wymiana filtra paliwa

epo85

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 09 lut 2007, 15:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydzia
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: epo85 »

Spokojnie wjade na kanał i poczekam az ostygnie troche wiem czym sie konczy znajomy tez robił takie cos i nie zachował bezpieczenstwia i niestety było bum i trafił w ciezkim stanie do szpitala I dzieki za info i tego co napisał kasiazke sam naprawiam to powinni ukamieniowac:)

Przemmekk

Astro-maniak
Posty: 609
Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:01
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik

#12

Nieprzeczytany post autor: Przemmekk »

kondzio, z tego co pamietam pokrywa jest przykrecona na jest jeden torx. Pokrywa ci schodzi a pod nia jest usczelka i filtr. Ewentualnie na dole pod obudowa filtra masz zaworek, wkładasz naczynie.. np mały słoik (nie jest to wygodna czynnosc) i popuszczasz az do mementu gdy bedzie ropa ciekła). Gdzies przy wymianie filtra ktos mi polecal aby pierwszy rozruch zrobic z przytrzymaniem gazu okolo na 2 tys obrotow przez jakies powiedzmy 15 sek. Ja cos takiego pamietam robiłem.
1.9 SPORT 150KM

lukas_piotr

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 17 lis 2007, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: lukas_piotr »

A może głupie pytanie.. ale co ile powinno się wymieniać taki filtr w dti?
Hatori Hanso!

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

chyba co 40tyś ale co jakiś czas trzeba spuszczać wodę z filtra - choć nie wiem czy warto. Ja wymieniam po każdej zimie. 50zł to nie taka tragedia

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Zalezy od tego jaka zachodzi koniecznosc , gdzie tankujesz, ile jezdzisz. Ja po wymianie zrobilem 30 tys km i jak do niego zajrzalem to nadal byl czysciutki wiec go zostawilem w spokoju. Dobre paliwo i mozna smialo zrobic na nim 100 tys km al ejak lejesz zupe i jeszcz edo tego masz syf w baku( przydalo by sie wtedy wyczyscic bak) to mozesz zasyfic go tak ze nieodpalisz auta nawet w kilka miesiecy albo i wczesniej.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

mpawel502

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 13 paź 2008, 14:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: mpawel502 »

Rozmawialem na ten temat z mechanikiem to mowil ze dla zdrowotnosci silnika mozna wymieniac 2 razy do roku,
Moja Asterka:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

I wypelnienia jego kieszeni. Mysle ze zaraz sie znajdzie ktos kto da wiecej i zacznie sie licytacja jak na aukcji. Ludzie czyscie zdziczeli ksiazki typu sam naprawiam czy instrukcje obslugi nieraz podaja co ile sie wymienia poszczegolne elementy w silniku. Pamietam jak dzis mialem ksiazeczke od megany pisalo tam ogolnie nawet ci i jak w lagunie sie wymienia filtry , kabiny , powietrza, oleju, jaki olej, plyn hamulcowy itp. W sumie to zalezy jaki erobicie przebiegi ale tak raz na 60 tys km wystarczy no chyba ze tak jak pisalem tankujecie u pana Henia a on ma stacje pod chmurką i do tego pracownicy dolewaja tam rozne swinstwa. Ja tankuje na neste, shell, amber i tylko w Szczecinie i syfu nie zauwazylem w filtrze nawet po dwóch latach.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

lukas_piotr

Astro-maniak
Posty: 138
Rejestracja: 17 lis 2007, 21:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: lukas_piotr »

wesoł pisze:Zalezy od tego jaka zachodzi koniecznosc , gdzie tankujesz, ile jezdzisz. Ja po wymianie zrobilem 30 tys km i jak do niego zajrzalem to nadal byl czysciutki wiec go zostawilem w spokoju. Dobre paliwo i mozna smialo zrobic na nim 100 tys km al ejak lejesz zupe i jeszcz edo tego masz syf w baku( przydalo by sie wtedy wyczyscic bak) to mozesz zasyfic go tak ze nieodpalisz auta nawet w kilka miesiecy albo i wczesniej.
Właśnie tak mi się wydawało. ;)
Hatori Hanso!

ODPOWIEDZ