Głośna pompa wspomy

Awatar użytkownika
Jacooś

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Głośna pompa wspomy

#1

Nieprzeczytany post autor: Jacooś »

mam pytanko.
przy kreceniu kierownica wyraznie slysze pompe od wspomagania, po przeczytaniu paru rad z forum sprawdzilem poziom oleju i okazalo sie ze troche brakuje, dzis zakupilem 1l w ASO (46pln!) dolałem ale niestety halas nie ustal.

doczytałem że opór mogą powodwac takze łożyska amortyzatora i tu pojawia sie pytanie:
jak sprawdzic czy rzeczywiście łożyska te są do wymiany?

subiektywnie czuje ze kierownica chodzi dosc ciezko na postoju, co innego moze powodowac opor?

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Jeżeli chodzi o te łożyska .Najprostszy sposób to skręcić koła na maxa i sprawdzić czy sprężyny nie są skręcone.Ponadto słychać by było charakterystyczny dźwięk przeskakującej sprężyny ,która w danym momencie puszcza.

Być może pompa kończy swój żywot.To dosyć częsta przypadłość w oplu.Ja wymieniłem już dwie.

A jaki olej tam dolałeś?
Miałem kiedyś taki przypadek ,że układ zalałem Hipolem ATF II z orlenu i przy niższych temp.pompa zaczynała sie odzywać.Po wymianie na Mobil ATF objawy ustąpiły.I jest cisza do dnia dzisiejszego.
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

Awatar użytkownika
Jacooś

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Jacooś »

Dzieki - jutro pokrece kierownica i lukne na te sprezyny.

Olej dolałem oryginał z ASO aby uniknac niespodzianek.

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam. jestem świezym posiadaczem astry II. pojawił sie u mnie nastepujący problem. otóż po odpaleniu silnika przez pierwsze sekundy nie działa mi wspomaganie. po jakichś 3-5 sekund kierownica zaczyna sie lekko kręcić. sprawdziłem olej w zbiorniczku - okazalo sie że jest wiec wykluczyłem jego brak. co wiec może to oznaczać? koniec pompy??? może macie jakis pomysł??

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

a u mnie slychac pompe wspomagania jak wysiade i nie krece juz faierą??

co to moze byc??

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

piotrz pisze:witam. jestem świezym posiadaczem astry II. pojawił sie u mnie następujący problem. otóż po odpaleniu silnika przez pierwsze sekundy nie działa mi wspomaganie. po jakichś 3-5 sekund kierownica zaczyna sie lekko kręcić. sprawdziłem olej w zbiorniczku - okazało sie że jest wiec wykluczyłem jego brak. co wiec może to oznaczać? koniec pompy??? może macie jakiś pomysł??
to normalne w astrze g ;)

astra g ma wspomaganie elektryczne a nie jak jej młodsza siostra napędzane paskiem klinowym

Jak by było napędzane paskiem klinowym to by działało zaraz po odpaleniu i siła wspomagania byłaby zależna od prędkości obrotowej, natomiast astra g ma wspomaganie elektryczne i zostało tak zaprojektowane żeby włączało po odpaleniu ale dopiero po tym aż alternator zacznie pracować i dawać wymagane napięcie.
Jest to zrobione dlatego żeby przy rozruchu wspomaganie nie zabierało rozrusznikowi prądu z akumulatora przez co umożliwiło swobodny rozruch nawet na słabym akumulatorze ;)

chyba wszystko jasne?

domin78 mocno ją słychać i przez długi czas czy po prostu pochodzi i ucichnie?

ogólnie w astrze g te elektryczne wspomagania dość mocno słychać gdy pracują

caffy

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2007, 23:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: caffy »

JOszi pisze: astra g ma wspomaganie elektryczne a nie jak jej młodsza siostra napędzane paskiem klinowym
a nie czasami elektrohydrauliczne :P bo typowo elektryczne to calkiem inna sprawa (maja je np fiaty) ;)

BrojaS

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 06 paź 2007, 10:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: BrojaS »

piotrz, najprawdopodobniej akumulator masz juz słaby tez tak miałem,wyminiłem aku i wszystko ok

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

tylko czasmi glosno pracuje od czasu do czasu?? mam sie czym martwic ?? :(

dawidwiecki

Astro-maniak
Posty: 372
Rejestracja: 05 lip 2007, 15:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: dawidwiecki »

normalka u mnie tez słychac wspomaganie byłem z tym u mechanika i powiedział ze to normalne takze astry G tak maja :) pozdrawiam
Wąbrzeźno ----Grudziądz Potęga AKP :) MÓJ NR KOM. 506967920
Moja Astra [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ