termostat w silniku 1.7dti isuzu

adam7m

termostat w silniku 1.7dti isuzu

#1

Nieprzeczytany post autor: adam7m »

W programie info tech firmy fota w informacjach na temat termostatu przeczytałem coś takiego

termostat otwiera się przy 92°C
termostat chłodnicy oleju otwiera się przy 89-92°

Wygląda na to że są dwa. W takim razie gdzie ich szukać i który wymienić jak silnik wolno się rozgrzewa?

Awatar użytkownika
Boogee

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2007, 15:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Boogee »

Pewnie cały czas na dużym obiegu jeździsz. Co napewno nie jest dobre - szczególnie w obecnym okresie. Termostat otwierający duży obieg musisz sprawdzić/wymienić.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

pewnie tak jak w astrze f w niektórych modelach isuzu termostat jest podwójny. Jest duży główny termostat a z nim połączony jest mały termostat i np u mnie one są połączone ze sobą więc i tak się wymienia 2 za jednym razem ;) poszukaj sobie w sklepach internetowych jak wyglądają termostaty do Twojego silnika to się dowiesz więcej na ten temat

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

A w ogóle to po co chcesz wymieniać? To, że wskazówka temperatury długo leży, to tutaj akurat normalne.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

adam7m

#5

Nieprzeczytany post autor: adam7m »

rozgrzewa się wolniej niż benzyniak ana postoju wogule

Awatar użytkownika
beny_ns

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 gru 2008, 13:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: beny_ns »

Panowie mam pytanie czym może być spowodowane wrzenie płynu w chłodnicy?? na liczniku pokazuje mi temperaturę około 80stopni C natomiast po otwarciu maski ukazuje się widok bulgotającego płynu w chłodnicy. Aha i szczelają mi powoli kolejno węże od układu chłodzącego najpierw 2 jakieś związane z tzw gruszka( mechanik tak to nazwał) teraz kolejny
Poniżej przesyłam zdjęcia na których pokazane są te wymienione i ten co strzelił wąż

link do zdjecia

[External Link Removed for Guests]

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

może masz kiepski płyn albo wodę :mrgreen: :mrgreen: Albo zepsuty czujnik cieczy
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
beny_ns

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 gru 2008, 13:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: beny_ns »

Witam

Płyn odpada ponieważ leje DYNAGEL2000 jeden z lepszych płynów na rynku. Temperatura wrzenia to 130 stopni Celsjusza, a jeśli mi bulgota w zbiorniku to chyba jest coś nie tak i pewnie dla tego strzelają mi kolejno węże bo jest to strasznie wysoka temperatura. Jeśli chodzi o ten czujnik cieczy to jest termostat??
Koledzy pomóżcie ponieważ nie wiem co się dzieje czyż by to uszczelka pod głowicą?? oby nie...

[ Dodano: 2009-01-23, 17:55 ]
Jeśli chodzi o olej to jest dobry i na dobrym poziomie, nie widać by był wymieszany z innymi płynami

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

beny_ns pisze:Jeśli chodzi o ten czujnik cieczy to jest termostat??
nie rozumiem tego zdania :D Weź jak spojrzysz pod maskę to w bloku na wysokości akumultora masz pokrywkę do której idą grube węże - tam jest termostat. Jak nadal będziesz stał przodem do autka to przed termostatem masz wkręcone w bloku 2 czujniki. Jeden ten ze zdejmowaną wtyczką jest na pewno od temp wody ale z tego co wiem to jest to czujnik od licznika bo jak zdejmiesz wtyczkę to nie pokazuje temp na zegarach. Nie wiem tylko od czego jest ten drugi.

lukaszluk

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: lukaszluk »

A ten drugi czujnik idzie do komputera. Ale po co to nie wiem, chyba monitoruje temp silnika
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ