Opel Astra G, a Opel Astra II classic

Rafał 88888888

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2008, 12:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Opel Astra G, a Opel Astra II classic

#1

Nieprzeczytany post autor: Rafał 88888888 »

Mam pytanie, który samochód jest teoretycznie lepszy, pomijając cenę i stan. Czy rocznik 99 czy 09? Słyszałem, że na classicu podobne większe oszczędności i to w końcu classic a nie model aktualny. Który jest teoretycznie lepszy pod względem jakości, dopracowania, etc.? Który silnik jest lepszy: 1,6 16V bez EGR 1,6 16V z EGR czy 1,6 16V Twinport i z czego to wynika? Jakie są pomiędzy nimi różnice. Co do wyposażenia to raczej takie samo z małymi odchyleniami.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ja tam sobie chwale te z pierwszych okresow produkcji, mniej wad bylo i byly bardziej dopracowane. Nasze gliwickie czy warszawskie to juz niestety pojechali po kosztach. Nawet ocynku juz poskompili. Braki w instalacji elektrycznej i jak bedizesz cos chcial dolozyc to niestety ale bedzie trudniej. To czy w AG w jakims silniku nie bylo EGR to w to watpie bo wymogi ekologiczne by na to niepozwolily. Ciezko przeskoczyc by bylo taki stan rzeczy jedyny silnik jaki nie ma EGR to Z20LET montowany w QP i nie tylko tzw OPC2
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#3

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

jednak auto i 10 lat starsze od 09 z fabryk z Niemiec czy Belgi to dobrze wykonane egzemplarze wyposazone lepiej elektrycznie ze skora lub ładna welurowa tapicerka. W starszych tez jest lepszy pełny ocynk. Mialem tez eFke z niemiec owiele bardziej mi sie podobala niz te golasy z Polski.
1.9 SPORT 150KM

Rafał 88888888

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2008, 12:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Rafał 88888888 »

Wyposażenie standardowe- porównywalne, opcjonalne- przepaść. Nawet tak skóra kremowa potrafiła być. Co to jest standardowy przegląd. Dzwoniłem wczoraj do aso i koleś jakiś nierozmowny był i mi powiedział, że w zależności od oleju to od 650 do około 700-800. Wie ktoś co to obejmuje? Bo mnie to chodziło o 8. przegląd według serwisplanu A- ten największy. Jeśli się ktoś orientuje to proszę napisać. Przemmekk bardzo fajnie to wygląda pod twoim profilem- te lechowe odliczanie.
PS. Jak mam w VIN-ie X52, gdzie X to 99r. to jest to Bochum czy Antwerpia?

ODPOWIEDZ