Przegląd w aso.

Rafał 88888888

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2008, 12:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Przegląd w aso.

#1

Nieprzeczytany post autor: Rafał 88888888 »

Ostatnio dzwoniłem do aso z zapytaniem o przegląd. Koleś NIE POTRZEBOWAŁ(??!!) VIN-u, a numer silnika, żeby powiedzieć dokładnie, a OPEL CAR PASS gdzieś wsiąkło. Powiedział, że tak gdzieś około 650 a 800zł. w zależności od oleju, ale nie był zbyt rozmowny. I co najważniejsze powiedział, że to przegląd standardowy, i, że oni tylko taki robią. I parę części przykładowych powiedział i tyle. Serwis to Dixi Car Radom. Może ma ktoś doświadczenie i wyjaśni mi co to obejmuje. Mnie chodziło o przegląd po 8. roku ekspoloatacji lub po 120 tyś. km(samochód 2 lata nieserwisowany), czyli o ten duży, według SERVICEPLAN-u A(książka listopad 1998r.). Który przegląd byłby lepszy czy to to samo? Ten standardowy to jest jak mały czy duży?Ma ktoś może SERVICEPLAN A po polsku lub wie gdzie szukać. Mój niemiecki pozwolił mi na przetłumaczenie większości, ale nie wszystkich.

[ Dodano: 2009-03-01, 14:28 ]
Chodzi mi o plan obsługi A. Nikt nie serwisuje swojego samochodu w ASO?

cache

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2007, 23:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żuławy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: cache »

właśnie byłem w serwisie po 120 000.
wymiana świec , oleju, filtrów :powietrza AG, paliwa, oleju, eko, +przegląd. Razem około 730zł w Gdańsku w ASO.(Rozrząd był już wymieniony po 100 000.)

Kristof

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:36
Imię: krzysztof
Auto: Astra G
Silnik: 1,4 16V
Województwo: śląskie
Lokalizacja: katowice

#3

Nieprzeczytany post autor: Kristof »

Prawie 90 % forumowiczów Opla Astry nie serwisuje w ASO :) Jak ktoś ma samochód na gwarancji to trzeba a moze nie trzeba :) jeżdzic na przegląd w ASO.

mariocccp

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 14 mar 2008, 19:07
Imię: Mariusz
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1 @ 161
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mariocccp »

cache pisze:właśnie byłem w serwisie po 120 000.
wymiana świec , oleju, filtrów :powietrza AG, paliwa, oleju, eko, +przegląd. Razem około 730zł w Gdańsku w ASO.(Rozrząd był już wymieniony po 100 000.)

U zwyklego mechanika robie to za max 400zł + przegląd stowke czyli jestem do przodu 230PLN i stoje przy gosciu i patrze co i jak robi. Wali mnie to ze mu sie to nie podoba ;)
u mnie aso to zlodzieje, montuja uzywane czesci kasują za nowe.
Obrazek

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Rafał 88888888

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2008, 12:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Rafał 88888888 »

Ale dochodzi argument za wyższą ceny przy opsprzedaży i satysfakcja:-)

makaveliusz

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: makaveliusz »

Rafał 88888888 pisze:Ale dochodzi argument za wyższą ceny przy opsprzedaży i satysfakcja:-)
Trochę mit , ja osobiscie gdybym przy kupnie auta widział opis "serwisowane w ASO " byłoby to dla mnie pretekstem do niższej ceny . Mówię serio . Jak się przekonałem co Ci spece wyprawiają z autem to nie dziwie się że w większości aso klient nie ma wstepu na warsztat tylko do poczekalni na kanapę. W moim przypadku po wizycie w aso na przestrzeni trzech lat miałem takie kwiatki

1- przy wymianie rozrzadu przecięta wiazka przewodów i polutowana ( nie wiem jakim cudem )
2- ukręcony gwint przy korku w misie olejowej
3- ukręcony gwint od napinacza silnika ( wg aso - paniE to aluminium i te gwinty siadają ) widać nie kazdy zaprzyjaznił sie z kluczem dynamometrycznym .
4 - nie dokręcony stabilizator po wymianie amortyzatorów
5 przy wymianie tulei na wahaczu skrecone tak mocno na podnosniku ze po opuszczeniu auta gdy zmieniły się kąty ustawienia kół tuleje sie tak napieły ze po 8 tysiacachpowtórka z rozrywki
6 pompa wody która zaczeła cieknąć już po dojechaniu do domu z serwisu ( oczywiscie dali drugą ale jak mozna taki złom zamontować )
i jeszcze by sie uzbierało sporo .
7 przy wyjmowaniu skrzyni i montazu sprzegła nie dokrecony nie wiem jak to nazwac czesc drązka od biegów tak ze jadąc w trasie sie to rozpieło i wajcha była luzno bez mozliwosci wrzucenia jakiegokolwiek biegu MASAKRA!!

Oczywiście są gorsi mchanicy na miescie ale mi sie w głowie nie miesci że daje samochód do naprawy wymiany itp i nie mogę widziec co szanowni spece z nim wyprawiają .

Ja w większości auto serwisuje sam , a od każdego mechanika biore jakies pokwitowanie wykonanej naprawy ( haha kto to w Polsce robi) i prowadze sobie własną ksiązkę serwisową gdzie wklejam wszystkie paragony tudziez czesci opakowania z opisem wykonanej czynnosci . To wiecej warte przy sprzedazy niz pieczatka aso i niedbale postawiony X . A części samemu mozna kupic lepsze niz maja w aso i to za połowe ich ceny . Np sprzegło aso 1600 zł sachs nówka tarcza docisk ok 500 . (vectra)

Moim zdaniem serwisować trzeba nowe auto z uwagi na gwarancję , na 8 letni samochód szkoda pieniędzy na taki serwis ze wzgledu na mierną jakośc usług i wysokie ceny . Jakośc usług sam potwierdzasz piszac ze dzwonisz a gosc nie zabardzo chce nawet rozmawiac i wyjasnić ci co ten przegląd obejmuje . TO SIĘ NAZYWA PODEJSCIE DO KLIENTA niestety w wiekszosci aso to standard .

cichy^kk

Astro-maniak
Posty: 421
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:42
Imię: Cichy
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: StOliCa

#7

Nieprzeczytany post autor: cichy^kk »

Rafał 88888888, od ceny zależy co i kiedy było wymieniane. Jeśli miał by to być duży przegląd to w skład niego wchodzą
rozrząd, wszystkie filtry, wszystkie płyny, sprawdzenie stanu i sprawdzeniu układu hamulcowego, kierowniczego itd. Na pewno wyjdzie dużo więcej niż te 800zł. Jeśli ASO mówi że koszt przeglądu wynosi 650 / 800zł to w skład niego wchodzi wymiana: oleju silnikowego , filtra oleju/powietrza/kabiny, płynu hamulcowego. Sprawdzenie stanu poziomów innych płynów i ogólne oględziny stanu technicznego.
Audi A6 C6 3.0TDI + virus

ODPOWIEDZ