Dziwny warkot opla astry 1,7 dti (isuzu)

Awatar użytkownika
iqon

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2009, 10:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Dziwny warkot opla astry 1,7 dti (isuzu)

#1

Nieprzeczytany post autor: iqon »

Witam. Mam pewien problem z silnikiem. We wrzesniu zakupiłem opelka z silnikiem Isuzu. Po wymianie paska rozrządu silnik zaczął inaczej pracowac. Wpada w taki dziwny rezonans lub warkor zwłasza na zimnym silniku. Proszę o pomoc. Może ktos wie co sie dzieje? Już dziwne rzeczy przychodzą mi do głowy. Ze mechanik przy wymianie paska rozrządu przestawił rozrząd np.o jednego zeba.

Awatar użytkownika
Mikruss

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2009, 12:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./okolice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Mikruss »

mógł przestawić rozrząd lub łapa może być zle przykrecona bo chyba trzeba ja odkrecac przy wymianie rozrządy :roll:

Awatar użytkownika
iqon

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2009, 10:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: iqon »

zapomniałem napisac dośc ważną rzecz ze ten warkot jest na zimnym silniku i w przedziale obrotów 1100-1900

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

Jak dla mnie każdy diesel ma warkot :)
Ja mam 1.7 DTL ale zwykły i tez warczy :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
iqon

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2009, 10:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: iqon »

ale to jest inny warkot,silnik tak jakby mial jkis rezonans w zakresie tych obrotów (1100-1900),jak sie zagrzeje jest cisza!

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

mam identycznie ten sam problem i ten sam silnik 1.7 DTI 16v Isuzu, miałem wymienane uszczelki a co za tym idzie pasek rozrządzu i od tego czasu zdarza mi się szczególnie w trasie (w mieście - raczej nigdy) ze spada strasznie klutura pracy silnik "warkot" i nie wiem co to moze byc. Czasem wlasnie tez slychać go chwilę zaraz po ruszeniu na zimnym, ale najabrdziej uciążliwe staje się jak zacznie się w trasie. I też właśnie w takim samym przedziale obortowym bez względu na jakim biegu, Może być zapięty 5ty bieg prędkość nie zbyt wysoka, a trafie w ten przedział oberotów i jest tragedia, aż w "uszy kole" ale zdarza mi się raz na jakiś czas i tylko w trasie. Co to moze byc?
Stay tuned ;)

password

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 23 paź 2008, 22:41
Imię: jacek
Auto: AG x 2
Silnik: 1.7 dti , 1.4 x14xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: miechów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: password »

ja mam podobny problem od listopada u.r. , u mnie ten warkot bardzo dokucza w czasie jazdy po mieście , wręcz zagłusza prace silnika , w czasie jazdy w trasie jest sporo mniej uciążliwy , kilka razy zdarzyło sie że nagle zamilkł i było jak dawniej czyli wręcz cisza i śliczny basowy pomruk , by za chwile znowu werczeć!!!!!

na wolnych obrotach motor chodzi pięknie jakby mu nic nie dolegało , pasek po wymianie --bez zmnian , spalanie symboliczne 5-5,5 , pali na dotyk , żadnych innych usterek, był diagnozowany tutaj [External Link Removed for Guests]
oraz u pana kwietnia koło wieliczki -- spacjalizuje sie tylko w oplach oraz u kilku innych mechesów, bez rezultatu , pozostaje mi tylko wizyta tutaj [External Link Removed for Guests] jak ten gośc nie pomoże to sie poddaje.
w tym tygodniu sprawdze jeszcze sprzegło , skrzynia i alternator

tapiseba

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2007, 12:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: tapiseba »

Panowie umnie tez był ten warkot wyminiłem ten czujnik połozenia wału i cisza ale u mnie tylko chodzil głosno na postuju a w trasie nic :roll: hmmm.. u was nie wiem moze byc ten czujnik sprawdze na kompie Pozdro!
tapiseba

august255

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: august255 »

Też to mam :shock: tylko że u mnie było trochę inaczej, otóż miałem wypadek i zerwaną łapę silnika, uszkodzoną chłodnice, i pęknięta puszka na filtr powietrza. Po wymianie wszystkiego dalej to samo, później był wymieniany pasek i rolki, i dalej to samo. Tylko że u mnie jest trochę inaczej :m Z rana na zimnym silniku odpala idealnie zapala się kontrolka check i właśnie wtedy ten metaliczny dźwięk!! Przejadę około 5km i gaśnie kontrolka a dźwięk silnika wraca do normy :roll: Wnioskując, u mnie jest do wymiany zawór EGR teraz się zastanawiam czy jak przeczyszczę/ wymienię zawór zniknie także dźwięk silnika.

ODPOWIEDZ