wymiana uszczelki pod vacum pompy astra 2.2 dti

kami050

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wojnicz
Kontakt:

wymiana uszczelki pod vacum pompy astra 2.2 dti

#1

Nieprzeczytany post autor: kami050 »

witam wszytskich uzytkownikow ,moj problem polega na tym ze cieknie mi olej z pod vacum pompy , uszczelka byla juz wymieniana ale widocznie mechanik ktory to robil nie zbyt sie do tego przylozyl i chcialbym wziasc sprawe w swoje rece i dlatego chcialbym sie was poradzic na co uwazac i jak wymienic uszczelke pod vacum pompy aby bylo idealnie ,czy trzeba ja posmarowac olejem itd ,

drugie moje pytanko to co moze sie stac gdy wlalem do silnika polsynteyk tzn doalem go ok 150ml a byl syntetyk ,

z gory dzieki za wszelka pomoc ,pozdr

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

kami050 pisze:drugie moje pytanko to co moze sie stac gdy wlalem do silnika polsynteyk tzn doalem go ok 150ml a byl syntetyk ,
Nic.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Dombek

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 23 wrz 2007, 5:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Dombek »

kami050, wymieniałem tą uszczelkę dwa razy, raz zakupiłem nową uszczelkę w salonie Opla przed włożeniem jej posmarowałem olejem ze wszystkich stron a wcześniej dobrze wyczyściłem miejsca styku uszczelki lecz praca poszła na marne
Po pewnym czasie robiłem to sposobem numer 2 czyli: to co wcześniej bez smarowania uszczelki olejem ale za to dodałem Silikonu szarego na około uszczelki i przez okres 15tyś km nic nie cieknie (znaczy dawno tam nie zaglądałem ale jutro sprawdzę)
[External Link Removed for Guests]

kami050

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wojnicz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kami050 »

Dombek pisze:kami050, wymieniałem tą uszczelkę dwa razy, raz zakupiłem nową uszczelkę w salonie Opla przed włożeniem jej posmarowałem olejem ze wszystkich stron a wcześniej dobrze wyczyściłem miejsca styku uszczelki lecz praca poszła na marne
Po pewnym czasie robiłem to sposobem numer 2 czyli: to co wcześniej bez smarowania uszczelki olejem ale za to dodałem Silikonu szarego na około uszczelki i przez okres 15tyś km nic nie cieknie (znaczy dawno tam nie zaglądałem ale jutro sprawdzę)
aha , a trzeba jakims odpowiednim momentem dokrecic te sruby czy z wyczuciem wystarczy i ten silikon dostane w sklepie motoryzacyjnym ,ma on jakas specyficzna nazwe czy tylko po prostu jest to silikon szary?

Dombek

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 23 wrz 2007, 5:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Dombek »

dokręcałem na wyczucie ale uważaj bo można pozbyć się łatwo gwintu
a Silikon jakiejś dodatkowej nazwy nie miał chyba, ale na opakowaniu widniały rysunki które pokazywały że można do używać zamiast uszczelek a po wyschnięciu stawał się jak guma
[External Link Removed for Guests]

kami050

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 15 paź 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wojnicz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kami050 »

Dombek pisze:dokręcałem na wyczucie ale uważaj bo można pozbyć się łatwo gwintu
a Silikon jakiejś dodatkowej nazwy nie miał chyba, ale na opakowaniu widniały rysunki które pokazywały że można do używać zamiast uszczelek a po wyschnięciu stawał się jak guma

juz tak zrobilem jak mowiles , kupilem silikon czarny wysokotempereaturowy bo szarego nie bylo , wyczyscilem wszystko ,posmarowalem z obu stron uszczelke silikonem i teraz czekam az silikon dobrze wyschnie , a tak optymalnie to po ilu godz taki silikon wysycha?

[ Dodano: 2009-03-21, 19:12 ]
kami050 pisze:
Dombek pisze:dokręcałem na wyczucie ale uważaj bo można pozbyć się łatwo gwintu
a Silikon jakiejś dodatkowej nazwy nie miał chyba, ale na opakowaniu widniały rysunki które pokazywały że można do używać zamiast uszczelek a po wyschnięciu stawał się jak guma

juz tak zrobilem jak mowiles , kupilem silikon czarny wysokotempereaturowy bo szarego nie bylo , wyczyscilem wszystko ,posmarowalem z obu stron uszczelke silikonem i teraz czekam az silikon dobrze wyschnie , a tak optymalnie to po ilu godz taki silikon wysycha?


Wielkie dzieki Dombek ,wlasnie zrobilem jazde probna i nic juz nie cieknie , pozdrawiam

ODPOWIEDZ