Listwy i progi w kolorze nadwozia

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

Listwy i progi w kolorze nadwozia

#1

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

Używałem wyszukiwarki ale nie znalazłem nic na temat samodzielnego demontażu i malowania progów i listw w Astrze G a noszę się z takim zamiarem, czy ktoś może podzielić się jakimś doświadczeniem albo linkiem, gdzie znajdę dokładne informacje na temat tego:
- w jaki sposób zdemontować bezpiecznie listwy i progi żeby ich nie uszkodzić
- i jakie czynności należy wykonać aby je pomalować, czego użyć itd. itp.

Po uzyskaniu niezbę
Stay tuned ;)

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Ja doswiadczenia nie mam i nawet nie mam pojecia jak, ale przyjedz to Ci to zdejme i nic sie nie polamie, czlowiek, to zakladal, to czlowiek to zdejmie, styknie pomyslec chwile ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Z tego co mówił kiedyś kolega (sam nie robiłem tego) to przednią listwę, żeby wyjąć trzeba przesunąć do tyłu (w kierunku tylnych drzwi), natomiast tylną w przód, w przypadku 3d tylną listwę wystarczy po prostu wyciągnąć bez przesuwania.

Tutaj masz o malowaniu plastików:
[External Link Removed for Guests]

Aha, co do progów to wiem tylko tyle, że one na kołkach rozporowych się trzymają, może taka informacja chociaż Ci pomoże. ;)

Awatar użytkownika
Konradopel

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 02 wrz 2007, 19:24
Imię: Konrad
Auto: "Czekoladka"
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Konradopel »

Przednią trzeba na pewno przesunąć do tyłu. Tylną chyba też ale nie jestem pewien na 100%, nie pamiętam, może być że do przodu.
Listwę trzeba cofnąć na tyle żeby wyraźnie kliknęła i żeby było czuć lekki luz.
Wtedy odciągasz ją od auta tak aby zatrzaski powyskakiwały, najlepiej zacząć od jednej strony i wyciągać zatrzask po zatrzasku.

Ja robiłem to bez instrukcji pierwszy raz i jakoś wyszło - jak chcesz to pokażę Ci na spocie jak je zdjąć.

Jeżeli chodzi o progi to nie doszedłem do tego jak ale za to łatwo jest je zabezpieczyć tak żeby dało się pomalować na samochodzie.

Co do lakierowania to ja robiłem u siebie sam czarny podkład matowy i zabrałem się do tego tak:
- szlifowanie drobnym papierem ściernym
- wymycie rozpuszczalnikiem
- malowanie czarnym matem 4 cienkie warstwy

Myślę że przed położeniem matowego podkładu warto jeszcze psiknąć specjalnym podkładem do plastiku. W sklepie lakierniczym pomogą ci coś wybrać i powinni dobrać odpowiedni odcień lakieru.

Masz szczęście że nie masz metalica. Łatwiej będzie dobrać kolor i łatwiej pomalować.
Ja miałem kiedyś kadzilaka w tym kolorze. Jak zerkniesz w mój profil na NK to zobaczysz jak wyszły mi w nim klamki, bo sam malowałem.

Lakiernikiem nie jestem, więc dobrze by było gdyby jeszcze jakiś fachowiec wypowiedział się w kwestii malowania.

Czy ten temat nie powinien znaleźć się w dziale tuning? jak na razie relacji tu nie ma. Tą może dopiero zrobisz :)
MOC BŁYSKAWICY W ZAKLĘTYM KRĘGU - OPEL
Fotki ze zlotów i wypraw - [External Link Removed for Guests]
Moja Astra - [External Link Removed for Guests]

Pawka87

Astro-maniak
Posty: 612
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:24
Imię: Pawka
Auto: Kle kle kle diesel nic nie słyszę.
Silnik: Y17DT
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Zjednoczone Emiraty Kwidzyńskie / Księstwo Gdańskie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Pawka87 »

dzięki za cenne informacje,dużo ważnych informacji na temat samego malowania znalazłem też na googlach zamieszczę je jak już zdam relacje, zbliżają się święta, więc będę chciał wykorzystać trochę tego wolnego i zająć się właśnie tym. Jak już zdziałam to zamieszczę foty.
Stay tuned ;)

ODPOWIEDZ