Przestawiona kierownica - brak zbieżności?

Tosiak

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Przestawiona kierownica - brak zbieżności?

#1

Nieprzeczytany post autor: Tosiak »

Uderzyłem dzisiaj przednim lewym kołem w krawężnik i od tego przestawiła mi się kierownica - gdy jadę prosto muszę mieć ją skręconą w lewą stronę. Poza tym nic nie puka, nie bije, w każdą stronę jest taki sam opór. Czy to raczej będzie tylko brak zbieżności?

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

Tosiak pisze:Uderzyłem dzisiaj przednim lewym kołem w krawężnik i od tego przestawiła mi się kierownica - gdy jadę prosto muszę mieć ją skręconą w lewą stronę. Poza tym nic nie puka, nie bije, w każdą stronę jest taki sam opór. Czy to raczej będzie tylko brak zbieżności?
Witam

Podjedź na stację diagnostyczną - serwisant sprawdzi i będziesz wiedział wszystko, nikt nie jest w stanie "przez neta" stwierdzić jak nie widzi co się dokładnie stało. Być może tylko zbieżność, ale ja raczej obstawiam, że coś się pokrzywiło (co?) niestety...
Po mocniejszej kolizji np jest tak, że auto nigdy "nie będzie" takie jak było... W Twoim przypadku jednak myślę, że wszystko będzie dobrze i po wymianie/naprostowaniu (?) wszystko będzie jak było ;) i to niedużym kosztem.

Aha - dobra rada: jedź na laserowy pomiar ;]

Pozdrawiam
Paweł

Tosiak

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Tosiak »

Wyszło, że skrzywiony został co najmniej wachacz... W poniedziałek Asia trafi do mechanika i wtedy okaże się co jeszcze jej dolega... Dziś zauważyłem jeszcze, że przy maksymalnym skręceniu kół nie odbija kierownica - tzn. koła się nie odkręcają.

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

a to już może być problem z listwą w maglownicy albo krzyżakiem na łączeniu z kolumną kierowniczą

swirek

Astro-maniak
Posty: 590
Rejestracja: 29 maja 2008, 16:06
Imię: Tomek
Auto: Astra G Sport
Silnik: 2.0 DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: swirek »

Tosiak pisze:Dziś zauważyłem jeszcze, że przy maksymalnym skręceniu kół nie odbija kierownica - tzn. koła się nie odkręcają.
Kolego jak sie zbieżność posypała to kierownica nie będzie wracała
Moja Asia [External Link Removed for Guests]
Niebo mnie nie chce a piekło boi się, że nim zawładnę ......

ODPOWIEDZ