problem : automat szarpie

Awatar użytkownika
papagena

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zewsząd
Kontakt:

problem : automat szarpie

#1

Nieprzeczytany post autor: papagena »

Sznowni Państwo!

Mam Astre 1,6 16v z gazem w automacie i pojawił sie problem ze skrzynią. Przy ruszaniu, zwłaszcza jeśli wcześniej jechałam na wstacznym auto szarpie i wydaje dwięk przypominający przeskakującą zębatkę (głośnie 'tarch'). Tak na pierwszy rzut oka moim zdaniem to skrzynia. przy jeździe nie mam już problemów (tak na słuch wszystko jest w porządku). Z czym to może sie wiązać ? Co spradzić ?

I jeszcze pytanie a właściwie prośba. Mógłby ktoś polecić jakiegoś dobrego, sprawdzonego fachowca od automatów w Bydgoszczy (bądz bliska okolica). Mam swojego mechanika ale on do automatu tak jakoś się nie garnie. Nigdy nie było ze skrzynią problemów (a utomaty sa u mnei w rodzince od ponad dwudzistu lat) więc nie mam zielonego pojęcia kto sie tym u nas zajmuje i jest sprawdzony.

Z góry dziękuję.
Papagena

Jeśli powtórzyłam temat to przepraszam ale szukałam i nic nie znalazłam.

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#2

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Kolego wpierw sprawdził bym stan oleju i filtra. Jeśli wsio będzie ok, niestety czeka cie remont skrzyni!
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

Awatar użytkownika
miroos

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:26
Imię: Mirek
Auto: Astra-G Caravan automat
Silnik: x16xel
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: miroos »

Pierwsza sprawa sprawdzić poziom oleju (sprawdza się przy pracującym silniku) - u mnie w automacie mam wyciek na uszczelniaczu półosi i po zakupie autka było zbyt mało oleju, auto miało problemy z ruszeniem, dopiero po chwili wszystko było ok (zapewne gdy olej został bardziej rozprowadzony po skrzyni).
Polecam wymienić olej jeśli nie był wymieniany (specjaliści od automatów w warsztacie w Krk zalecają wymianę co drugą wymianę w silniku), u mnie zalali Dextron III i wszystko jest ok od ponad 15 tyś km.

Co do wymiany filtra - w tym modelu skrzyni (chyba model af-16 albo af-13) nie wymienia się filtra oleju w skrzyni ponieważ nie ma dostępu do niego - wymiana filtra nastepuje tylko w przypadku kompletnego remontu i rozebrania na części skrzyni.

Co do mechanika od automatów to niestety ja mogę tylko polecić warsztat w Krk (na Kurdwanowie, ul. Gromady-Grudziąż).

Napisz co wyszło ze skrzynią jeśli już uporasz się z nią.

Awatar użytkownika
papagena

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zewsząd
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: papagena »

dziękuję za pomoc.

wymianiony został olej w silniku, filtr ... okazała się że ze skrzynią wszystko w porządku. wogóle to przestało mi "stukać", a mama pod autem blachę - osłonę tłumika.
dzisiaj autko było u mechanika (miało być w poniedziałek ale koleś się rozchorował a był sprawdzony więc czekałam) wszysko posprawdzał , olej w skrzyni (było ok) i inne pierdoły i skrzynia jest w stanie idealnym , więc stwierdziliśmy że to ta blacha dawała taki efekt akustyczny . mam nadzieję że to było to. strach ma wielkie oczy ale według tego co opisywałam to kilka osób (niezależnie) wskazywało mi na skrzynię. będę teraz trochę bardziej nasłuchiwać , ale mam nadzieję że nie będzie kłopotów.

ODPOWIEDZ