Nierówna praca silnika

Awatar użytkownika
OpelAstraII

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

Nierówna praca silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: OpelAstraII »

Panowie mam taki problem, a mianowicie:
Jak silnik jest zimny to na wolnych obrotach zaczyna trochę nierówno chodzić, jakby wibrować. Jak się zagrzeje to problem praktycznie znika, nie pyka sobie równo.
Jest to silnik Y17DT. Za cholerę nie wiem co to może być.
Dodam że obrotomierz tego nie wyłapuje, aha podobna sprawa była rok temu jak nawalił regulator napięcia, ale wtedy dodatkowo migały mi wszystkie lampy w aucie zgodnie z wydawanym dźwiękiem. Na napinaczu paska klinowego też było widać ten ruch.
A teraz nie ma takich objawów.

ROBO81

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 11 lip 2008, 23:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki( Chrzanów)
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ROBO81 »

Kolego ja bym stawiał na któryś wtrysk albo na świece żarową jak odpalisz będzie chodził na 3 gary a potem jak łapnie temp. wejdzie na wszystkie.Takie jest moje zdanie. jak ci nierówno chodzi to zapala ci sie "jack" ta kontrolka z piorunkiem od silnika??
Już w domku na starych śmieciach!!!

Awatar użytkownika
Quakow

V.I.P.
Posty: 877
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:30
Imię: Tomek
Auto: Astra J ST OPC Line 160+++
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3City
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Quakow »

Problem na pewno nie leży po stronie świec żarowych ,ja bym obstawiał czujnik temperatury od kompa .Jeżeli napięcie na aku masz w granicach 13,9V - 14,5V to na pewno nie wina regulatora.
----Diagnozy OP-COM-programowanie także ASTRA J---

Awatar użytkownika
OpelAstraII

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: OpelAstraII »

Regulator napięcia raczej nie bo ładowanie mam na poziomie 14,2V.
Co do świec żarowych to jak to sprawdzić? Check mi się nie świeci podczas pracy silnika. Sprawdzając poprzez wciśniecie pedału gazu i hamulca do końca też nie wywala błędu (kontrolka miga cały czas). Autko zawsze pali od strzała.
Może to przepływomierz?
I powiedzcie mi czy jestem w stanie sprawdzić sam czy to świeca żarowa?
A co do czujnika temperatury to też jak go mogę sprawdzić? Czy tylko na kompie mi to sprawdzą.
Przy okazji dla pewności jakby ktoś mi podał ich lokalizację w 1,7 DTI Y17DT. Pewnie jeden jest na dolocie a drugi gdzieś przy termostacie.

[ Dodano: 2009-03-12, 09:22 ]
A tu zdjęcie mojego silnika bo nie dodałem wcześniej

[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2009-03-12, 16:05 ]
Czujnik przy termostacie wypiąłem i wtedy komputer wykazał błąd 0115 błąd czujnika. Po wpięciu błąd znika no ale pojawia się ta nieszczęsna nierówna praca silnika.

X17DTL

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: X17DTL »

Mam podobny problem tylko u mnie wyskoczył błąd układu odgrzewania świeć żarowych, po odpaleniu silnik też podskakiwał i ma nieruwną pracę, jestem po wymianie kompletu świec żarowych i objaw przeszedł, ale mozna jeszcze wymienić układ podgrzewania swiec, a jak nie to może pada jeden z wtryskiwaczy, mój silnik to x17dtl
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
OpelAstraII

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: OpelAstraII »

Mnie silnik drga normalnie nie wykonuje jakiś nie przewidzianych ruchów :) słychać tylko ten cykliczny dzwięk.
Dzisiaj na wolnych obrotach zauważyłem, że wskazówka od obrotomierza podskoczyła o jakieś dwa milimetry i zaraz opadła.
Ja teraz jak sprawdzam przez wciśnięcie gazu i hamulca błędy na kompie to mam jeszcze ten spowodowany wypięciem czujnika temp. cieczy chłodzącej. Pewnie sam się skasuje po 20 razach włączenia zapłonu.
Co do tych świec kurde to już sam nie wiem. Trochę bez sensu kupować komplet świec nie mając pewności. A kolego X17DTL CHECK ci się swiecił podczas jazdy czy dopiero na kompie coś ci wykazało?

Dj K

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 08 paź 2008, 21:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Dj K »

X17DTL pisze:Mam podobny problem tylko u mnie wyskoczył błąd układu odgrzewania świeć żarowych, po odpaleniu silnik też podskakiwał i ma nieruwną pracę, jestem po wymianie kompletu świec żarowych i objaw przeszedł, ale mozna jeszcze wymienić układ podgrzewania swiec, a jak nie to może pada jeden z wtryskiwaczy, mój silnik to x17dtl
podepnę się:
u mnie jest to samo. Rano jak odpalam silnik krztusi się i skaczą obroty tak przez 5 sekund może i zapal się check. Byłem na kompie ten sam błąd układu odgrzewania świeć żarowych tylko ze mechanik grzebał i niby przekaźnik dobry a świece wymieniałem przed zimą na NGK.
Być może to wtryski?

X17DTL

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: X17DTL »

OpelAstraII pisze:Co do tych świec kurde to już sam nie wiem. Trochę bez sensu kupować komplet świec nie mając pewności. A kolego X17DTL CHECK ci się swiecił podczas jazdy czy dopiero na kompie coś ci wykazało?
wiesz zawsze zaczyna się naprawę od rzeczy najtańszych jeżeli problem powróci to sprawdzę przekażnik podgrzewania czy jest sprawny, a na koniec pójda wtryski do regeneracji, co do checka to jak przekręcam na grzanie świec to w ostatniej fazie sie zapala (jeżeli cofnę kluczyk na 0 i znowu załączę grzanie to się nie zapala)i po odpaleniu świeci sie przez ok 20 sek. nigdy podczas jazdy.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
OpelAstraII

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: OpelAstraII »

Spróbuje wymienić czujnik cieczy na początek.
Zobaczymy czy się poprawi.

Awatar użytkownika
kriis80

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2008, 23:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kriis80 »

Podepne sie u mnie jest to samo na zimnym nie równo pracuje przejade 3km i jest ok, nie ma żadnych błędów nie jest zamulony, świeczki wymienione, OpelAstraII napisz czy wymiana czujnika cieczy coś pomogła
pozdr

ODPOWIEDZ