"Zagospodarowanie" wyświetlacza

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

BODZIO76 pisze:wlasnie o tym pisalem kieedys bo tak zrobilem odciolem kabelek ale co z tego jak sprzet gorzej sciaga fale radiowe mozna tak miec jak sie slycha tylko plyt ale ja wole radio wiec polutowalem spowrotem i jest ok a na wyswietlaczu swieci godzina i teperarura to mi wyasarczy
Cos panowie namieszaliscie z tymi kabelkami bo ja robielm jakis czas temu bo cos mi slabo odbieralo radio i znalaclem ten kabelek do wzmacniacza anteny. Rozebralem antene i w jednym koncu zlapalem zabka od miernika a drugim kabelkiem od niego szukalem w kostce przy radiu( oczewiscie tej trzecie j kostce co jest wykozystywana jak sie ma seryjne radio oplowskie). Znalazlem kabel i podpialem pod radio- pod kabelek niebieski co jest do sterowania anteny, wlaczania wzmaka itp. Jak dobrze kojaze to ten kabelek od wzmacniacza anteny byl bialo czerwony ale moge juz zle kojazyc. Bynajmniej kable odpowiedzialne za pojawienia sie daty sa inne.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
mirekd67

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2008, 14:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: mirekd67 »

BODZIO76 pisze:wlasnie o tym pisalem kieedys bo tak zrobilem odciolem kabelek ale co z tego jak sprzet gorzej sciaga fale radiowe mozna tak miec jak sie slycha tylko plyt ale ja wole radio wiec polutowalem spowrotem i jest ok a na wyswietlaczu swieci godzina i teperarura to mi wyasarczy ;)
Kiedyś napisałem o tym na elektrodzie ale dla elektroników to zbyt proste żeby o tym dyskutować. Jednak chciałbym tą datę mieć, zmarnowałem wiele godzin w internecie chyba astra g kombi ma trochę inną instalację, pewnie można to obejść ale wydaje mi się że kabelek który zasila wzmacniacz i przełącza TID z daty na RDS z radia gdzieś się rozdziela ale gdzie, nie chcę rozbierać całego kokpitu a przy okazji połamać kilka plastików.

[ Dodano: 2008-07-24, 23:44 ]
JOszi pisze:soko w dziale car audio znajdziesz co trzeba zrobić żeby data nie znikała. Trzeba przeciąć jeden kabel

temat o ile dobrze pamiętam co coś w stylu: co zrobić żeby radio grało bez kluczyka

szukaj mojego posta z opisanym złączami ;) tam gdzieś jest opisane który kabel trzeba przeciąć
[External Link Removed for Guests]
Bardzo ok ale dlaczego w kombi są dwa przewody i przecięcie jednego nic nie daje a przecięcie drugiego efekt pożądany ale i odcina się wzmacniacz oczywiście obciąłem jeden potem go przylutowałem itd nawet miałem obcięte obydwa

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

mirekd67 pisze:Bardzo ok ale dlaczego w kombi są dwa przewody i przecięcie jednego nic nie daje a przecięcie drugiego efekt pożądany ale i odcina się wzmacniacz oczywiście obciąłem jeden potem go przylutowałem itd nawet miałem obcięte obydwa
Nie wiem jak powinno byc podpiete ale napewno jeden z tych kabli do stalego plusa zeby data caly czas byla a drugi dopiero po wlaczeniu radia zeby byl dawany plus do zasilania wzmacniacza w antenie.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

BODZIO76

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: BODZIO76 »

tak za kostka co sie podpina do radia jest jeszcze jedna i w niej wlasnie ten kabelek sie rozdziela na 2 ale porozcinalem oby dwa i zlutowalem spowrotem bowwyswietlacz swiecil ale radio kiepsko gralo a teraz swieci mi tylko temp i godzina i mi starczy ;)
GAZ-do kuchenek ROPA -do tirów Bezyna _do osobówek Astra pomidor wersja 100 gg 2229859

Awatar użytkownika
mirekd67

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2008, 14:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: mirekd67 »

Wziąłem sprzęt miernik i zrobiłem, obciąłem kabelek przy TID i jestem szczęśliwy bo mam zapełniony cały wyświetlacz :lol: bałem się rozbiórki środkowego panela ale jakoś poszło nie było tak źle.

BODZIO76

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: BODZIO76 »

a teraz kupilem Sony i dziala radio i wyswietlacz pokazuje date godzine i teperatyre wie cjest ok z tym ze guziki na kierze nie swieca ale tak narazie nie dzialaja ;)
GAZ-do kuchenek ROPA -do tirów Bezyna _do osobówek Astra pomidor wersja 100 gg 2229859

ODPOWIEDZ