X16SZR- remont?

dawidwiecki

Astro-maniak
Posty: 372
Rejestracja: 05 lip 2007, 15:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontakt:

X16SZR- remont?

#1

Nieprzeczytany post autor: dawidwiecki »

Podejrzewam ze poszla mi uszczelka pod glowica, bylo troszke majonezu pod korkiem (na koniuszku palca by sie zmiescilo), i kilka kropelek majonezu na bagnecie.
W zwiazkuz tym prawdopodobnie czeka mnie wymiana uszczelki.
i teraz pytanie co moge jeszcze odswierzyc w silniku przy okazji zeby byl zdrowszy.
Mozecie tez podac orintacyjne ceny bede wdzieczny:)
Wąbrzeźno ----Grudziądz Potęga AKP :) MÓJ NR KOM. 506967920
Moja Astra [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
NeXeS

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2008, 18:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: NeXeS »

Witam
Ja jestem po wymianie uszczelki pod głowicą- koszt 950zł (planowanie,docieranie, części + robocizna)
Przy okazji wymieniono u mnie pasek wielo klinowy, termostat, filtry, olej (Castrol 10W40), płyn chłodzący (filtry kupowałem sam)

Koszt całości ok.1000zł
Nadmienię że autko ma nabite prawie 200000km
Po remoncie jestem bardzo zadowolony, silniczek żwawszy, zostało mi tylko obserwowanie ewentualnych ubytków oleju i jeszcze ponowne pomiary średniego spalania.

urfel

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:21
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: urfel »

Panowie nie straszcie...
bylo troszke majonezu pod korkiem (na koniuszku palca by sie zmiescilo), i kilka kropelek majonezu na bagnecie
Ja dzisiaj wytarłem tyle majonezu z pod korka żę bym ze cztery kromki chleba tym wysmarował..., na bagnecie się nie zbiera. Jak narazie to myślę, że to z powodu niedogrzania silnika, bo nie zauważyłem znacznego ubytku płynu chłodniczego. Jutro jeszcze zrobię test na odkręconym korku zbiorniczka - zobaczę czy się woda gotuje.
Przede wszystkim dbać...

Awatar użytkownika
NeXeS

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2008, 18:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: NeXeS »

ja remont robiłem gdyż zauważyłem majonezik pod nakrętką kapy zaworów i na bagneciku, silnik wydobywał z siebie dziwny dźwięk, jakby syczenie, lekko spocona głowica (wg mnie wydmuchana uszczelka) brałem pod uwagę niedogrzanie silnika (80-90stopni na odcinku 20-30km)
Wg mnie powinieneś poczekać (z remontem) na optymalne warunki pogodowe tak aby wykluczyć niedogrzanie silnika

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#5

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Zanim zaczniecie remontować silniki polecam na okres zimowy przysłonić cześć chłodnicy tekturą. Ople tak mają że zimą wydziela im się masło z oleju z powodu niedogrzania i niestety wymiana termostatu nic nie da :) ten typ tak ma.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

To że się pojawił majonezik to nie znaczy , że uszczelkę Masz wydmuchaną , Ja u siebie spod korka też "wyciągam" dużo majonezu, ale , auto nie straciło na mocy, nie ma ubytków oleju ani płynu chłodzącego. silnik jest niedogrzany i dlatego robi się majonezik
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Majonez będzie i to dużo, TTTM.

dawidwiecki, zobacz czy masz duże ciśnienie w układzie chłodzenia- w zbiorniczku wyrównawczym (zobacz czy masz węże twarde, czy płyn w zbiorniczku nie śmierdzi spalinami/paliwem, czy płynu ubywa czy nie, czy słyszysz efekt przelewania się płynu w nagrzewnicy przy ruszaniu autem na zimnym/gorącym silniku?). Jeśli nie masz tego co wymieniłem to zostaw UPG w spokoju.

Ja akurat miałem to wszystko co napisałem wyżej i UPG poszła do wymiany (wypalona była w 2 miejscach)...

dawidwiecki

Astro-maniak
Posty: 372
Rejestracja: 05 lip 2007, 15:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dawidwiecki »

analyzer64 pisze:efekt przelewania się płynu w nagrzewnicy przy ruszaniu autem na zimnym/gorącym silniku?).
nic takiego nie mam
analyzer64 pisze:czy płyn w zbiorniczku nie śmierdzi spalinami/paliwem
raczej nie smierdzi
analyzer64 pisze:czy płynu ubywa czy nie
wydaje mi sie ze ubyło ale nie duzo
analyzer64 pisze:zobacz czy masz duże ciśnienie w układzie chłodzenia
jak to zobaczyc?
analyzer64 pisze:zobacz czy masz węże twarde
jakie weze te od wyrownawczego?
Wąbrzeźno ----Grudziądz Potęga AKP :) MÓJ NR KOM. 506967920
Moja Astra [External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

dawidwiecki pisze:jakie weze te od wyrownawczego?
Węże biegnące z/do chłodnicy - te grube ;)

maniek_lubon

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2008, 22:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: maniek_lubon »

troche majonezu zimą jest normalne nie ma sie czym przejmowac jak wam zacznie płyn ubywać i kopcic na biało mozna sie juz martwić ;)

ODPOWIEDZ