Zawór odpowietrzenia zbiornika paliwa (par paliwa)

Awatar użytkownika
krzako

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2008, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Zawór odpowietrzenia zbiornika paliwa (par paliwa)

#1

Nieprzeczytany post autor: krzako »

Witam szanowne grono forumowiczów, jestem posiadaczem opla Astry G 1.4 16v kombi X14XE benzyna, mam pewien problem z moim autem, a mianowicie.
Po kilkunastu minutach od uruchomienia silnika (5.10 min) po dodaniu gazu z zaworu odpowietrzenia (par paliwa )który znajduje się obok obudowy filtra powietrza dochodzi dziwne terkotanie( tak jakby nie mógł się załączyć) w momencie wypięcia wtyczki z tego zaworu terkotanie zanika i zapala się pomarańczowa kontrolka od komputera, silnik pracuje normalnie, nie ma tego terkotania na wolnych obrotach.

Zamieniałem już ten zaworek, wpinałem sprawny pożyczony od kolegi i nic to nie dało na jego sprawnym zaworku ten sam objaw, zauważyłem jeszcze że w zbiorniku paliwa robi się duże podciśnienie po odkręceniu korka jest głośny syk.

Może ktoś z was miał podobny problem, będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedz serdecznie pozdrawiam

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: art »

Witam, miałem tak samo. Odkręć korek od wlewu paliwa i przedmuchaj przewody do których podłączony jest ten zaworek, najlepiej dużym ciśnieniem z kompresora. Sam zaworek tez możesz przedmuchać z jednej i drugiej strony/ja jeszcze mu prysnąłem WD40/. Zrobiłem tak dwa razy i jest super. :>
Astra G 1.6 16V Caravan

Awatar użytkownika
krzako

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2008, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: krzako »

Witam już wiem dlaczego tak terkotał ten zawór okazało się że mam uszkodzony filtr węglowy który znajduje się w nadkolu a dokładnie był popękany posklejałem go i terkotanie ustąpiło,
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ