Buczenie podczas jazdy przy stałych obrotach silnika

lukas_piotr

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 17 lis 2007, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie podczas jazdy przy stałych obrotach silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: lukas_piotr »

Podczas jazdy w zakresie od 2100 do 2200 obrotów słyszę dziwny odgłos. Tak jakby buczenie?Stłumione wycie? trwa to chwilę jak tylko przejdzie przez ten zakres obrotów. Dodatkowo mam wrażenie że nasilają się wibracje auta.
Tylko podczas jazdy, w sumie na wszystkich biegach poza pierwszym i wstecznym. Szczególnie na III i IV. Najwyraźniej słychać jak silnik schodzi z obrotów.
Nigdy na jałowym, a zawsze podczas jazdy. Nigdy jak jest zimny. :?
Jak go zatrzymam w tych obrotach tempomatem to będę to słyszał cały czas niezależnie od prędkości. :?

Dodam że 3tys temu wymieniałem całe sprzęgło + wysprzęglik (uszkodzone łożysko). Wyżej opisany problem zauważyłem dopiero po wymianie. Przedtem słyszałem taki sam dźwięk przy ruszaniu, jak wlno puszczałem sprzęgło. Myślałem że to tarcza się ślizga ale jak ją widziałem po wymianie jeszcze nie była taka zużyta. Teraz cholerny i uporczywy dźwięk męczy mnie podczas jazdy. :evil:

O ile nie jest to awaria szczególnie utrudniająca mi życie - tak poziom irytacji ogólnego wnerwienia wzrasta za każdym raze kiedy wsiadam do auta.
Co to jest za dźwięk?
Hatori Hanso!

wampir_wawelski

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2008, 17:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wampir_wawelski »

Moim zdaniem powinieneś we własnym zakresie sprawdzić klocki hamulcowe - wszystkie. Sprawdź również, czy w trakcie jazdy, gdy slyszysz ten odgłos, czy on reaguje, gdy wciskasz hamulec roboczy.

Miałem również takie objawy we fiacie punto, jak się okazało, jeden z klocków był starty do metalu, po wymianie wszystko wróciło do normy.

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

możliwe że po wymianie sprzedła któryś z elementów został źle dokręcony np: sa słabo i po rozgrzaniu silnika a co za tym idzie i jego przy większych obrotach wpada w wibracje, zwłaszcza jak ustabilizujesz obroty. Ale mogę się mylić....
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

lukas_piotr

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 17 lis 2007, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lukas_piotr »

UuUUUŁŁLUUUUŁUŁUŁU... :evil: :evil: :evil:

Żesz.. k.. mać

Dodał Quakow lukas_piotr
Po co piszesz takie pierdoły ? nie lepiej zadać jakieś konkretne pytanie?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2009, 18:10 przez lukas_piotr, łącznie zmieniany 2 razy.
Hatori Hanso!

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#5

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Jeśli to wycie występuje i na postoju to winną by było łożysko. Jeśli tylko podczas jazdy to tu masz parę rzeczy do wyszukania od klocków, łożysko w kole, brak oleju w skrzyni
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

lukas_piotr

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 17 lis 2007, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lukas_piotr »

kaslo pisze:Jeśli to wycie występuje i na postoju to winną by było łożysko. Jeśli tylko podczas jazdy to tu masz parę rzeczy do wyszukania od klocków, łożysko w kole, brak oleju w skrzyni
Tylko podczas jazdy. Olej dolałem do skrzyni po wymianie sprzęgła. Łożyska całe.. Łożyska nie wydają takiego dźwięku..

Ale.. Może klocek? Dostaje wibracji orz danych obrotach i lata w zacisku? Da się to sprawdzić, jadąc w zakręcie.. Na skręconym kole, klocek inaczej leży.. może?

Na jakimś forum usłyszałem teorię o przesuwaniu odważnika na półosi.. tylko za chiny nie kąsam po co?
Hatori Hanso!

ODPOWIEDZ