cykanie gdy bylo ruszane pokretlem od zimne cieple powietrze

olo12

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 sie 2008, 13:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

cykanie gdy bylo ruszane pokretlem od zimne cieple powietrze

#1

Nieprzeczytany post autor: olo12 »

Witam

Wczoraj bylo troszke cieplej na zewnatrz i chcialem sobie ochlodzic wnetrze. Gdy przekrecilem pokretlem od temperatury to zaczelo cos cykac. I gdy przekrece calkowicie na zimne powietrze to halas jest glosniejszy. Ale przy tym wszystkim jest miejsce w ktorym halas milknie. Halas ten nie zalezy od mocy nawiewu ani od tego czy obieg jest z zewnatrz czy wewnatrz. Cykanie wedlug mnie wywodzi sie gdzies za konsola. I teraz pytanie jak sie do tego zabrac?. Nie bardzo dzisiaj mialem czas aby tam dlubac ale jutro mam zamiar poswiecic na to dluzsza chwile. Moze ktos mial podobny problem???

pozdrawiam
Minister Zdrowia ostrzega:
Niepuszczone baki wedruja do glowy
i stad rodza sie posrane pomysly

kubabuba

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kłaj
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kubabuba »

Witam nie stety czeka cie nie miła zabawa, to co zaczęło ci cykac to zawór który otwiera i zamyka dopływ ciepłej wody do nagrzewnicy w środku samochodu. Opel wymyslił sobie taki śmieszny patent który szybko szwankuje. W środku zaworu jest mała przekładnia która sie lubi wyrobić i trzeba ja wymienić razem z zaworem. Ale jest jeszcze taka szansa (jak sam sie przekonałem) że czasami jedna zębatka lubi sie po jakimś czasie sama przesunąć i trzeba ja tylko porawić w swoje miejsce. Jeżeli nie bedziesz wymieniał i tylko ją spróbujesz poprawic to przed założeniem sprawdź czy wszystko ok żebyś nie musiał wyciągać drógi raz. Dołącze ci zdjęcie całego zaworu i środka z tą wadliwą zębatką. Pozdro.


[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

andrzejbe

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2008, 8:22
Imię: Fajne
Silnik: X2.0DTL
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: andrzejbe »

"kubabuba" dobrze Ci pisze. Za chwilę nie będziesz miał ogrzewania.

cucek

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 gru 2008, 13:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: cucek »

Panowie dużo jest przy tym roboty żeby wyciągnąc ten zawór? Co konkretnie należy zdemontować zeby się do niego dostać.

ODPOWIEDZ