świszczenie i harczenie w okolicy paska wieloklinowego

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

zmień machaniora bo ten jakiś taki zaświstany jest.....)))))

Gość

#12

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Hmmm bardzo dziwna sprawa. Po wymianie rozrządu wraz z rolkami w swojej Astrze dokładnie takie same obiawy się zaczęły jak u Was. U mnie świszczy sobie gdzieś w okolicach właśnie paska klinowego. Przed wymianą wszystko było elegancko silniczek jak laleczka cichutko sobie pracował a teraz szlak mnie trafia bo najgorsze jest to że się wie o tym i zwraca się wtedy na to uwage. A ciekawi mnie jedna rzecz. Czy czasami nie jest tak że poduszka silnika została delikatnie przesunięta po odkręceniu, podczas wymiany rozrządu, delikatnie krzywo ją przykręcił mechanik i teraz wydaje taki rezonans podczas tłumienia drgań. Jeden kumpel mechanior taką mi podał również możliwość przyczyny. Hmmmm ciekaw jestem co wy o tym myślicie :/

Gość

#13

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam. Brałem udział juz w tym poscie bo mam podobny objaw. Chociaz po wymianie rozrzadu jest wszystko ok. Nie wymienilem wtedy pompy wody bo byla ok. ale po wymianie rozrzadu zaczela hałasowac wiec wymienilem ja. tym razem sam. Jest to dosć proste. Wszystko było ok. tereaz po jakis 3 miesiacach cos trekocze na pasku klinowym. Cos jakby to był diesel a to jest benzyna. Jak zdejme pasek klinowy to jest cichutko załoze spowrotem i znowu trekot jakby diesel pracował. Wymieniełem łozysko na napinaczu ale dalej to samo. Hałas dochodzi jakby z okolic tego duzego koła co napedza pasek ale ono jest dobrze przykrecone. Czy ktos wie co to moze byc? aha i hałas nie zaczyna sie dorazu po uruchomieniu silnika tylko po jakiś 3-4 minutach jak sie troszeczkę rozgrzeje. Pozdrawiam

Need

#14

Nieprzeczytany post autor: Need »

Ponieważ mam podobne objawy a wręcz pewność, że to rolka napinacza to korzystając z tematu mam pytanie: czy rolka napinacza paska wieloklinowego ma lewy gwint? (silnik x16xel 99r)

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

sprawdź dokręcenie dolnego koła pasowego które dokręca dolne koło rozrządu.

krisrol

#16

Nieprzeczytany post autor: krisrol »

Witam. Ja miałem podobny obiaw, ale u mnie pomogla wymiana rolki od paska micro... Jestes pewien ze mechanik Ci ja wymienil??? Bo ona kosztuje ok 150zl (1.8 16V) wiec mogl wziac kase a jej nie zmienic...

szatan1234

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: włocławek
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: szatan1234 »

u mnie były podobne objawy, po wymianie rozrządu 2 dni chodziło oki a później taki metaliczny dźwięk jakby metal o metal tarł. Ciężko było to zlokalizować bo to diesel i praca diesla wiadom najcichsza nie jest... ale sięokazało że to poma wody do wymiany... po wymianie ciuchutko teraz chodzi...

ODPOWIEDZ