastikowa pokrywką. Wygląda jak pompa, ma podłączoną wtyczkę i dwa węzę paliwowe :?:

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

wężę jeden ciągnie drugi zwrotny a w wtyczce są 2 kable do pływaka które pokazują na liczniku ile paliwa . tam, NIE MA żadnej pompki
Obrazek
Obrazek

Dj K

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 08 paź 2008, 21:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Dj K »

lukaszluk pisze:wężę jeden ciągnie drugi zwrotny a w wtyczce są 2 kable do pływaka które pokazują na liczniku ile paliwa . tam, NIE MA żadnej pompki
czyli mam rozumiec ze pompa wtryskowa ciągnie paliwko :o dziękuję za wyjaśnienie

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

tyylko w niektorych busach byla pompa paliwa w zbiorniku z racji ze paliwo bylo nisko a silnik ugory oraz np w pozniejszych golfach 4 na PD bo wczesniejsze wypusty na pompowtryskach nie mialy i zdarzaly sie problemy. Zwykle diesle na pompie rotacyjnej miewaja tzw pompe tandemowa ale ona jest w razem z pompa wtryskowa. Benzyny mjaja elektryczna w zbiorniku.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ