jak podkrecic 1,6 v16 na ok 125KM??

Awatar użytkownika
krasny

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: krasny »

koledzy mam ten sam problem czy podrasować , czy wymienić na 2.0 16V
mam pytanie po wymianie na 2.0 czy z 1.6 16V będzie mi pasować skrzynia, kolektor, komputer, itp....

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

No wiadomo, że łatwiej jest wymienić silnik a najlepiej całe auto... Co do silnika to weź proszę znajdź mi taki silnik, który będziesz miał pewność, że jest w dobrym stanie i to co się o nim wypowiada sprzedawca jest prawdą... No chyba, że jesteś specem w tej dziedzinie to co innego ale w przypadku zwykłego śmiertelnika jest to trudne.
Z tego co napisał JunioR wychodzi 2500 zł, silnik może kupisz za 2 tys ale za 500 go napewno nie wymienisz i dodatkowo ponosiś duże ryzyk a tak... gmerasz w czymś co jest już Ci bardzi dobrze znane...

Awatar użytkownika
krasny

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: krasny »

jaka kolwiek przkładka silnika moim zdanie wiąże sie z rozebraniem silnika i małego remontu przy okazji można troche porasować wtedy sie wie co sie ma
ale czy kończy sie tylko na przełożeniu silnika ????????????????????

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: kita »

Czy to prawda co napisał JunioR, że montaż stożka K&N dedykowanego do astry G 1.6 16V ma wpływ na przepływomierz?
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

mam pytanie po wymianie na 2.0 czy z 1.6 16V będzie mi pasować skrzynia, kolektor, komputer, itp....
nie wiem jak skrzynia ale reszta nie podejdzie :/ to jest przejście z małego bloku na duży a tu jest więcej do wymiany

Ogólnie nawet jeśli trzeba wymienić masę rzeczy to swap wyjdzie korzystniej niż kręcenie starego silnika. Tzn Masz dużo mocniejszą niewyżyłowaną jednostkę no i wychodzi dużo taniej.

A jak już by się ktoś uparł to na pierwszy ogień idą kolektory wydechowy i dolotowy do zrobienia, potem wałki wydech i na koniec zmiana map. Wyciągniesz z tego może tyle co ma w serii 2 litrowa jednostka i będziesz miał wyżyłowany silniczek

makaveliusz

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: makaveliusz »

Moim zdaniem jedyne wyjscie to sprzedać i kupić drugi z większym silnikiem .


Oczywiście na forum można pisać modyfikacja modyfikacje a i tak w wiekszości przypadków kończa się te modyfikacje zakupem filtra stozkowego najtanszej firmy z allegro .

Niech osoby zainteresowane przerobkami zorientują się ile kosztuje dobry dedykowany układ wydechowy od kolektora do konca wtedy przejdzie im pewnie apetyt .

Druga sprawa to są dwie strony medalu. Nie wystarczy zwiększyć moc trzeba przeciez tę moc zatrzymać dalej modyfikacja hamulców , nie bez kozery w 2.0 są wieksze tarcze przecież . Także wniosek jeden czyt zd. pierwsze. Zwłaszcza przy 1.6

BODZIO76

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: BODZIO76 »

apowiedzcie mi czym rozni sie silnik 1.8 115 i 125 konikow?tyllko elektronika?
GAZ-do kuchenek ROPA -do tirów Bezyna _do osobówek Astra pomidor wersja 100 gg 2229859

Awatar użytkownika
krasny

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2008, 13:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: krasny »

jeżdż na stożku ponad rok z doświdczenia moge powiedzieć że nic sie nie dzieje
stożki łapią wilgoć propnuje na okres zimowy zmienić dolot na seryjny

ODPOWIEDZ