Prędkościomierz nie działa

totes

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prędkościomierz nie działa

#1

Nieprzeczytany post autor: totes »

Pojawiał mi się następujący problem. Przestał mi działać prędkościomierz, nie naliczają się też kilometry :( . Po pewnym czasie i zwiekszeniu prędkości do około 70 - 80 km wskazówka zaczyna działać. Jednak nawet po krótkim wyłączeniu silnika przestaje funkcjonować. Czy może wie o co chodzi?

Pozdrawiam,

Totes

totes

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: totes »

Rzeczywiście nie naliczają się kilometry, ale ja niestety w drodze do domu mam fotoradar i wtedy prędkościomierz się przydaje ;)

A tak na poważnie, to rozebrałem licznik i wszystko wydaje się ok. Chyba muszę pojechać do jakiegoś elektryka, czy może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam i pozdrawiam miałem taki przypadek z prędkościomierzm jak wiadomo prędkościomież w astrze 2 jest napędzane z lewego koła prawdo podobnie uległ uszkodzeniu czujnik abs lub wtyczka zawilgotniała koszt wymiany calej piasty to koszt 300zl astra 2 ma czujnik razem z piastą więc trzeba wymieniać wszystko pozdrawiam i życze oby był tylko uszkodzony przewod lub brak styku zawilgocenie

totes

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: totes »

Dziękuję za pomoc. To chyba rzeczywiście to.

Serdecznie pozdrawiam,

Totes

Awatar użytkownika
9tak

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2008, 23:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: /dev/null
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: 9tak »

totes pisze:Pojawiał mi się następujący problem. Przestał mi działać prędkościomierz, nie naliczają się też kilometry :( . Po pewnym czasie i zwiekszeniu prędkości do około 70 - 80 km wskazówka zaczyna działać. Jednak nawet po krótkim wyłączeniu silnika przestaje funkcjonować. Czy może wie o co chodzi?
Totes
Totes - ponieważ mam dokładnie taki sam problem (identyczne objawy) chciałbym się dowiedzieć jak udało Ci się rozwiązać problem - czy konieczne okazało się wymiana czujnika / piasty, czy tylko konserwacja ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam ten sam problem podejrzewam problemy ze stykami wtyczki przy kole.
U mnie zaczęło się abs -em, problemy z prędkościomierzem to nowość.

Troche WD40 powinno pomóc.

Pozdrawim

(aha najpeirw trzeba koło zdjąć a to może być problem gdy się piasta zardzewieje :/ )

[ Dodano: 2008-05-15, 20:57 ]
Aha prędkościomierz padł mi do reszty.

Awatar użytkownika
9tak

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2008, 23:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: /dev/null
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: 9tak »

grzadzielski pisze:Mam ten sam problem podejrzewam problemy ze stykami wtyczki przy kole.
U mnie zaczęło się abs -em, problemy z prędkościomierzem to nowość.

Troche WD40 powinno pomóc.

Pozdrawim

(aha najpeirw trzeba koło zdjąć a to może być problem gdy się piasta zardzewieje :/ )

[ Dodano: 2008-05-15, 20:57 ]
Aha prędkościomierz padł mi do reszty.
Ja przeczyściłem styki i pomogło dla prędkościomierza (zaczął działać), ale lampka ABSu ciągle się paliła. Potem prędkościomierz padł ostatecznie. Ostatnio zrobiłem trasę ok 400 km ... i zaczął działać prędkościomierz oraz przestała się palić kontrolka ABS ... ciekawe na jak długo ...

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

U mnie wszystko padło ostatecznie.

ODPOWIEDZ