problem z silnikiem lub osprzetem - astra 1,7 DTI 2001r.

password

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 23 paź 2008, 22:41
Imię: jacek
Auto: AG x 2
Silnik: 1.7 dti , 1.4 x14xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: miechów
Kontakt:

problem z silnikiem lub osprzetem - astra 1,7 DTI 2001r.

#1

Nieprzeczytany post autor: password »

witam szanownych kolegów.

problem pojawił się wraz z pierwszymi chłodami w listopadzie zeszłego roku.
z dnia na dzien silnik zaczął głośniej chodzić [ na biegu jałowym] wibrować , terkotać , terkotanie jest irytujące podczas jazdy po mieście gdzie szybkości są z reguły niskie , podczas szybkiej jazdy jest to nieodczuwalne.

ostatnio zauważyłem że jak zrobiło się cieplej owo terkotanie i wibrowanie osłabło a wczoraj gdy temp. była powyżej 10 stopni prawie znikło zupełnie a silnik chodził jak za dawnych czasów -- mięciutko , cichutko , bez wibracji aż żal go było gasić.

na w/w usterke nie ma wpływu temp. silnika , jak rozgrzany terkotanie w zimne dni nawet jest większe niż dopóki łapał temp.

dzisiaj było sporo chłodniej niż wczoraj i oczywiście w/w objawy dawały o sobie znać .

zauwżyłem jeszcze że gasząc silnik jak jest zimno jest słyszalne i odczuwalne szarpnięcie na koniec , wczoraj jak go gasiłem wielokrotnie nic takiego nie występowało -- podczas gaszenia nic podobnego nie miało miejsca.

jeszcze takie spostrzeżenie , czasami auto stawiam w ogrzewanym garażu i dopóki nie ,,poczuje""zimna-- silnik chodzi bardzo ładnie

auto było diagnozowane przez kilku okolicznych mechaników i rozkładali ręce , odczyty z kompa idealne

obr. silnika zawsze takie same

może macie jakieś sugestie -- w czwartek jade na kolejne poszukiwanie do warsztatu i już ręce mi opadają jak spoglądam na termometr i jest poniżej 10stopni

zgóry dziekuje za jakiekolwiek sugestie.

adams

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:22
Imię: Adams
Auto: ASTRA G
Silnik: Y17DT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: adams »

A moze lepkosc i gestosc oleju silnikowego ma jakies znaczenie ???
Konfiguracja PC i ROUTERÓW - Neostrada, Netia, Chello, Aster, Multimedia 790-012-672

password

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 23 paź 2008, 22:41
Imię: jacek
Auto: AG x 2
Silnik: 1.7 dti , 1.4 x14xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: miechów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: password »

adams pisze:A moze lepkosc i gestosc oleju silnikowego ma jakies znaczenie ???

olej M1 polsyntetyk z nim jest ok.
jeszcze zauwazylem ze jak jade i zdejme noge z gazu to werczenie i terkotanie natychmiast calkowicie ustepuje -- noga lekko musnie gaz-jest od razu.

rano po odpaleniu slychac dosc wyraznie glosniejsza prace chyba sprzegla-- poniewaz jak wcisne sprzeglo odglos ustepuje.

wyczytalem jeszcze na innym forum opla zeby sprawdzic lozysko oporowe sprzegla oraz zawor EGR-- w czwartek jak mechanik znajdze czas to poprosze o sprawdzenie.

Awatar użytkownika
OpelAstraII

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: OpelAstraII »

Daj znać koniecznie jaki efekt po wyczyszczeniu EGR bo objawy mam zbliżone i też temperatura zewnętrzna zmienia zachowanie się silnika u mnie.
Też mechanik mówił mi o tym zaworku że powinno się go wyczyścić.

password

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 23 paź 2008, 22:41
Imię: jacek
Auto: AG x 2
Silnik: 1.7 dti , 1.4 x14xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: miechów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: password »

zrobili to co mieli zrobic , ale niestety zaworu egr nie ruszali -- braklo czasu, ale po raz kolejny okazalo sie ze to cos co powoduje ,,terkotanie`` jest zwiazane z temp. rano terkotal ale jak tylko temp. wzrosla do 10 stopni ustapilo prawie calkowicie -- i teraz zagadka ..... jak zimno werczy i terkota-- jak cieplo to jest cisza...

ODPOWIEDZ