Lusterka elektryczne

Gość

#11

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Tak jak wcześniej:
"...po sprawdzeniu (przy włączonym i wyłączonym ogrzewaniu tylnej szyby) wyszło, że nigdzie (w sensie na tej kostce) nie ma napięcia..."

nugat18

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 24 lut 2008, 22:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: nugat18 »

witam ja kupiłem Astre z 89. I wogłe nie chodzą mi lusterka mam pytanie jak sprawdzić na własna rekę usterke. ? czy moze to być wina wyłacznie joystika?
I mam pytanie co do tych podgrzewanych lusterek mam znaczek na lusterku wiec wydaj mi sie ze sa podgrzewane.A gdzi ejest konkretnie wł. podgrzewania? zaraz po przawej stronie od guzika do kimy? Pozdrawiam.
Da rade bez rozbierania sprawdzic teraz Czy podgrzewanie faktycznie działa?
Pozdrawiam

mati83

#13

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

nugat18 pisze:ja kupiłem Astre z 89
...z elektrycznymi i podgrzewanymi lustrami?? To były takie w tamtych czasach?
Domyślam się, że chodzi o 98'. Może lustra po prostu są zastane. Nie były jakiś czas używane i styki zaśniedziały. Spróbuj je rozebrać i przeczyścić. Było to gdzieś na forum opisane.
nugat18 pisze:A gdzi ejest konkretnie wł. podgrzewania? zaraz po przawej stronie od guzika do kimy?
Właśnie tam, to się nazywa "grzanie tylnej szyby" i razem z szybą masz podgrzewanie, ewentualnie na joystiku do regulacji między przestawianiem prawe - lewe lusterko a joystikiem do ustawiania luster.
nugat18 pisze:Da rade bez rozbierania sprawdzic teraz Czy podgrzewanie faktycznie działa?
Oczywiście. Włącz ogrzewanie jak będziesz miał zaparowane lusterka i sprawdź czy para szybko schodzi (po minucie nie powinno byc po niej sladu), a jeżeli ie możesz się goczekać zaparowanych luster to podstaw czajnik z gorącą wodą pod lusterka lub po prostu pochuchaj na nie i włacz grzanie.

Pozdrawiam!!

nugat18

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 24 lut 2008, 22:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: nugat18 »

NO tak tak 98 mi chodziło SOrki :PP
no ale mam problem wyciagnełem ten joystic. i wogóle kable nie były podłaczone :| jest tam 8 drucików pod które mam podłaczyc lusterka tylko teraz nie wiem w jakiej kolejności ? ;/ I nie ma zadnych wtyczek tylko gole kable.
A jak wciskam podgrzewanie tylnej szyby to mi sie nie włancza ten podświetlacz pod guzikiem, wiec pewnie nie chodzi;/ bezpieczniki wszystkie sprawdzilem wszystkie sa wporzadku pomocy :P

mati83

#15

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

nugat18 pisze: jak wciskam podgrzewanie tylnej szyby to mi sie nie włancza ten podświetlacz pod guzikiem, wiec pewnie nie chodzi
A tylna szyba grzeje? Może masz diodę spaloną pod przyciskiem?

Z lusterkami Ci nie pomogę, bo też nie mam pojęcia jak podlączyć te kabelki...

nugat18

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 24 lut 2008, 22:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: nugat18 »

A tylna szyba grzeje? Może masz diodę spaloną pod przyciskiem?


GRZEJE, juz poprawiłem bezpiecznik i sie załancza jest wporzadku,
Tylko musze taką kostke do wiązki załatwić, ta kostke wpina sie do sterownika lusterek,
tylko ze watpie ze znajde sama kostke,[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] pewnie cała wiązke z lewych drzwi musze wymienic ;/ nom i nie chodzi mi tylna wycieraczka, chyba silniczek sie spalił. Ale nie wiem jak to spr. przełoncznik jes oki przy kierownicy, bo tylny spryskiwacz szyby sie wł.[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
sagi

Astro-maniak
Posty: 410
Rejestracja: 19 lis 2007, 22:33
Imię: Marcin
Auto: Vectra GTS, Fabia TSI
Silnik: Z19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

#17

Nieprzeczytany post autor: sagi »

hmm u mnie lusterka da sie regulować tylko w prawo, zarówno lewe jak i prawe, jak próbuje w inna stronę to nawet silniczka nie slychac... w prawo odchylają sie obydwa... czym to może byc spowodowane??
AG 1.4 16V--> AG 2.0 DTI---> VC GTS [External Link Removed for Guests]

eon

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2008, 9:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: eon »

Witam !
W sprawie lusterek, rok temu sam musiałem przerobić ten temat.
Działały tylko w boki, gór dół - nic !. poradzono mi aby przeczyścić joystic - i tak zrobiłem ( nawet 2 krotnie !) ale nic nie pomogło. W związku z takim obrotem sprawy pojechałem do ASO OPLA. Okazało sie że cała wiązka w drzwiach przednich po stronie kierowcy była popękana w okolicach zawiasów drzwi, wiec cała wymienili. Koszt z robocizną i materiałami to ok 500-600 zł. Teraz wszystko smiga Ok :mrgreen:
pozdro !
EON

ODPOWIEDZ