Trochę z zawieszenia

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#11

Nieprzeczytany post autor: Struna »

No właśnie, dlatego na początek kupię sobie komplet stalówek, które zostaną mi na zimę, a alusów będę szukał przez jakiś czas, a jak przybędzie z czasem gotówki to się kupi najwyżej wtedy komplet ;)
Obrazek

Gość

#12

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ja wkrótce zamierzam zmienić amortyzatory i wybrałem [External Link Removed for Guests] Oznaczenia amortyzatorów łatwo można odszukać w katalogu.

sebek

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 20 cze 2007, 10:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: sebek »

Witam wszystkich
Mam takie pytanie czy wie ktoś czym sie różnią amortyzatory w astrze G 3d SPORT od zwykłych astry 3d
ponieważ mam do wymiany amortyzatory i dowiadywałem sie o cenę i do mojej wersji sport są o jakieś 100 zł droższe od zwykłych.
Wiem że astra sport ma zawieszenie o (- 20 mm) niższe od zwykłej astry ale słyszałem ze do zawieszeń obniżonych do (- 30 mm) można stosować zwykłe amortyzatory
więc czemu taka różnica w cenie amorków i czy mogę zastosować u siebie zwykłe amorki
i czy nie zmieni to właściwości jezdnych
liczę na fachowa odpowiedz z waszej strony

pozdrawiam

americanos

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2008, 0:02
Imię: MICHAŁ
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: americanos »

dołączam do tematu amortyzatorów:
mój bolid to AG 2.0 DTI SPORT, muszę wymienić przednie amorki i z tego co wyczytałem to najlepiej KYB lub BILSTEIN. Teraz moje pytannie jaki konkretnie model. Z racji że wersja sport obnizona jest o 20mm to czy mogę kupić w przypadku KYB te tańsze tj. nr kat 334948R/334949L za ok 170 /allegro/ 222 /intercars/ czy też muszę kupić droższe /334607; 608/ za ponad 300zł :shock: ?? Na allegro w tych tańszych niby jest napisane że do wszzystkich wersji prócz 2.2 a z kolei na stronie intercarsu napisana jest uwaga do nich że model ten jest dla pojazdów bez sportowego zawieszenia?? i teraz nei wiem . Proszę niech ktoś podpowie jeśli chodzi o KYB jaki model jest prawidłowy i tak żebym po 20 tys nie wymieniał ponownie
Jeśli chodzi o BILSTEIN to tylko w katalogu znalazlem że chyba B6 SPORT ale do końca to nie jestem pewien?
Pytanie 2 czy oprócz amorków coś jeszcze powinienem dokupić tak dla św. spokoju (nie wiem np. jakieś gumy czy cokolwiek)??

Z góry dzięki za pomoc w doborze zawiasków

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

Ja jeździłem na Bilsteinach,teraz z przodu mam Monroe.Moja Asterka jest Sportive i nie kupowałem żadnych specjalnych tylko zwykłe do Astry.Jakiegoś dziwnego zachowania się samochodu nie zauważyłem.

Co do KYB to mój mechanik niezbyt dobre ma o nich zdanie i mówi że nie są zbyt trwałe,ale ja nie sprawdziłem więc to nie moja opinia jakby co.

Więc uważam że możesz śmiało montować zwykłe amorki.

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: farow »

Ja też nie mam dobrego zdania o KYB, zdarzaja sie tez czesto podróbki na allegro! :) Wolałbym dołożyć troszke do Billstein-ów! :)

americanos

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2008, 0:02
Imię: MICHAŁ
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: americanos »

no to ciekawe, byłem już zdecydowany na KYB ale wtedy zmieniam kierunek ku BILSTEINY ale pytanie wtedy o model, wg katalogu pasują B4, B6 i B8. B4 GAS nawet są w dobrej cenie 350zł za kpl. ale nie wiem czy nie będą się szybciej zużywać z racji na obniżone zawieszenie (wersja SPORT)?? niech ktoś sie wypowie w tej kwestii, dzięki

ODPOWIEDZ