Nowy czujnik temperatury, a wskazówka nawet nie drgnie,

ARNI

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 sty 2009, 12:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KUTNO
Kontakt:

Nowy czujnik temperatury, a wskazówka nawet nie drgnie,

#1

Nieprzeczytany post autor: ARNI »

Witam. Z góry uprzedzam, że czytałem juz wszystkie tematy z tym zwiazane, ale nie znalazłem takiego przypadku jaki wystepuje u mnie. Kupiłem nowy czujnik temperatury zalozyłem, ale i tak nie jest tak jak być powinno. Wentylator wyłacza sie i to jest ok bo na starym czyjniku chodzil cały czas ale temperatura na wskażniku nawet niedrgnie.A przejechałem z 10 km zaraz po wymianie czujnika.
Wina termostatu tak jak było napisane w innych tematach raczej nie. Bo auto grzeje dobrze. Niemam innych pomyslow. Prosze o podpowiedzi. :(

Awatar użytkownika
ESD

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2008, 22:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ESD »

Ja bym jednak stawiał na termostat. W środku będziesz miał ciepło bo za to odpowiada nagrzewnica. Ropniaki rozgrzewają się dłużej, po jakim czasie, km. łapie pierwszą tem.?

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: siboo »

Tez mi sie wydaje ze termostat, a napisz mi kolego gdzie sie znajduje ten czujnik temp. plynu chlodzacego i ile kosztuje, bo jak odpalam to miga mi kontrolka "elektronicznego ukladu chlodzenia silnika" (kontrolka z zbiornikiem i gwiazdka) i przypuszczam ze to wina tego czujnika

[ Dodano: 2009-02-05, 23:28 ]
z tym ze u mnie wyglada spr. z grzaniem tak ze po 10 km. strzalka drgnie a ok. 15 mam temp. (88 stopni), termostat mam nowy, wiec tak powinno byc, to diesel i nic nie poradzimy, pisze tu o spokojnej jezdzie.

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

siboo, moje auto tez tak się nagrzewa po wymianie termostatu, niestety nie jest to dokońca prawidłowe, na poprzednim termostacie ( dopóki się nie popsuł) auto nagrzewało mi się szybciej, po 5 wskazowka ruszała z miejsca a po 8 miałem autko rozgrzane na 88 C -> teraz mam więcej czasu i slużbowe auto wiec moge wstawić swoją astre na warsztat i będę kombinował co z tym fantem zrobic
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

ARNI

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 sty 2009, 12:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KUTNO
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ARNI »

Wina wskazówki to raczej nie jest przy podłaczeniu na krótko sie wychykiła.
Silnik niby osiaga temperature bo przy czujniku jest goraco strasznie. Moze być ze nowy czujnik jest niesprawny?

[ Dodano: 2009-02-06, 12:36 ]
Sibo. Czujnik temp. znajduje sie po lewej stronie,( jak staniesz przodem do silnika )jest na nim taka wtyczka. Musisz zdjac plastikową osłone, która jest na silniku i wtedy go napewno zobaczysz.A tak wogóle to było juz gdzies opisane to gdzie on sie znajduje.

Awatar użytkownika
rafii njoy

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ostróda
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: rafii njoy »

Witam

miałem podobnie wskaznik w liczniku nie podnosił sie , dopiero po przejechaniu wielu km (około 20) coś tm drgnęło i doszło do okolo 85-90 stopni, wymieniłem termostat i po przejechniu około 8km strzałeczka reaguje potem juz szybko łapie temp. (obroty miedzy 2000 a 2200) bez szleństw, też tak bylo u mnie że w srodku cieplo się robiło dość szybko, ale silnik jednak znacznie wolniej się nagrzewa szczególnie w naszych dieslach myślę ze padł Ci termostat

ps.przejedz się po dłuzszej trasie może msz podobnie i czujnik jest dobry

pozdro

ARNI

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 sty 2009, 12:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KUTNO
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: ARNI »

To nie jest termostat na 100%, bo silnik jest strasznie goracy dotknac sie nie można.Płyn tez ma wysoka temp. Gdyby byla to wina termostatu to wskaznik pokazywał by jakąs temp mniejsza lub wieksza, ale by pokazywał. A wskazówka nawet sie niedrgnie.

snajpi84

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 15 paź 2008, 13:40
Imię: Michal
Auto: Astra G / Mondeo IV
Silnik: 1,7 DTI / 2,0 TDCI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gostomko
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: snajpi84 »

ARNI, po ilu kilometrach stwierdzasz ze nawet nie drgnie ?? jesli masz watpliwości to jedź do mechanika niech ci podłączy pod kompa i sprawdź rzeczywistą temperaturę i wtedy będziesz wiedział czy masz czujnik temperatury sprawny czy nie.
kolego nie sugeruj się twoimi subiektywnymi odczuciami temperatury bo ręką to nie jestes wstanie sprawdzic czy masz 60 stopni czy 85 stopni a przy 60 wskazowka Ci nie drgnie z miejsca,
więc tak jak mówiłem sprawdz czujnik na kompie a później termostat to jest pierwsza rzecz która bym wymienił -> do mojej astry kosztował niecałe 50 zł (GATES) więc to nie są duże pieniądze nawet jeśli bys wymienil na darmo.

moja zasada to lepiej jest coś robić i wymienić niż upierać się i czekać na cud bo prawda jest taka że my nie jesteśmy wstanie Ci powiedzieć na 100% co jest usterką, możemy tylko sugerować, a objawy które podałem i fakt iż wskazówka wg. Ciebie jest sprawna wskazują na usterkę termostatu.
[External Link Removed for Guests] - jeździdło - Astra G Kombi
[External Link Removed for Guests] - zabawka - Vectra C GTS

ARNI

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 sty 2009, 12:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KUTNO
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: ARNI »

Mieliscie racje to był termostat. :lol:

ODPOWIEDZ