dziwne zachowanie silnika

forest

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 23 lut 2009, 16:55
Imię: Paweł
Auto: astra g
Silnik: 1.6 16v
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

dziwne zachowanie silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: forest »

Witam ,jeżeli temat był poruszany to przepraszam i proszę o link ale szukałem, silnik 1,6 16v większość postów dotyczy falujących obrotów,u mnie wyglada to mianowicie:odpalam auto i obroty wedrują na około 2000 obr/min następnie spadaja na takie jak powinno być ale gdy tylko nacisnę pedał gazu delikatnie obroty idą w góre tak jakbym naciskał mocno gaz acha i auto trochę sie trzęsie,objawy ustępuja gdy przegazuję auto do 3000obr/min i w dalszej jeżdzie nic się nie dzieje.te objawy występują po długim postoju jak i krótkim na rozgrzanym silniku i na zimnym.
koledzy napiszcie jak z tym mam powalczyć z góry wielki dzięki!!

[ Dodano: 2009-05-06, 19:09 ]
acha jeszcze jedno pytanie jak zlokalizować silniczek krokowy gdzie on mniej więcej się znajduję,może to będzie przyczyną.czekam na opinie fachowców :)

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

Ja szukałbym jednak problemu w silniku krokowym i przepustnicy. Mi też dziwnie się samochód zachowywał, czyszczenie przepustnicy i krokowca zdało egzamin. A co do jego likacji to masz ją zaznaczoną na zdjęciu:
[External Link Removed for Guests]

Pod rurą która idzie od filtra ;) (tak dla jasności :P )
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

forest

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 23 lut 2009, 16:55
Imię: Paweł
Auto: astra g
Silnik: 1.6 16v
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: forest »

dzięki kolego jutro zabiorę się za czyszczenie przepustnicy i silnika krokowego i zobacz jakie będą efekty mam nadzieję zę będzię ok.pozdrawiam

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

forest, na wszelki wypadek odłącz akumulatorek i odczekaj z 5 min. i miłej zabawy :)
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

forest

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 23 lut 2009, 16:55
Imię: Paweł
Auto: astra g
Silnik: 1.6 16v
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: forest »

xeroman pisze:orest, na wszelki wypadek odłącz akumulatorek i odczekaj z 5 min. i miłej zabawy
właśnie dziś czyściłem przepustnice i silnik krokowy syfu było co nie miara,nawet sprawnie to poszło.nie odłączyłem aku dopiero teraz przeczytałem post.po czyszczeniu odpalam a auto się muli dławi trzęsie gaśnie więc wyjechałem na trase i przegoniłem asterke jak narazie wszytstko gra zobaczymy jak bedzie.miałem vw polo tam po czyszczeniu potrzebna była adaptacja przepustnicy czy w astrze wykonuję się podobne czynności.
pozdrawiam

xeroman

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorlice/Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: xeroman »

Z tego co mi wiadomo to nie... Jeśli Ci błędu nie złapał komp to dobrze :) Rozumiem żę po przegonieniu jej na trasie wszystko wróciło do normy?!

A spokój powinien być do puki, do puty się przepustnica nie zasyfi... looknij jeszcze w filtr powietrza, może trzeba go wymienić :) Mi się objawy nasiliły właśnie po wymianie filtra ;P
Niech moc Opla będzie z Wami:D

----->[External Link Removed for Guests]<----- :D

forest

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 23 lut 2009, 16:55
Imię: Paweł
Auto: astra g
Silnik: 1.6 16v
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: forest »

xeroman pisze:m żę po przegonieniu jej na trasie wszystko wróciło do normy?!
tak dzisiaj zrobiłem 60km i jest wszytsko ok afiltr powietrza czyściutki.pozdrawiam

[ Dodano: 2009-05-18, 09:51 ]
witam ponownie po czysczeniu krokowca i przepustnicy miałem tydzień spokoju już byłem zadowolony az tu wczoraj znowu to samo przy delikatnym naciskaniu gazu obroty szły do góry i autko dziwnie chodziło jakby nie na wszystkie gary po przegazowaniu powyżej 3000obr/min wszystko wróciło do normy ,może macie jeszcze jakieś pomysły co mógłbym sprawdzić??????????????
pozdrawiam

ODPOWIEDZ