"szorowanie" i blokującę się tylne koło przy hamow

Awatar użytkownika
r.s87

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok/Grajewo
Kontakt:

"szorowanie" i blokującę się tylne koło przy hamow

#1

Nieprzeczytany post autor: r.s87 »

Witam. jestem tu nowy i na wstępie serdecznie pozdrawiam asterkowiczów;)
mam taki problem, mianowicie dziś zauważyłem, że w mojej Asi przy hamowaniu "coś" szoruje w tylnym kole (kołach??), a przy ostrzejszym zahamowaniu blokuje się tylne prawe koło i właściwie nie wiem co to jest czy zużyte okładziny czy coś jeszcze innego. przy zaciągniętym ręcznym coś tam trzyma, ale nie jest rewelka. Asterka 1.6 8v z 2001 roku i od tamtej pory nic nie było robione z bębnami z tyłu. liczę na pomoc, bo strach się bać jechać w dalszą traasee,:)pozdrawiam

Berrt

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Berrt »

Napisz jeszcze czy masz z tyłu bębny czy tarcze, oraz czy masz ABS.

Wygląda mi to na zapieczony cylinderek w zacisku bądź w tłoczku szczęk (zależy od hamulca.
Może być też rozwarstwiony przewód elastyczny. Oba przypadki objawiają się niepoprawnym powracaniem szczęk/klocków po hamowaniu w efekcie czego koło pozostaje zablokowane.

Awatar użytkownika
r.s87

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok/Grajewo
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: r.s87 »

byłem u mechanika, okazało się, że zapieczony jest cylinderek. koleś mi po przeczyszczał i teraz od razu lepiej hamuje, nic nie szoruje i nie blokuje koła:) dzięki za odpowiedź, trochę późno, ale lepsze to niż wcale;)pozdro;]

Awatar użytkownika
Stiven1989

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2008, 16:47
Imię: Konrad
Auto: VOLVO S80
Silnik: B5244S*
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#4

Nieprzeczytany post autor: Stiven1989 »

Może to być coś znacznie prostrzego...
Wystarczy że pył który pozostaje z wytartych szczęk osadzi się na elementach ruchomych...
w każdym bądź razie musisz zdjąć bęben i wszystkie elementy oczyścić z brudu, sprawdzić tłoczek czy jest szczelny i czy się nie zacina...
u mnie pomogło!!!
Pozdrawiam :lol:
Moja ESKA 80 -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
"Picie wódki jest to wprowadzenie elementu baśniowego do rzeczywistości" ~Jan Himilsbach~

ODPOWIEDZ