Nie łożyska, nie opony, nie zwrotnica - co huczy?

MariuszS

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, 14:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nie łożyska, nie opony, nie zwrotnica - co huczy?

#1

Nieprzeczytany post autor: MariuszS »

Mam powazny problem, z którym nie radzą sobie mechanicy. Może ktoś z Szanownych Forumowiczów coś podpowie.

Od roku mam Astrę i od roku przy pręgkości od ok. 90 do ok. 120 km/h coś huczy w zawieszeniu. Oczywiście pierwsza diagnoza to łożyska. Sprawdzone wszystkie, nawet koła od innej Astry zakładaliśmy - i nic.

Kolejna diagnoza - wyząbkowana prawa tylna opona - jeszcze letnia. Po wymianie na zimówki huczenie niestety nie ustąpiło.

Potem sprawdzałem skrzynię biegów, uzupełniłem w niej olej (oczywiście bez zmian), ponownie sprawdziliśmy opony i łożyska, ponownie zostały założone opony od jeszcze innej Astry. I nic...

Mechanicy (kolejni) zauważyli, że zwrotnica była trochę pokrzywiona. Wymienili i nic!

Pomóżcie, proszę, bo nie mam pojęcia co może być przyczyną tego huczenia.... Obstawiam jeszcze półosie i może przeguby... Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za każdą informację.
Astra II, 2004, 1.6 TwinPort

łata

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 16 sty 2009, 16:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: goleniów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: łata »

może podnieś jedną stronę przodu i na odwrót , na biegu sprawdzić która strona bardziej huczy .

a może to łożyska w skrzyni na półosiach lub klocki hamulcowe :/
nie wierz niczemu co słyszysz
i tylko w połowie temu co widzisz
-----------------------------------
czytaj FAQ .

MariuszS

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, 14:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: MariuszS »

łata pisze:a może to łożyska w skrzyni na półosiach lub klocki hamulcowe :/
A sądzisz że klocki mogą różnie "wyć" przy różnych prędkościach? Nie byłby to hałas taki sam? W sumie rano, szczególnie zimą, klocki mi "szurają" przy delikatnym hamowaniu... Sprawdzę, dzięki za podpowiedź.
Astra II, 2004, 1.6 TwinPort

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

U mnie w astrze wina była felga, jak nią się zakręciło to latała z całą opona po wymianie felgi było wszystko dobrze.
Obrazek
Obrazek

MariuszS

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, 14:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: MariuszS »

lukaszluk pisze:U mnie w astrze wina była felga, jak nią się zakręciło to latała z całą opona po wymianie felgi było wszystko dobrze.
Przekładaliśmy całe koła z dwóch innych Astr, w których nic nie huczy... To też wyeliminowane...
Astra II, 2004, 1.6 TwinPort

Awatar użytkownika
lukosow

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2008, 18:10
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lukosow »

ja miałem kiedyś coś podobnego, ponad rok czasu dochodziłem do tego z mechaniorami...
okazało się że prawy przedni błotnik był niedokręcony i jakoś wygięty- może masz to?

MariuszS

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, 14:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: MariuszS »

Drodzy Forumowicze, znajomy podpowiedział mi coś takiego: skoro uzupełniałem olej w skrzyni biegów, mogła być możliwość, że poprzedni właściciel dłuższy czas jeździł z brakującym olejem i zniszczył pierścienie w skrzyni. Czy to może huczeć? Na biegu jałowym też huczy, ale uspokaja się przy ostrzejszych zakrętach w prawo. Błagam, pomóżcie :|
Astra II, 2004, 1.6 TwinPort

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: adams »

Panowie mam to samo na ostrych łukach w prawo robi się cicho a jak konczy sie zakret to znowu huczy. Przednia prawa piasta juz zmieniona. Nie pomoglo. Co to jest bo to strasznie drazni i glowe rozwala bardziej niz tlumik sportowy...ehhh
Konfiguracja PC i ROUTERÓW - Neostrada, Netia, Chello, Aster, Multimedia 790-012-672

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

Prawe tylne łożysko? :mrgreen:
Może opony wyząbkowane.
Ile Cie wyszla zmiana piasty?
Obrazek

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: adams »

Wziąłem komplet pasażerów na przejażdżkę żeby słuchali co i jak wyje itp. Ci z tyłu stwierdzili że coś gwiżdże i wieje. W tylnych drzwiach osunęły się uszczelki na prowadnicach szyb i stąd gwizdy. Zatrzymaliśmy się, szyby w dół uszczelki do góry (na ich dawne miejsce :P ) i w drogę. Z tyłu cisza, z przodu buczy coś jak cholera. kumpel z prawej powiedział że wydaje mu się że to coś pod jego nogami buczy/drga itp. Zmieniłem przednia prawą piastę na SKF bez czujnika i jest troszkę ciszej z prawej ale ogólnie nadal buczy tak że w trasie głowa pęka. Jak jadę po łuku w prawo to jest cisza, a jak inaczej to buczy. Tłumaczę sobie to tak że jak koło jest skręcone w prawo to siła boczna wywiera inny nacisk na łożysko i jest cisza... Z racji tego że mam urwany przewód od prędkości przy samej piaście i wydaję mi się że to ona wyje, zamawiam piastę SKF z czujnikiem i zobaczę co będzie. Auta mi nie znosi w żadną stronę ale opony są zurzyte od wewnętrznej strony? czy to może dawać taki dźwięk? Sprawdzałem też klocki (jest dobre 8 mm) i tarcze (jeszcze spokojnie wytrzymają komplet nowych klocków, nie ma wżerów, nie biją) Czy to coś komuś rozjaśniło :?:

p.s. Zmiana piasty za free - znajomy :mrgreen:
O co chodzi z tymi wyząbkowanymi oponami?
Konfiguracja PC i ROUTERÓW - Neostrada, Netia, Chello, Aster, Multimedia 790-012-672

ODPOWIEDZ