TERMOSTAT C18NZ

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

TERMOSTAT C18NZ

#1

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Czy w astrze 1.8 z 99 roku jest konieczność wymiany całego termostatu wraz z obudowa czy można wymieić tylko sam wkład? Pracochlonnośc jednakowa ale różnica finansowa znacząca :P i w jaki sposób jak co poznac czy obudowa tez musi zostac wymieniona? dzieki PZDR


edycja tematu // JunioR
Ostatnio zmieniony 17 sty 2008, 14:25 przez 16czarny16, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Mozesz wymienic sam wklad. Ostatnio wymienialem w swoim ( 2.0 DTL) i tez niby jest z obudowa ale mozliwe jest kupienie samego wkladu. Polecam marki takie jak "wahler" lub "quinton hazell" Pierwsza niemiecka a druga angielska.

Dodam jeszcze ze temostaty jak sie okazuje nie musza sie popsuc na pozycji zamknietej czy tez otwartej na max. Lubia sie przyciac w pozycji polotwartej i wtwdy silnik sie dlugo nagrzewa. Po wymianie mam temp 89 stop a wczesniej bylo po troszke dluzszej jezdzie 85. Quintona kupilem za 45 zl- czas wymiany (dojscie w dieslu jest ciezkie ale poszlo w miare szybko)okolo 20 min. Polecam jeszcze przed zamontowaniem nowego sprawdzic jego reakcje w garnku z woda.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

16czarny16

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: 16czarny16 »

Dzięki, też tak myslałem, bo do tej pory też wymieniałem same wkłady dlatego też mnie zdziwiły opinie o bardzo drogich termostatach, w każdym bądź razie dzieki PZDR

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

sorki ze sie podlacze wesol u mnie jest tak ze silnik sie dlugo rozgrzewa rozgrzeje sie do 8, 89 stop. i leci zimne powietrze gdy jade szybko a jak jade wolno to leci cieple czasem temp podskoczy do 92 stopni .ale zaraz spada do 88 st.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jak dlugo sie grzeje to moze byc termostat. Jesli ktos lubi sie pobawic to polecam wyjac termostat i do garnka z nim sprawdzic czy reaguje i czy tloczek chodzi w miare nie za cieżko. Co do zimnego powietrza przy duzych predkosciach to bardzo dziwne bo raczej bym powiedzial ze powinno byc odwrotnie( wyzsze obroty to szybciej krąży woda w ukladzie). Mozew przypchana jest nagrzewnica.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

dzieki za info

siboo

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 30 mar 2008, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom - Woźniki
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: siboo »

wesoł pisze:Jak dlugo sie grzeje to moze byc termostat. Jesli ktos lubi sie pobawic to polecam wyjac termostat i do garnka z nim sprawdzic czy reaguje i czy tloczek chodzi w miare nie za cieżko. Co do zimnego powietrza przy duzych predkosciach to bardzo dziwne bo raczej bym powiedzial ze powinno byc odwrotnie( wyzsze obroty to szybciej krąży woda w ukladzie). Mozew przypchana jest nagrzewnica.
A dlugo grzeje tzn. ile? Moja DTL potrzebuje ok. 14 km. na trasie do 2000 obr. i temp. wskakuje na 80-82 stopnie a zeby osiagnac 90 stopni to musi byc porzadny korek, cieple powietrze do kabiny leci praktycznie odrazu, jak myslisz?

ODPOWIEDZ