Klapa silnika - zacięła się

Awatar użytkownika
Lord Morte

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2009, 17:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Klapa silnika - zacięła się

#1

Nieprzeczytany post autor: Lord Morte »

Hey wszystkim

Nie znalazlem za pomocą funkcji szukaj, więc odpalam nowy temat :)

Nie potrafię otworzyć klapy silnika. Po pociągnięciu za wajchę nic się nie dzieje oprocz małego, ledwo słyszalnego brzdeku (tak jakby zamek sie chciał odbezpieczyć, ale coś go blokuje). Nie wyskakiwał również bolec z przedniego grilla...

Jeżeli przycisne klape, to 'cos' sie zamyka :P

Po godzinnej męczarni udało mi się wieszakiem wyciągnąć bolec, ale jego 'ciągnięcie' nie przynosi żadnego efektu. Co więcej, jeżeli przy pociągniętym bolcu staram się na sile podniesc klape, to bolec prawie znika w grillu...

Czy da się jakoś odbezpieczyć ten zamek? Mógłby mi ktoś zrobić dokładne zdjęcie zamka klapy żebym przynajmniej wiedział czego szukać przez klatkę grillową?

Z góry dziękuję :) Problem jest poważny chociażby z tego powodu, że skończył mi się płyn do spryskiwaczy :P

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Lord Morte pisze:Po pociągnięciu za wajchę nic się nie dzieje
... może pociągnij za linkę nie za wajchę...weź solidne kleszcze, złap linkę za wajchą i szarpnij....
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

djolszak

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 22 wrz 2007, 2:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: djolszak »

a jeśli nie da rady za linke od środka to próbuj od przodu :) pociągnąć za linke :D
Ja tak w Astrze F otwierałem :) Metodą prób i błedów :)
A tutaj Filmik Jak Niunia Jeszcze Żyła :(

[External Link Removed for Guests]

wertus1

Astro-maniak
Posty: 1888
Rejestracja: 28 kwie 2008, 16:41
Imię: Wiktor
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wertus1 »

Lord Morte, witaj w klubie :/
Miałem identyczny problem, tylko ja o tyle miałem łatwiej że już nie było w zucie silnika, a maskę zakręciłęm, żeby się nie porysowała, no i zatrzasnąłem :/
Chcąc otworzyć maskę takie same objawy jak napisałeś :/
Linką nic nie pomogło uciąłem linkę, żeby było krócej i pociągałęm bezpośrednio za linkę, jednak to itak nie pomogło :/ Zauważyłem bodajże 2 lub 3 śrubki na klucz chyba 8 mm i odkręciłęm taką czarną pokrywkę, bo było dobre dojście po odkręceniu okazało się iż bolec od maski się zaklinował w otworze i wystarczyło go lekko przesunąć i się maskę otworzyło :D
Podejrzewam, że u Ciebie jak podbny problem, tylko możesz mieć problem żeby się tam dostać bo masz silnik zapewne, a ja juz nie miałem co bardzo ułatwiło pracę :D

Awatar użytkownika
Lord Morte

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2009, 17:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Lord Morte »

No wiec wczoraj w drodze do pracy stanalem na tankszteli i sprobowalem otworzyc... PYK, otworzylo sie :) Kupilem wiec szybko WD40, spryskalem wszystkie elementy mechanizmu i poki cio otwiera sie luzacko. Dziwne troche. Zobaczymy czy wszystko bedzie OK przez pare dni

W ogole dziwi mnie jakim cudem ten bolec z grilla schowal sie i zablokowal za grillem... No i rowniez dziwi mnie dlaczego po jego doblokowaniu dalej nie dalo sie otworzyc maski... Nic, wszystko spryskane, zobaczymy jak sie bedzie trzymac.

wertus1

Astro-maniak
Posty: 1888
Rejestracja: 28 kwie 2008, 16:41
Imię: Wiktor
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wertus1 »

Lord Morte pisze:W ogole dziwi mnie jakim cudem ten bolec z grilla schowal sie i zablokowal za grillem... No i rowniez dziwi mnie dlaczego po jego doblokowaniu dalej nie dalo sie otworzyc maski...
To jest akruta normalne, bo pierwsza blokada się zwalnia jak pociągasz za linkę od śordka, wyskakuje wtedy z pierwszej blokady, pociągają za ten bolec z grila odblokowywuje drugą blokadę i dzięki niemu możesz otworzyć maskę. Jeżeli pierwsza blokada nie została zwolniona, to pociągając za ten bolczyk z grilla i tak się nie otworzy maska.

Awatar użytkownika
Lord Morte

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2009, 17:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Lord Morte »

Dobrze, ale pierwsza blokada zostala zwolniona jak udalo mi sie ten bolec wypchnac za grill :) Jego 'ciagniecie' nic nie dawalo, bo klapa w ogole nie byla podniesiona ;(

wertus1

Astro-maniak
Posty: 1888
Rejestracja: 28 kwie 2008, 16:41
Imię: Wiktor
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wertus1 »

Lord Morte pisze:Jego 'ciagniecie' nic nie dawalo, bo klapa w ogole nie byla podniesiona
No rozumiem bo to jest po prostu wina tego bolca przykręconego do maski wchodzącego do otworu w oasie przednim i po prostu on nie wyskoczył po zwolnieniu blokady pierwszej, jak się uda to trzeba go dobrze nasmarować, wd40 może być za mało, można jeszcze "pobawić" się ze spręzykami w pasie i w masce i je też nasmarować.

Awatar użytkownika
Lord Morte

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2009, 17:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Lord Morte »

Spoko, nasmarowalem wszystkie mozliwe mechanizmy zwiazane z otwieraniem klapy, jezeli wd40 bedzie zbyt lajtowe, wymyslimy jakies lepsze szmarowidlo:P

ODPOWIEDZ