Co sprawdzic - auto 10 letnie i 40000 km przebiegu, 1.2 75km

BODZIO76

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: BODZIO76 »

A o dziwo, astry G wcale tak mało nie ważą, na przykładzie mojej 3 drzwiowej moge powiedzieć że dobra 1,5 do 1,7 tony dla porównania dodam że Skoda Octavia waży 1350 kg. Niewiem co miales na mysli piszac to ale Astra G wazy ok 1250kg w wersji kombi wie 5 lub 3 dzwiowa wazy jeszcze mniej.
GAZ-do kuchenek ROPA -do tirów Bezyna _do osobówek Astra pomidor wersja 100 gg 2229859

Usunięty użytkownik 1683

#12

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

moja Astra G 3D 1.4 16v 1134kg
kumpla Astra G 3D 1.8. 16v 1250kg

1585kg to ma dopuszczalnej masy

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#13

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Sam to możesz sprawdzić tylko podstawowe sprawy, więc jeśli się za bardzo nie znasz zleć to komuś kto ma troszkę większą wiedzę. Co do przebiegu to i owszem są takie rarytasy na rynku wtórnym ale nie zapomnij że kupujący nie powinien napalać się na auto przed zakupem bo i ciężko wytargować dobrą cenę jak i zważyć co niektóre szczegóły. Silnik 1.2 to naprawdę jednostka dla emerytów i troszkę ciężko tym wyprzedzać szczególnie duże pojazdy na trasie za to jazda w mieście w pełni Cie zadowoli, pierwszy nie będziesz ale i paliwa za dużo nie wypalisz
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

electric1988

Astro-maniak
Posty: 81
Rejestracja: 15 wrz 2008, 13:42
Imię: Radosław
Auto: Astra F
Silnik: X14XE
Lokalizacja: Przysucha/Radom
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: electric1988 »

e_tomek pisze: Audi A6 rocznik 2000 kosztuje tu ok. 85 000zl :/
To gdzie Ty mieszkasz ?

BODZIO76

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: BODZIO76 »

Co do spalania to brachol ma fiata bravo 1,2 16 82koniki ponoc to udana i oszczedna konstrukdja i powiem tak ze ze startu moja Asia 1,8 16v 115 ma co robic a wagowo nie ma wielkiej roznicy wiec 1.2 nie nusi byc mułem;)
ale wiadomo elastycznosc to porazka fiata no a co do spalania to porownywalny poziom no moze fiacik pali z 05 litra mniej na setke wiec chyba lepiej wybrac wiekszy silnik ;)
GAZ-do kuchenek ROPA -do tirów Bezyna _do osobówek Astra pomidor wersja 100 gg 2229859

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

znajomy ma taką astrę z 1.2. Trochę muł no i kompletny golas, nawet centralnego zamka nie ma :/

Choć ja bym ją kupił za te pieniądze. Myślę że jak masz udokumentowany przebieg i po autku widać że nie ma więcej nastukane to bym nawet na handel wziął za te pieniądze.

Licz się też z tym że żeby z tym silnikiem w miarę dynamicznie się poruszać trzeba dawać więcej gazu no i wtedy spala więcej niż 1.4 czy nawet 1.6

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Do jezdzenia to odradzam- pewnie wbrew pozorom czesci drogie strasznie. Palic wcale nie bedzi emalo jak bedzies zjezdzic po miescie w wiekszosci albo w miare zrywnie. Mozna kupic jedynie jak w miare bogata wersja i odrazu zrobic swapa. Silnik pchnac na allegro. Innej opcji sobie nie wyobrazam. Jak ja kupisz to za tydzien bedziesz pisal jak zwiekszyc moc w ym silniku. Nie patrz ze w papierwch ma ona 75 koni. Moc mocy nie rowna bo to jest moc max przy 5000 obr albo i wiecej, a nigdy na takich obrotach nie bedziesz jezdzic. Z doswiadczenia wiem ze silniki o mniejszej pojemnosci czesciej sie psuja- delikatniejsz esa noi wysilamy je bardziej. 1,2 albo 1.4 TDI ma duzo drozsze czesci nic 1.9 TDI ( nowe czesci)
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
e_tomek

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2009, 22:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DK
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: e_tomek »

electric1988 pisze:
e_tomek pisze: Audi A6 rocznik 2000 kosztuje tu ok. 85 000zl :/
To gdzie Ty mieszkasz ?
Mieszkam w Danii. Maja tu tak "porypane" przepisy, ze to sie w glowie nie miesci. Nowe auta sa srednio 2 x drozsze niz w PL, zatem pozniej uzywki tez trzymaja cene. No i tymi na zagranicznych rejestracjach mozna jezdzic ... przez 2 tygodnie :x

A samochod ... ciotka jutro odbiera. Ja jade do niej dopiero w nastepny piatek ... ciekawy jestem niezmiernie co zastane. Autko jest w wersji Comfort, jutro bede mial zdjecia wnetrza.

Pozdro.

[ Dodano: 2009-05-11, 16:26 ]
Witam ponownie, juz po wszystkim :) Autko stoi przed domem i jest ... swietne, mimo tego, ze ten silnik to 1.2, ale nie 75km, tylko, zeby bylo smieszniej, 65km. Jak to na miejscu odkrylem to malo co nie padlem. Ale nie jest tak zle, na autostradzie spisywal sie calkiem znosnie (pewnie pomoglo to, ze jechala 1 osoba + plecak ). Jak na razie autostrad nie planuje.
Stan techniczny super. Na reszcie znowu jestem pewny swojego autka.

Jakby ktos pokusil sie o analize VIN-u: W0L0TGF08W5256508.

Autko w wersji comfort - a czy tylko lusterko od strony kierowcy jest podgrzewane? (nie mialem jeszcze okazji testowac)

I jak z paskiem rozrzadu? Czytalem w ksiazce serwisowej (niemieckiej) cos o 8 latach / 120 000km, ale chyba z adnotacja, zeby patrzec tylko na przebieg? Czy dobrze to rozszyfrowalem?

Niech moc bedzie ze mna, Wam pewnie jej nie brakuje ;)

ODPOWIEDZ