Spalanie, a wskazania komputera

hawk500

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:25
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Spalanie, a wskazania komputera

#1

Nieprzeczytany post autor: hawk500 »

Mam pytanie odnośnie tankowania paliwa i kompotera pokladowego w astrach g a w szczegolnosci jednostki 1.6 16V.

Jak wygląda kwestia ilości kilometrów jaka podaje u was kompoter pokładowy po zalaniu do pełna?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2009, 21:10 przez hawk500, łącznie zmieniany 1 raz.

wandam

#2

Nieprzeczytany post autor: wandam »

Nie mam komputera, ale wiem że na pełnym zbiorniku zronię od 620 do 670 km (oczywiście przy miom stylu jazdy i charakterystyce odcinka jaki pokonuję codziennie). Wczoraj wlałem 45 ltr tzn. przejechałem na tym 660km.. :!:

hawk500

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:25
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: hawk500 »

Ze co, że ile? ja po walniu pełnego baka mam max 480.....jak to wytlumaczyc?

Nikkon

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 16 cze 2007, 0:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Nikkon »

wandam pisze:Nie mam komputera, ale wiem że na pełnym zbiorniku zronię od 620 do 670 km
Myślę że przesadziłeś i to sporo. Mając silnik 16.16v na pełnym baku zrobiłem 430km przy moim stylu jazdy(nie żałuje pedału gazu :mrgreen: :mrgreen: )
Jeżeli chodzi o twój przebieg to jest to możliwe tylko w przypadku astr z silnikiem diesla, ale niech się wypowiedzą ich właściciele
Wszystkie kobiety są takie same
Miły wieczór, namiętna noc, szalony poranek Ale one zawsze, zawsze muszą to zepsuć, muszą to powiedzieć
"Boże, co my robimy, przecież Ty masz żonę"

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Niekoniecznie. Astry z dieslem potrafią zrobić ponad 800km na baczku.
A jak mi teraz wyszło około 730.... zrzuciłem to na karb zimy, ale przyznam, że się zaniepokoiłem.

hawk500

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:25
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: hawk500 »

Nikkon
no wreszcie ktos napisal cos w podobnej sytuacji jak moja, no i to chodzi ze ja rownie z robie od 400 do max 450 kmow. A jeżdze tylko po miescie na krotkich odcinkach i tak naprawde to i tak niema znaczenia czy jezdze do 2000obrotów czy do 6000 i tak pali od 10 do 12 najmniej 10, jak ja kupielm i mialem miesaic jezdzenia na cpzoatku gdzie tylko pedal bylw podlodze to nawet 400 mi sie nieudalo zrobic.... Ale hmm czy mozliwe ze cos z tym moim spalaniem nietak? moze termostat jest kopniety, a moze komputer cos niehalo....;> co myslisz?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Komp pokazuje w miare dokladnie przy jezdzie poza miejskiej. Przy smiganiu tylu od swiatel do swiatel i jeszcze na krótkich dystansach to nie ma szans zeby pokazal dobrze. To wynika z jego zasady dzialania i chaotycznej pracy silnika w jezdzie miejskiej.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

BrojaS

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 06 paź 2007, 10:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: BrojaS »

ja w mieście przejeżdzam mniej więcej połowe tego co pokazuje komputer, ale z twoim spalaniem to chyba cos nie halo bo ja mam 2.0 i teraz po wycięciu kata wyszło mi 8,4L w mieście i to jest zmierzone(oczywiście przy spokojnej jeździe nie przekraczając 3tys obrotów)

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

ja na baku przejeżdzam od 660 do 680 km (V-Power lub V-Power Racing). jak narazie jestem zadowolony ze spalania. milo mnie zaskakuje asterka:)
pozdr, Tommy

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

heh moja musze tankowac co tydzien! żre mi tej benzyny jak swinia! jezdze niewiele a pali mi ogromne ilosci :/ juz nie mowiac jak mi leci BP 95 w lato przy wlaczonej klimie!

ODPOWIEDZ