jak podkrecic 1,6 v16 na ok 125KM??

lysy

jak podkrecic 1,6 v16 na ok 125KM??

#1

Nieprzeczytany post autor: lysy »

Mam Astre 2 1,6v16 i chce ja przerobic na 125 KM nie wiem dokladnie jak sie do tego zabrac :/

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

krótko:
- dwa wałki ( 1400-1500 zł )
- kolektor wydechowy 4-2-1 ( około 700 zł - kuty 1000 zł )
- zmiana map wtrysku
- obowiązkowo przerobienie dolotu - ale przygotuj się na problemy (przepływomierz nie lubi stozków)

no i to tyle... także kasa, kasa i jeszcze raz kasa

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no ale z tymi modami co opisał Junior można by było nawet liczyć na więcej niż 125 :D

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

tak - na około 130 KM a Nm to już do wyregulowania pod komputerkiem :)

Joszi... to co wymieniłem może i dać więcej KM niż chciał właściciel tematu, ale i innego rozwiązania nie widzę - bo kręcić Ecoteca na samym ecu myślę, że odpada z miejsca takie rozwiązanie.

McBulii

#5

Nieprzeczytany post autor: McBulii »

a co moge zrobic z asterka bertone 1.8 16v 125 km. 2000 rok. chce dodac troche mocy

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

po co kręcić 1,6 ?? moge Ci sprzedać odrazu 1,8 125 KM :) i wyjdzie Ci coś koło 2000 tys ;)
McBulii, nie opłaca się zbytnio kręcić , lepiej zainwestować w mocniejszy silnik ale jeśli się już uparłeś to patrz wyżej co napisał junior .... z tego silnika można wyciągnąć około 140 - 150 KM .... tylko wszytko zaczyna się i kończy na ilości posiadanej gotówki ;)
==========82%===========

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

moge prosic o linki gdzie moge poczytac o w/w modyfikacialch motorka asiki 1.6 16v??

Z gory dzieki za info :)

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

a do czego wam stronka potrzebna ? łatwo wymienić co trzeba zrobić ... dolot,wałki,modyfikacja głowicy,polerka kanałów,kolektor 4-2-1,metalowy katalizator lub bez i reszta przeróbek wydechu według uznania i na koniec chip ... macie w okolicy dobrego tunera to jedźcie zapytać ile to kosztuje ... od razu uprzedzam że minka wam zrzednie ;D
jeśli chcecie teori to polecam śmietankę Polskiego tuningu .... Świątek,Chojnacki czy Godula i inni , mają dużo ciekawych info na stronkach ..
==========82%===========

wojtekastra

#9

Nieprzeczytany post autor: wojtekastra »

Swap,swap,swap...Albo sprzedac auto i kupic 2L turbo i macie problem z glowy :)
Z calym szacunkiem,dla mnie te wszystkie walki,doloty,kolektory,ustawienia mapy itd to zbedne wydatki.Zrobicie,ale nigdy to nie bedzie to co silnik o wiekszej pojemnosci i z fabrycznie wieksza iloscia KM.

michalek206

Astro-maniak
Posty: 628
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:55
Imię: Michał
Auto: astra,bmw
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: michalek206 »

zgadzam się z Tobą wojtekastra, pozatym taki silnik będzie wysilony a co za tym idzie jak bedziecie wykorzystywali jego moc to może w końcu odmówić posługi :D
==========82%===========

ODPOWIEDZ