ASTRA II COMFORT 2000 - wyświetlacz nie obsługuje radio

Gość

ASTRA II COMFORT 2000 - wyświetlacz nie obsługuje radio

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam mam nadzieje ze ktos na tym forum mi pomoze

Otóż zakupiłem Astrę II Comfort Caravan 2000 , wewnątrz było radio Grundig V1400 (bez RDS), Posiadam radio Car300 które zamontowałem w moim samochodziku i nic, wyświetlacz ani nie drgnie, nie pokazuje informacji z radia - ciągle tylko data jest wyświetlana. Sprawdziłem wiązkę - obcięty był kabel sterowaniem anteny, który połączyłem i dalej nic, ciągle tylko data. Sprawdziłem napięcie na wtyczce, oraz na wyświetlaczu wszystko OK - jak włączę radio napięcie sie pojawia, jak wyłączę radio napięcie na wyświetlaczu zanika.
CZY JEST MOŻLIWE ZE WYŚWIETLACZ NIE OBSŁUGUJE RADIA ?? jezeli tak to po jakiego grzyba ktoś przeciął kabel sterowania anteną ??

Może ktoś się na tym zna, nr na obudowie wyświetlacza GM 24 418 957
Wogóle dziwna ta wersja ponieważ nie ma głośników tylnych (nawet nie ma instalacji), nie ma ABS i gwizdków przednich.

CZY KTOŚ MOŻE POMÓC, czy naprawdę montowano wyświetlacze bez obsługi radia ??

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc / sugestię

Ślepy

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2007, 16:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Ślepy »

Z tego co wiem to chyba montowali 4 rodzaje wyświetlaczy, więć może ten najsłabszy nie dziabie, to że nie masz miejsca na gwizdki to nie dziwne ale dziwi mnie brak abs'u bo chyba był standardem we wszystkich odmianach astry.

Nikkon

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 16 cze 2007, 0:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wa-wa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Nikkon »

Mam taki sam model jak Ty. U mnie jest 8 głośników po 2 na każde drzwi i wszystko działa. Co do wyświetlacza to nie mogę się wypowiedzieć bo mam sony i ono nie współdziała ani ze sterowaniem w kierownicy ani z wyświetlaczem. ABS jest i działa, Może masz inny model tylko ktoś oznaczenia zmienił, bo w wersjach Comfort raczej to wszystko było
Wszystkie kobiety są takie same
Miły wieczór, namiętna noc, szalony poranek Ale one zawsze, zawsze muszą to zepsuć, muszą to powiedzieć
"Boże, co my robimy, przecież Ty masz żonę"

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A czy jest możliwe że poprzedni właściciel miał nieoryginalne radio Opla i w serwisie przeprogramował wyświetlacz tak aby nieoryginalne radio nie kasowało dolny pasek wyświetlacza/daty? Gdzie znalazłem na forum Opla Omegi że jest to możliwe. Czy ktoś się orientuje w tym temacie ? - czy po prostu wyświetlacz nie obsługuje RDS ( w co za bardzo nie chce mi się wierzyć)

marcinpsk

Astro-maniak
Posty: 493
Rejestracja: 02 lis 2007, 20:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Legionowo i Śląsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marcinpsk »

Jak odetnesz ten kabel co byl odciety u Cebie to na wyswietlaczu cały czas okazuje date, nawet jak wlozysz neorginalne rado. Ten kabel jest do sterowania wysuwaniem anteny jesli takowa posiadasz.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

marcinpsk wiem dlatego przywróciłem wiązke do pierwotnego stanu - ale co z tego skoro wyświetlacz nie reaguje i to jest problem - radio sprawdzałem u kumpla w astrze i jest OK.

Gość

#7

Nieprzeczytany post autor: Gość »

BTW Mam ten sam model. W ISO są przewody do glosników na tył, ale do drzwi juz nie dochodzą. Czy ktos Wie gdzie można ich szukać?

Paweł33

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2008, 7:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Paweł33 »

Również tak jak Nikkon mam wersję Comfort, ja z 2000r, 8 głośników i ABS, też wszystko działa.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

pawko1973 pisze:radio sprawdzałem u kumpla w astrze i jest OK.
najlepiej jakbyś wypiął wyświetlacz i podłączył u kumpla na jego wiązce i radiu - jak będzie działać to szukaj przyczyny w wiązce a jak nie to zostaje wyświetlacz i pewnie aso.

Ewentualnie sprawdź kody błędów wyświetlacza. Jak jest coś niepodłączone to wywali błąd. Naciśnij naraz i przytrzymaj parę sekund obydwa przyciski - potem obserwuj co pokaże . Jak wyświetli jakiś błąd to napisz tu to go spróbujemy rozszyfrować

Gość

#10

Nieprzeczytany post autor: Gość »

JOszi tak właśnie dziś zrobiłem. Dzięki życzliwości kumpla zamieniłem wyświetlacze i sprawa się rozwiązała. Wyświetlacz u kumpla też nie pokazuje info z radia, więc jest to wyświetlacz. Teraz pytanie czy jest to uboga wersja wyświetlacza czy też wyświetlacz został zablokowany? Jeżeli jest zablokowany to ktoś wie ile mniej więcej ASO życzy sobie za odblokowanie ? (może warto kupić używany wyświetlacz na Allegro)

OLO
- gdzieś przeczytałem że wiązka do tylnych głośników kończy się na wysokości słupka bocznego - więc trzeba wymontować przedni fotel, zdjąć listwę progu, następnie poszycie słupka bocznego, dołożyć kable (albo firmowe kabelki z ASo, albo rozwiercić oryginalna wtyczkę i przeciągnąć kable do drzwi tylnych) itd. - polecam przy demontażu foteli uwagi zawarte w SAM Naprawiam ...

I żeby przypomnieć czy ktoś wie ile kosztuje odblokowanie wyświetlacza w ASO (o ile ten wyświetlacz jest zablokowany)

Z góry dzięki za każde info

ODPOWIEDZ