Zlokalizowany wyciek oleju

hawk500

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:25
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zlokalizowany wyciek oleju

#1

Nieprzeczytany post autor: hawk500 »

Witam wszystkich sprawa dotyczy silnika 1.6 16V rok 99 przebieg 90.000
zauważyłem że ubywa mi oleju w ciagu zimy nie ubywało kompletnie nic a teraz kompoter co po chwile daje mi komunikat o braku oleju na miarce faktycznie było mało więc dolałem...
Mija tydzien i ilosc komunikatów zmniejszyla sie do max 1 na dzień...
Postanowiłem przypatrzeć się wyciekom w silniku i oto co zauwazyłem , proszę o pomoc co i skąd sie może brać..

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

do 2 zdjecia: od środka zauwazyłem ciemniejszą niekoniecznie świeżą plamę na "dolnej pokrywie" gdzie po zrobieniu zdjęcia od spodu widać na niej w obrębie otworu takie ślady..:

[External Link Removed for Guests]


PROSZĘ O POMOCNE PORADY DRODZY KLUBOWICZE

wujasss

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2009, 9:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: P_ń
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wujasss »

Nie wygląda to na wycieki, które mogłby powodowac taki ubytek oleju.
Po zdjęciach cieżko okreslic. Wytrzyj wszystko do sucha, połóz sie pod wóz za jakis czas, sprawa bedzie jasniejsza. Nie przywaliłes gdzieś micha olejową? Slady pod samochodem po postoju? Ile tego oleju ubywa?
[External Link Removed for Guests]

Moja Aś [External Link Removed for Guests]

hawk500

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:25
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: hawk500 »

dolalem mu ponad 0,5 litra niedawno i jak narazie jest ok, ale jutro sie okaze conieco bo bedzie rozbierany i okaze sie czy nie są to uszczelki na tłokach bo przy dodaniu gazu na maxa na looozie wydobywa sie niebieski dym a to ponoc juz jest jakas podstawa

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

hawk500, no to masz odpowiedz na nurtujace cie pytanie ...

Nie gubisz oleju ... tylko silnik go zjada ... 1,6 16V tak ma jedni z tym zyja inni z tym walczą :)

Swoja drog przy 90 tys km raczej jeszcze powinien byc z tym spokoj ... jesteś pierwszym wlascicielem pojazdu ??

Moja AF to tak ma z 1l na 1 tys km ale po ostatnim wypadzie w góry pykło jej 0,5 l / 300 km i powoli dorastam zeby z tym zacząć walczyć.

POZDRO

wujasss

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2009, 9:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: P_ń
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wujasss »

hawk500 pisze:dolalem mu ponad 0,5 litra niedawno i jak narazie jest ok, ale jutro sie okaze conieco bo bedzie rozbierany i okaze sie czy nie są to uszczelki na tłokach bo przy dodaniu gazu na maxa na looozie wydobywa sie niebieski dym a to ponoc juz jest jakas podstawa
Czyli tzw pierscionki:) Sprawdz tez usczelniacze na zaworkach, czy nie maja luzu:)
[External Link Removed for Guests]

Moja Aś [External Link Removed for Guests]

godzuki

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 lut 2008, 12:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: CWA
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: godzuki »

rzezniol pisze:0,5 l / 300 km
Ja też dorastam - tylko do tego żeby sprzedać Astre :) może zmiana na inną astre ale juz nie 16V

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

godzuki,

Ja mimo wszytko dorastam :) kupilem ja niedawno ... blacha w stanie igla i fajny "wypas" na pokładzie a do tego byla max okazja...

Beede robił to sam a to znacząco ograniczy koszty.

Generalnie kupilem ja na tyle tanio ze dopiero wymiana kompletnego układu napędowego ( silnik + skrzynia) doprowadzi mnie do ceny rynkowej ... a olej na razie niech pije bedzie zdrowsza :P

Na poczatek uszczelniacze trzonkow zaworow ... bo to da sie bez zdejmowana glowicy pyknąć. A potem zycie pokaze ale jezeli trzeba bedzie pierscienie to nie wczesniej niz na wakacje.

Pozdro

ODPOWIEDZ