dziwne zachowanie przy hamowaniu

matikte

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 lis 2007, 15:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

dziwne zachowanie przy hamowaniu

#1

Nieprzeczytany post autor: matikte »

hejo
moze mial ktos z was podobny problem do mojego, przy ostrym hamowaniu samochod wyraznie wpada w takie mocne "myszkowanie" na ulicy i hamuje jakby zygzakiem, dodam jeszcze ze klocki ok, opony nowe, kola wywazone, koncowki wymienione, zbieznosc ustawiona, drazki stabilizatora wymienione jakies 20k temu i zadnej poprawy nadal sie tak zachowuje przy hamowaniu.
niewiem co moze jeszcze byc przyczyna moze pierscienie centrujace, sam juz nie wiem,
za jakiekolwiek rady z gory dzieki
[External Link Removed for Guests]

epo85

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 09 lut 2007, 15:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydzia
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: epo85 »

Ja bym stawiał na tarcze hamulcowe zobacz czy nie mają z drogiej strony pekniec zarysowan czy nie sa krzywe jesli to nie to to mzoe byc problem z zaciskami hamulcowymi

Awatar użytkownika
Quakow

V.I.P.
Posty: 877
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:30
Imię: Tomek
Auto: Astra J ST OPC Line 160+++
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3City
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Quakow »

Najlepiej podjedź na rolki do sprawdzania siły hamowania i odczytaj wyniki .Jeżeli będą różne to pewnie musisz sprawdzić zaciski .Zerknąć możesz na węże elastyczne(może puchną) przy zaciskach lub jakość płynu hamulcowego ,bo może jest stary i za szybko się grzeje .Tak myślę że jeśli nic nie sprawdzałeś na rolkach to może być problem zbyt słabego hamowania na osi tylnej lub nierówne hamowanie na stronie lewej z prawą .
----Diagnozy OP-COM-programowanie także ASTRA J---

epo85

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 09 lut 2007, 15:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydzia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: epo85 »

mozesz miec stary płyn , zapowietrzony układ lub miec juz na wykonczeniu zaciskow z tego co mi wiadomo to typowe w opelkach jest zapiekanie sie tłoczkow w zaciskach a z tyłu zapiekanie sie mechanizmu ręcznego i przewaznie sie z tyłu wymienia zaciski całe

matikte

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 lis 2007, 15:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: matikte »

to juz cos, musze teraz tylko znalesc jakies miejsce gdzie mi to sprawdza, w sumie to jeszcze mam inny problem mianowicie jakby lekki luz w kierownicy, tyle ze ruszajac lekko kierownica wraz z nia kola tez sie poruszaja, wiec nie wiem czy to tylko takie wrazenie, wspomne ze koncowki wymienione zostaly na nowe, moze wiecie co jeszcze moglbym sprawdzic zeby sie upewnic ze wszystko z tym luzem jest ok.
a trzecia sprawa to taka ze jakis czas temu denerwowalo mnie szarpanie przy zmianie biegow wiec postanowilem wymienic wszystkie poduszki pod skrzynia i przy silniku i zadnej poprawy nie ma jak szarpalo tak szarpie, jakies sugestie
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ