amortyzatory

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

dobra czyli podsumowując moje zapytanie , polecacie w większosci kayaba .. teraz mam sasch <-- czy jak sie to tam pisze, i już są mocno zużyte , więc nie moge określić czy są dobre ... co do sprężyn to mam obniżenie -30 mm przód i tył ... jeśli macie akurat pod ręką jakieś linki to wrzućcie gdzie można kupić dobre amory albo coś z tym związanego .. przykładowe ceny itp ;)
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

jak -30mm to teoretycznie nie powinno się zakładać do tego zwykłych sprężyn. taka mieszanka wykańcza szybko amorki bo na takich sprężynach nie pracują tak jak powinny (mają skrócony skok) ale w praktyce nie jest aż tak źle ;)

ja bym tam dał kayaby excel-g albo bilsteiny b6 może takie jak masz sachs - wszystkie to gazówki ;)

ewentualnie jak chcesz amortyzatory przystosowane do takich sprężyn to kupiłbym kayaby ultra-sr - to są seryjne amorki ale wg producenta mogą bezpiecznie pracować na sprężynach do -35mm, można by było dać też bilsteiny b8

To jest kwestia Twojego wyboru. Jedni mówią że przy takich sprężynach można jeszcze na seryjnych morkach jeździć, drudzy mówią że nie za bardzo. Sam nie próbowałem więc nie będę się za bardzo wypowiadał.

ale ja bym po prostu kupił seryjne gazówki dobrej firmy i bym się nie przejmował

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

dzięki Joszi , wypowiedz na poziomie ;) a znasz może mniej więcej jaki jest koszt takich amorów ?? tzn jeśli przekraczają 150 - 160 z to trochę lipnie ;/
==========82%===========

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

przekroczą i to dużo :/

kyb excel-g w intercarsie
na przód 1 szt kosztuje 314zł ale to są te już do seryjnie obniżonego zawieszenia własnie o -30mm Czyli takie powinny iść do Ciebie
na tył nie było.

do zwykłego zawieszenia na przód kosztuje 195zł 1 szt
na tył do seryjnego 128zł szt

Jak chcesz coś taniego to idź do motoryzacyjnego i powiedz żeby podali ci ofertę amorków do seryjnie obniżonego zawieszenia w astrze f

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#15

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

probował ktoś z was od AStry G amorkow BILSTEIN?
1.9 SPORT 150KM

ODPOWIEDZ