woda w aucie po deszczach

miko

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 31 lip 2008, 9:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Góry
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: miko »

Witam wszystkich :)
Jestem również posiadaczem Opla Astry II hatchback i niestety również mam problem z zalaną prawą częścią samochodu :( Samochodzik mam od nowości, mało używany. Wczoraj chyba godzinę wyciskałem wodę z podłogi ale to i tak niewiele pomogło.
Chcę dziś zabrać się za to dokładnie i odkręcić siedzenie pasażera, mam tylko problem bo niezabardzo wiem jak :( Czy mógł by mi ktoś doradzić? Z tego co wiem to do siedzenia idą jakieś rurki ale nie wiem po co...
Skąd wzięła się ta woda? Szyberdachu nie mam, okna zamykają się same po zamknięciu samochodu, co prawda były dorabiane elektryczne podnośniki szyb, głośniki wysokotonowe, ale żeby aż tyle wody się wzieło? Skąd takie jezioro? :D
Aha jeszcze jedno, wystarczy nawet przejechać się kawałek, a samochód włącza wentylator chłodnicy po wyłączeniu silnika - czy to ma jakiś związek?

Awatar użytkownika
p_radzi

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 lip 2008, 10:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Panki
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: p_radzi »

Jeśli niepopaliły się żadne bezpieczniki i wszystko chodzi to będzie dobrze ale jeśli felernie zaleje się wentylator to może się spalić chyba ze wszystko wysuszysz.
szalony

markor

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 24 lis 2007, 9:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x20xev
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: markor »

miko, O wyjmowaniu foteli znajdziesz w "Sam naprawiam...", a rurki o których mówisz to pewnie napinacze pasów.

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

Panowie mam ten sam kłopot wymieniłem filt pyłkowy w mojej asterce skreciłem wszystko spowrotem i po 1 tygodniu okazalo sie ze w okolicach schowka jest mokry dywanik czy jest morzliwosc ze musial bym uszczelnic sylikonem tam gdzie sie wklada filtr przed zamknieciem klapki ?? wczesniej niemialem problemu z woda POMOCY

[ Dodano: 2008-11-26, 19:50 ]
nikt nic niema do napisania w tym temacie ???
ASTERKA BY SKALPEL :)

Animal

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 28 cze 2021, 18:56
Auto: Opel Astra G 1.6 16V LPG
Rocznik: 2000
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#35

Nieprzeczytany post autor: Animal »

Witam
mam ten sam problem z wodą w aucie przecieka mi wewnątrz przy lampce przy szyberdachu , nigdy wcześniej tego nie zauważyłem
Gdzie są kanaliki odpływowe i jak się do nich dostać bo podobno może być ta przyczyna? Na dachu na tych plastikach są strzałki przesunąłem i jest tam brudno, teraz muszę całe te plastiki zdemontować jak tak to jak to zrobić? Dołączam zdjęcie gdzie mi przecieka
Dzięki pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Animal

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 28 cze 2021, 18:56
Auto: Opel Astra G 1.6 16V LPG
Rocznik: 2000
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#36

Nieprzeczytany post autor: Animal »

Dzięki za pomoc dobra robota tak trzymać 👍

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5051
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 186 razy
Pomocny: 299 razy

#37

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

,,Animal", to jest fragment Twojej wypowiedzi z tematu który został wczoraj wieczorem zamknięty przez moderatora (z wiadomego powodu): ,,Założyłem nowy temat dlatego bo jak tam dołączyłem się do dyskusji to nikt nie raczył odpisać proste! " ----- Jeżeli nikt Tobie ,,nie raczył odpisać" to najprawdopodobniej nikt nie znał odpowiedzi na postawiane przez Ciebie pytanie, lub nie chciało się komuś po prostu pisać. Na forum nikt od nikogo nie może czegokolwiek żądać, to jest nasza (Twoja również) dobra wola dzielenia się wcześniej zdobytą wiedzą, doświadczeniem. Pozdrawiam.

Animal

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 28 cze 2021, 18:56
Auto: Opel Astra G 1.6 16V LPG
Rocznik: 2000
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#38

Nieprzeczytany post autor: Animal »

heinrich12 pisze:
30 gru 2021, 7:37
,,Animal", to jest fragment Twojej wypowiedzi z tematu który został wczoraj wieczorem zamknięty przez moderatora (z wiadomego powodu): ,,Założyłem nowy temat dlatego bo jak tam dołączyłem się do dyskusji to nikt nie raczył odpisać proste! " ----- Jeżeli nikt Tobie ,,nie raczył odpisać" to najprawdopodobniej nikt nie znał odpowiedzi na postawiane przez Ciebie pytanie, lub nie chciało się komuś po prostu pisać. Na forum nikt od nikogo nie może czegokolwiek żądać, to jest nasza (Twoja również) dobra wola dzielenia się wcześniej zdobytą wiedzą, doświadczeniem. Pozdrawiam.
👍

ODPOWIEDZ