woda w aucie po deszczach

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#11

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Kolego sprawdź sobie odpływy drzwiowe, jest duże prawdopodobieństwo że się zapchały. Znajdują się one od spodu drzwi takie małe owalne otworki, jeżeli się zapchają to woda zamiast wypływać po progu na zewnątrz, zbiera się w drzwiach i wylewa się pierwszym napotkanym otworem, w twoim przypadku przy głośniku.

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Jak zdjąć boczek w drzwiach (dla elektryki i korbki):
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

thomas252

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 mar 2007, 20:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: thomas252 »

dziękuje wszystkim za porady ;)
Manieq dzięki za instrukcje :mrgreen:

okazało sie że winna była uszczelka głośnika jest wymieniona i nic nie leci :)

zostaje mi susznie podłogi , a o tej porze roku nie jest to łatwe :( moż ktoś ma doświadczenia z suszeniem podłogi w samochodzie ? jak to najlepiej zrobić?

[ Dodano: 2007-12-11, 14:03 ]
i znowu załamka :(

okazuje się że nie są winne dzrwi.... woda dostaje się podczas deszczu - z przodu leci od góry dywanika, czyli z okolic podszybia lub jakimś kanałem do środka (początek okładziny od strony pasażera)

nie wiem co robić ... totalna złamka tym bardziej że posiadam ten samochód od kilku dni :/

Gość

#14

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam. Mialem to samo kupiłem samochod a tu za kilka dni sie okazuje ze jest on caly zalany!!! Tez sie zmartwiłem ale wziełem ojca i w pewien słoneczny deszcz szlauch:) na zewnatrz rozebralem pol samochodu no i woda na dach. I sie okazało ze szyba byla wymieniana i ktos ja nie udolnie wkleil ze na srodku dachu była dziura! brak kleju pod uszczelka! I sie okazało ze woda wlatuje pod uszczelke na dachu leci przednia szyba na boki do słupków i po słupkach pod plastikiem dostaje sie pod wykładzine. Napewno bedzie to samo u Ciebie. No i nie zostalo nam nic innnego jak pistolet w dłon sylikon i pod uszczelke naładowalismy sylikon. Wszystko szczelnie zarobilismy sylikonem i jest miód :mrgreen: a co do suszenia to odginałem jak sie dalo wykładzine a tam gdzie nie mozna bylo wyciągnac wykładziny(nie wymontowywałem siedzen bo by sie pewnie zapalila kontrolka od poduszek) to wkladalem pelno suchych szmat. I po kilku minutach wyciagalem suszyłem je a w miedzy czasie pod dywanik suszarka i jazda. I tak wysuszyłem sobie wszsytko. Tylko z suszarka uwazaj na kable zebys ich nie przetopił. Uch ale sie rospisałem ale mam nadzieje ze wszsytko wyjasnione :) poprostu sprawdz uszczelke ktora uszczelnia przednia szybe z dachem. Na 99% tam tkwi przyczyna. Pozdrawiam

Gość

#15

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam, jestem posiadaczką mojego Łosia od grudnia, ostatnio mówiłam rodzinie, że coś tak jakoś wilgotne powietrze jest w nim a dziś będąc na stacji odkurzyć zauważyłam, że z tyłu po dotknięciu końcówką odkurzacza zaczęła mi woda ciec z pod dywanika. Podjechałam w "ustronne miejsce", kawałek odgięłam pokrycie podłogi a tam bagno jakich mało!!! wpycham tam papierowe ręczniki i wymieniam co chwile, ponadto jeszcze mam z przodu takie plastikowe kółeczka przy przednim siedzeniu (nie bijcie, ja tylko kobieta na prawdę nie wiem co to jest!) i dzięki pomocy pani pielęgniarki z pobliskiej szkoły strzykawką odciągałam wodę w ilościach gigantycznych... Jakaś taka ta wodę hmm... pieniąca i... biała :/ Wiem, że pisaliście, że to może być z chłodnicy to jutro sprawdzę co tam z płynem, ale z drugiej strony nie wiem czy to nie z myjni tylko, że woda z płynem z myjni po miesiącu to by już raczej dobrze śmierdziała :/

I teraz trzy pytanka które mi sie nasunęły:
1. Łoś jak teraz stanę na światłach to włącza chłodnice, że aż cały chodzi... czy to może być związane właśnie z nagrzewnicą??
2. a jak mogę sprawdzić kanaliki odpływowe szyberdachu??
3. Łoś ma szybę oryginalną, ale zauważyłam, że na rogach na dole zaczęła odstawać uszczelka... ale tam gdzie są pedały wykładzina jest sucha... jak ja mam sprawdzić czy to ta uszczelka?? :/

Jestem baaardzo zielona w tematyce motoryzacji, nie mam dostępu do szlauchu przynajmniej do maja, a nie mogę mieć wilgoci w samochodzie bo mam problemy z układem kostnym i już zaczynam mieć problemy... mogę prosić o wytłumaczenie dla blondynki??

[ Dodano: 2008-02-04, 19:02 ]
ok. no więc sprawdziłam... to nie płyn chłodniowy czy jakkolwiek on się nazywa ;)

Czy możliwe, ze to woda w myjni została jakoś wtłoczona?? Sprawdziłam, tez w drzwiach odpływy, ale nie widzę żeby były zapchane...czy mam się położyć i coś wepchnąć w celu sprawdzenia??

[ Dodano: 2008-02-04, 21:22 ]
chłodnicowy miało być...

Jeszcze trochę walki i odkryłam, że to nalało sie w czasie wizyty na myjni....

Tak... a wiec jeszcze jedno...ratunku jak ja mam to osuszyc?? :(

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: kargul »

No niestety bez rozbierania sie nie obejdzie bo to samo niestety nie wyschnie...to jest gąbka a jak wiadomo gąbka chłonie wodę...
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#17

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

no tak.... "bez rozbierania się nie obejdzie..." ;)))
oj kargul kargul...też ładnie koleżance z astraklub udzielasz informacji..;))

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#18

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

pimpidimpi, no rozbiórka auta sie szykuje, i dokladne wysuszenia, prawdopodobnie woda Ci sie odstala przez otwory jakie sa w podlodze autka, mi sie wlasnie tamtedy dostawala podczas wizyty na myjni, badz zeszlorocznych opadow deszczu,
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#19

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

w którym miejscu w podłodze są otwory?

cr2sher

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 28 mar 2007, 14:14
Imię: Paweł
Auto: oBoRa
Silnik: Benzynowy
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#20

Nieprzeczytany post autor: cr2sher »

Tommy, otwory sa umiejscowione pod dywanikami, tzn dokladnie pod takimi jakby matami wygluszajacymi, na temat tych otwora kraza rozne opinie, ze to sa otwory sluzace do trzymania karoserii przy fabrycznym malowaniu auta, lub tez otwory do pozbywania sie wilgoci czyli tak jakby wentylacyjne, otwory te sa zaslepione taklimi gumowo-plastikowymi zaslepkami ktore czesto kruszeja i przez nie moze dostawac sie woda. Wracajac do pytania sa one pod nogami pasazera i kierowcy a takze pod fotelami, czyli w najnizszym punkcie podlogi auta.
Pozdrawiam
Cr2ShEr - Paweł

[External Link Removed for Guests]

------------------------------------------------

Obrazek

ODPOWIEDZ