wymiana filtra paliwa

thomson1

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 18 gru 2007, 20:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

wymiana filtra paliwa

#1

Nieprzeczytany post autor: thomson1 »

Witam panowie kiedyś czytałem fajny temat dot. wymiany filtra paliwa kurcze teraz nie umie go znaleźć , co pojadę do mechanika to każdy by inaczej odpowietrzał ten układ aż mi włosy stają dęba co oni mówią .Może ktoś co ma to opanowane to założył by temat z fotostory , był gdzieś z taką pompką z allegro .

Proszę o poprawną pisownię przynajmniej w tytule .
Ostatnio zmieniony 04 sty 2009, 9:47 przez thomson1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jest samoodpowietrzalny. Wymienilem filtr i zalalem do pelna, zakrecilem (uwaga zeby nie za mocno bo peknie obudowa labo sie odksztalci i bedzie bralo lewe powietrze do ukladu). Po odpaleniu silnik chodzi do dzis. Znowu mity jakies powstaja z tym odpowietrzaniem. To ze np w fordach focusach trzeba odpowietrzac a silnik podobny technicznie to nie znaczy ze tak musi byc we wszystkich.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

koralm

Astro-maniak
Posty: 756
Rejestracja: 08 paź 2007, 18:36
Imię: Karol
Auto: Octavia II 2.0 TDI CR
Silnik: CFHC
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: koralm »

a z tego co ja wyczytalem to wersja Y20DTH sie sama nie odpowietrza, ale jak jest w rzeczywistosci ??
UNO 0,9 --> Astra G 2.0 DTI --> Octavia 1,9 TDI --> Vectra B 2,0 -- > Astra G 1,7 DTI

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Sama sie odpowietrzy ale w sensie, ze jak zalejesz filtr to sie ta resztka powietrza wydostanie. Jak nie zalejesz filtra to niestety ale chyba tylko ciezarowki maja dodatkowa pompke paliwa w baku ze wzgledu na wysokosc silnika wzgledem baku.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

w astrze f w silniku isuzu wymiana filtra polega na tym że odkręca się stary, nowy zalewa się ropą i wkręca :D nic nie trzeba odpowietrzać.
A najlepiej to ściągnij sobie z internetu książkę "Sam naprawiam astraII i zafira" tam będziesz to miał dokładnie opisane co ijak

thomson1

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 18 gru 2007, 20:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: thomson1 »

no jest napisane w ksiązce ale tam jest to tak skomplikowane ze szkoda gadać juz zamówiłem na allegro pompkę reczna także chyba dam rade

Snoopy

Astro-maniak
Posty: 65
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice wawy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Snoopy »

wystarczy aby w obudowie filtra było min 2/3 poziomu ropy dokrecić dobrze obudowe i odpalac jeśli po chwili zgasnie i tak juz wytworzył podciśnienie wiec pokręcić parę razy rozrusznikiem i sie sam odpowietrzy. Sam robiłem to juz 4 lub 5 razy i nie mam do tej pory problemów.
Moc jest bogiem, predkość nałogiem, nitro zabawą ,turbo podstawą ......

epo85

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 09 lut 2007, 15:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydzia
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: epo85 »

A ja mam takie drobne pytanie mam astrze G silnik 1.6 benzynka 8 zaworowy ten stary jeszcze rocznik 98 jak by co i czytałem że jesli chce wymienic filtr paliwa to musze zmniejszyc najpierw cisnienie w układzie paliwowym a pytanie brzmi czy musze to robic czy moge to pominać bo jak czytałem to nie jest tam tak łatwo to zrobić pozdrawiam

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

\Jedynie co to Ci troche psiknie jak bedzies sciagal wezyk. Pompka paliwa nabija sicnienie paliwa do tzw. akumulatora cisnienia. Mozesz bez obawy wymieniac filtr tylko uwazaj zeby silnik nie byl goracy bio jak poleci paliwo to bedzie pozar.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ