KLIMATYZACJA

Gość

#21

Nieprzeczytany post autor: Gość »

W/g instrukcji klima włacza się dopiero powyżej 5stC. Ale z którego czujnika brana jest temperatura - nie wiem.

Guciak

#22

Nieprzeczytany post autor: Guciak »

Z czujnika temp umieszczonego w zderzaku. Klima faktycznie się włącza powyżej 5 st. i to że widzisz że obroty się podniosły jest tylko zasługą sterownika który wydał komende zwiększenia obrotów a i klima sie nie właczy gdy temp. jest poniżej 5 st.

szakal.xp

Astro-maniak
Posty: 484
Rejestracja: 13 sty 2008, 14:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: szakal.xp »

to ja jakiej zasadzie ten sterownik działa? nie czasem jak sie klima włącza to dopiero wtedy obroty podnosi? jeśli fabryczynie jest zrobione że poniżej 5 sie nie włącza klima to obroty też się nie powinny podnieść
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
U mnie diagnostyka Asi :)

mati83

#24

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

No właśnie. U mnie było tak, że jak było zimno to nie podnosiły się żadne obroty i nie włączał się elektromagnes pod maską obok poska klinowego. Czy to znaczy, że coś z moją klimą nie tak?? :/

[ Dodano: 2008-02-16, 10:26 ]
Hehe... Byłem przedwczoraj w Mikoławie w Auto Klima Śląski na przeglądzie klimy. Klimka ch(ł)odzi, jest szczelna i sprawna. Dobiłem czynnik, odgrzybiłem i wszystko cacy. Pozostaje tylko czekać na te hawajskie upały... ;) :P
Tylko cena mnie trochę zmartwiła... 180PLN.. :|
Ale widok spoconego kierowcy w upale w aucie bez klimy kiedy stoisz w korku... Bezcenne!! :mrgreen:

[ Dodano: 2008-02-16, 10:29 ]
Guciak pisze:Z czujnika temp umieszczonego w zderzaku
Nieprawda. Z czujnika przy skraplaczu (chyba tak to się nazywa) umieszczonego z prawej strony chłodnicy (jak stoisz przodem do auta to z Twojej lewej).

inanitas

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: inanitas »

Podłączam się do tematu. Zrobiło się nieco cieplej (powyżej 5C) wiec postanowiłem odpalić klimatyzacje tak dla sprawdzenia czy wszystko z nią jest OK. Oczywiście klimatyzacja zaczęła chodzić i obroty na silniku skoczyły tak jak powinno być. Jednak po uruchomieniu w kabinie samochodu słychać było szum cos jakby syczenie. Wcześniej rok temu tego nie słyszałem. Po wyłączeniu klimatyzacji syczenie ustało, z kolei po załączeniu ponownym znów dało się słyszeć. Wentylator podczas tych moich eksperymentów był właczony na tym samym poziomie. Zastanawiam się czy ktoś miał podobny problem i co to może być, jaki jest koszt naprawy. Proszę o radę. Mam Astre 2.0DTI z 2001 roku model Selection.
Pozdrawiam
Inanitas

Gość

#26

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam !
U mnie to samo najpierw posyczało cos w środku deski rozdzielczej, potem nic, a potem na MIDzie komunikat Kuhlmittel coś tam ...że brak. Czyli co znaczy że ma wymiennik dziurawy ?
Na jesieni było jeszcze ok żadnych alertów z kompa dopóki nie włączyłem teraz. Podobno jest jakaś "stała" przypadłość Astr w tym temacie ?

damiiano76

Astro-maniak
Posty: 116
Rejestracja: 10 maja 2007, 15:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: manchester
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: damiiano76 »

ja mialem podobnie syczalo jakby sie gaz ulatnial raz glosniej raz ciszej ale dobilem i bylo ok. teraz mam wersje bez klimy i klopot z glowy :>
dobrze jest zima odpalic co jakis czas klime bo nieuzywana sie "rozladowuje"

mati83

#28

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

damiiano76 pisze:dobrze jest zima odpalic co jakis czas klime bo nieuzywana sie "rozladowuje"
Nie rozładowuje tylko nieużywana = nie smarowana. Trzeba raz na kilka dni w zimie włączyć klimę żeby cały układ się nasmarował, bo inaczej pieprzy się... skraplacz czy parownik... nie pamiętam ale wiem, że jest to drogie!!!

Jak mi w tamtym roku syczało z klimy to okazało się, że gaz ucieka na oringu. Radzę sprawdzic szczelność póki nie ma kolejek!
A w Astrach i Zafirach podobno często rozszczelnia się chłodnica klimy bo wentylotor jest za blisko chłodnicy i aluminium się utlenia... ja swoją już wymieniałem w tamtym roku... :|

inanitas

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:39
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: inanitas »

Odpowiedziałem w sumie juz sam sobie. Pojechalem na serwis, zbadali szczelnosc i byla OK natomiast niestety malo bylo czynnika roboczego (od co najmniej 4 lat nie kontrolowany). Po regeneracji (uzupełnieniu) czynnika problem syczenia zniknal i klima chlodzi pieknie teraz. Koszt calej zabawy 100zl. Pozdrawiam.
Inanitas

ODPOWIEDZ