Astra sama dodaje gazu + problem z TC i ABS

Awatar użytkownika
Kamil_WR

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Astra sama dodaje gazu + problem z TC i ABS

#1

Nieprzeczytany post autor: Kamil_WR »

Witam.Mam od jakiegoś czasu dziwny problem - po zdjęciu nogi z pedału gazu obroty na chwilę wzrastają.Jest to o tyle uciążliwe ,że cięzko zmienić płynnie bieg zwłaszcza przy szybkiej jeździcie gdyż wówczas występuje jakby efekt strzału ze sprzęgła.Poza tym astra szarpała - nie chciała jechać z równą prędkością.Wyczyściłem dzisiaj przepustnicę (była strasznie brudna) i ten objaw jak narazie ustał.Jednak dodawanie gazu przez samą Aśke pozostał :cry: Liczę na Wasze sugestie i porady co to może być.

Drugi dziwny problem mam z kontrolą TC i ABS otóż często gdy zatrąbie klaksonem :lol: włączają się obie i tak pozostają.Przy następnym uruchomieniu auta gasną normalnie.Jakieś pomysły?>

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

hehe:)

dobre to z tym TC i ABS ... pozostaje ci odczytać z nich kody bo moze akurat wyswietl a jakias usterke.

co do zwiększania obrotow ...

Jak jedziesz na biegu to tez masz ten motyw ?? puszczasz gaz i autko przyspiesza ??
Czy tylko masz zwiększenie obrotow przy przy wysprzęglaniu ( puszczasz gaz i wciskasz sprzęgło obroty na chwile rosną) ??

Pozdro

Awatar użytkownika
Kamil_WR

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Kamil_WR »

rzezniol pisze:hehe:)

dobre to z tym TC i ABS ... pozostaje ci odczytać z nich kody bo moze akurat wyswietl a jakias usterke.

co do zwiększania obrotow ...

Jak jedziesz na biegu to tez masz ten motyw ?? puszczasz gaz i autko przyspiesza ??
Czy tylko masz zwiększenie obrotow przy przy wysprzęglaniu ( puszczasz gaz i wciskasz sprzęgło obroty na chwile rosną) ??

Pozdro
Przyznam ,że muszę się jutro przyjrzeć bo jakoś nie zwróciłem uwagi czy podczas jazdy przy odejmowaniu gazu też tak jest ale raczej nie.Przyuważyłem ,że gdy zmieniam bieg powoli (wówczas ładnie można to zaobserowować) zdejmując noge z gazu obroty skaczą na cwhi.ę tak o 100 czy 200.Jest to irytujące bo ciężko jest jechać płynnie i bez szarpnięć.Podejrzewasz co to może być zależnie od tego czy zjawisko pojawia się pdczas jazdy na biegu czy wysprzeglaniu?
Pozdro i dzieki za odp.

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

podejzewam ze przepustnica zamyka sie z oporem ...
Gdy puszczasz pedał gazu przepustnica powinna od razu luzno sie zamknąć jak masz tam cos przytarte przepustnica zamyka sie z opoznieniem i w momencie wysprzeglenia silnik bez obciazenia ma kiedy podniesc obroty...
Piszesz ze robiles cos przy przepustnicy sprawdz czy wszystko gra.

Pozdro

wampir_wawelski

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2008, 17:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wampir_wawelski »

witam,
ja też miałem kiedyś taką przypadłość, że samochód sam gazował, kilka razy myślałem, że tłoki wyskoczą. Gdy obejrzałem sprawę, okazało się, że taka osłonka na lince gazu, tuż przy korpusie przepustnicy blokowała całą linkę. Gdy dodałem gazu to haczyła i przepustnica sama funkcjonowała :) proponuję sprawdzić te elementy.

Awatar użytkownika
Kamil_WR

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 12 mar 2009, 22:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Kamil_WR »

wampir_wawelski pisze:witam,
ja też miałem kiedyś taką przypadłość, że samochód sam gazował, kilka razy myślałem, że tłoki wyskoczą. Gdy obejrzałem sprawę, okazało się, że taka osłonka na lince gazu, tuż przy korpusie przepustnicy blokowała całą linkę. Gdy dodałem gazu to haczyła i przepustnica sama funkcjonowała :) proponuję sprawdzić te elementy.
Linką wczoraj ruszałem przy czyszczeniu przepustnicy i wydaje się ok.Tym bardziej ,że dzisiaj sprawdziłem i obroty na biegu jałowym przy przegazowywaniu same się nie podnoszą.Wychodzi na to ,że efekt ten występuje tylko podczas jazdy.

Skibek

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 26 cze 2008, 19:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Skibek »

Ja mam ten sam problem z tym Tc i abs. Naciskam klakson lub właczam wycieraczki a tu kontrolki sie zapalaja. Na kompie pokazało mi cytuje : brak połaczenia z prawą przednią piastą. Wydaje sie jakby kable nie stykały z piastą (oczywiscie juz wymieniona była wczesniej) . Mysle ze przewod od abs sie przetarł gdzieś i są przebicia na masę stąd ten klakon lub wycieraczki.

Jak sie zrobiło ciepło problem mi narazie sie nie pokazuje. pewnie wyschło gówno.
MAM KABEL DIAGNOSTYCZNY OPEL SCANNER
JAK COŚ SŁUŻE POMOCĄ :))

ODPOWIEDZ