"Zgrzyt" w przednim zawieszeniu

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

"Zgrzyt" w przednim zawieszeniu

#1

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Jak w temacie!Podczas przejeżdżania przez próg zwalniający,w przednim zawieszeniu niemiły "zgrzyt",tak jakby metal o metal sie ocierał,w oponach letnich (alu)to nie występowało,po założeniu zimówek takie coś sie pojawiło.Dodam tylko ze zimówki(175/65 r14) mam mniejsze od letnich ,wiem że to za mały rozmiar na ten samochód,ale sam sie nabrałem niestety.

Dzieki

inanitas

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: inanitas »

Tez bym sie chetnie dowiedzial, bo mam podobny przypadek. Zauwazylem jednak ze nie jest to zwiazane ze zmiana opon a raczej spadkiem temperatury zewnetrznej. Latem nie pojawia sie ten dzwiek ale jak jes ok 5C no to juz slychac. I powiedzcie to to takiego?
Inanitas

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Po prostu - skrzypi zawiecha i tyle :m

Też tak mam - objawy u mnie giną gdy - trochę przejadę i rozgrzeje auto oraz gdy jest mokro - darmowe smarowanie. Nie ma co się tym przejmować ..

wiki

#4

Nieprzeczytany post autor: wiki »

potwierdzam, ja mam Asterkę II z 2004r. i dzisiaj przy minusowej temperaturze podczas przejazdu przez próg zwalniający też mi zaskrzypiało coś w zawieszeniu jakby jakaś guma zatrzeszczała, więc to chyba normalne w tych autach

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

to sprezyna sie moze luzowac jak sie zjezdza z policjanta to normalne u mnie tez tak jest czasem ale stara sie powoli przejezdzac przez nie nic strasznego niemuszisz sie obawiac

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Dziekuje bardzo koledzy,nie mogłem korzystać z neta,dopiero dziś zaglądnałem na forum.Zauważyłem podobnie jak wcześniej koledzy pisali,że jak autko sie nagrzeje i przejade nim troche to zgrzyt na progach ustępuje.Pytałem mechanika,który czasami przyjezdza i ogląda nasze służbowe auta,odpowiedział bardzo prosto.Nie przejmuj sie Piotrek,jest poprostu zimno,mróz,zawieszenie pracuje na sztywno....więc jest dobrze,ale dzieki za pomoc


Pozdrawiam :|

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

taka juz "uroda" Opelkow. Moj Ojciec ma Viki i tez skrzypi, moja Asterka rowniez.


Lepszy Opla zgrzyt niz rdza Fordowska;-)

Awatar użytkownika
Sebastian

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2007, 19:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Skwierzyna
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Sebastian »

moja też skrzypi ale jak po myciu psikne konserwacją do opon po osłonie gumowej amorka to jest lepiej to skrzypi guma na styku z kielichem

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

To skrzypia poduszki nad amortyzatorami. Mialem to samo. Koszt jednej poduszki 190zl plus wymiana 255zl za komplet. Cena serwisowa. Juz nie skrzypi nic :)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wencik »

ceny z kosmosu ;) u mnie tez skrzypi a mam nowe :/
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ODPOWIEDZ