Centralny zamek w bagażniku

tomala72

Astro-maniak
Posty: 298
Rejestracja: 28 gru 2007, 12:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kożuchów
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: tomala72 »

to się zgadza kiedyś otworzyłem bagażnik drugim kluczykiem bez pilota a potem nie otwierało (albo nie zamykało "z wiekiem pamięć siada") mi z centralnego klapy musiałem znów coś tam pomieszać kluczykiem i działa znów ale nie pomiętam procedury mych czynności bo nerwowo manipulowałem:)))))
swoją drogą to sępy w salonie dały tylko jeden kluczyk z pilotem a drugi zwykły, czy zawsze tak jest?

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#12

Nieprzeczytany post autor: Struna »

brass pisze:Dodam jeszcze że da się tak ustawić zamek aby nie reagował na centralny zamek. Ogólnie to dość skomplikowana sprawa z tym zamkiem. W instrukcji wszystko jest wyjaśnione.
To właśnie tą zasadę opisałem Ci, byś otworzył klapę za pomocą centralnego zamka ;) I właśnie brałem to z instrukcji ;D
Obrazek

brass

#13

Nieprzeczytany post autor: brass »

tomala72 pisze: swoją drogą to sępy w salonie dały tylko jeden kluczyk z pilotem a drugi zwykły, czy zawsze tak jest?
Ja też tak dostałem.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

normalka. moi rodzice też dostali tylko jeden kluczyk z pilotem.

Chyba tylko najbogatsze wersje albo autka które przyjechały z niemiec miały 2 kluczyki z pilotem

Beata

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 02 paź 2007, 15:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Beata »

Witam,
Mam otwierany z pilota centralny zamek. I tak otwierał mi się bagażnik. Jak były mrozy, jednego dnia nie chciał się w ogóle bagażnik otworzyć, ale trochę poruszałam kluczykiem i otworzył się. Przez pewien czas wszystko działało. Teraz nagle, działa centralny zamek przy wszystkich drzwiach, natomiast nie otwiera się w ogole bagażnik (proszę nie pytać czy się także nie zamyka, bo nie może się zamykać skoro się nie otwiera). Nie mogę go też otworzyć kluczykiem pomimo, że mogę kluczykiem obrócić w pozycję pionową i poziomą. Wypróbowałam także opisane przez Strunę sposoby i nic. Powiem też, że przy zamykaniu otwieraniu drzwi nie słychać żadnego odgłosu z zamka z bagażnika. Co to może być? Mam jechać do serwisu? Czy mogę jakoś od wewnątrz otworzyć bagażnik?
Beata
***************
Astra G 1.6 v8 Kombi(caravan) z 1999r.

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

rozłóżmy prośbę na czynniki pierwsze ^^


Zamek nie działa pod względem elektrycznym i pod względem mechanicznym...


Jeżeli wszystkie siłowniki oprócz tego w bagażniku działają to :
- coś w zamku się spaliło
- jakies spięcie na kablach doprowadzających napięcie do zamka ? skoro zamek nawet nie drgnie ?

I teraz kwestia doprowadzenia napięcia do czegokolwiek umieszczonego w klapie ... otóż kable idą poprzez rurkę łączącą częśc ruchomą z budą pojazdu marki Opel Astra. Ja Słyszawszy, iż te gumki ulegają pęknięciom, a jeżeli nawet nie to kable wewnątrz tych gumek... ulegają samoprzecięciu - choć nie wiem w jaki sposób, ale tutaj też leży małe niedopatrzenie ze strony konstruktorów astry G w kombi...

Następnie skoro zamek nawet nie drgnie kręcąc kluczykiem, wniosek nasówa się jeden - jakaś część mechaniczna uległa rozregulowaniu, tudzież samouszczkodzenia ... poprzez być może zaistniałe mrozy...

Jak otworzyć klapę bagaznika ? Problem jest... aczkolwiek można spróbować... i od wewnętrznej strony klapy, która jest zamknięta, wejść rozkręcić poszycie owej klapy - jezeli dostęp nie jest zbytnio utrudniony. Zdjąć poszycie, rozebrać zamek... ( wiązanka skierowana do męża ), i chwilę się zastanowić gdzież jest ukryty OWY spust, który umożliwi otwarcie klapy bagażnika...

Jeżeli się poddajecie, jedźcie do elektromechanika :) - bo zwykły mechanik tylko z ukierunkowaniem na rzeczy mechaniczne... będzie próbował metodą prób i błędów :) ( jak nie to , to tamto itd. )

Reasumując?

Zamek nie działa Bo:
- wiązka kabelków mogła ulec przecięciu na prawdopodobnie miejscu zgięcia elementów klapy bagażnika
- zamek się wewnątrz po prostu ukruszył, w związku z czym przekręcanie klucza nic nie daje...


Swoją drogą... Macie Garaż ? i dużo wolnego czasu ? * jak młoda jest wasza astra i czy objęta jest gwarancją ?

Ps. servisy autoryzowane różnią się od zwykłych równie dobrych warsztatów jedynie tym, iż te pierwsze są autoryzowane przez daną MArkę - w tym przypadku OPLA, aczkolwiek nie gwarantuje to nam, iż wykonana usługa co zdarza się coraz częściej - wykonana jest po naszej myśli, i po myśli naszego portfela...

boyan

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2007, 0:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: boyan »

witam
mam astre g z alarmem i centralnym dokladanym juz w salonie opla a nie z fabryki , takze jest osobny pilot a nie kluczyk ze sterowaniem,
alarm nazywa sie A.S.T.A , czy ktos wie moze czy da sie zrobic w takim niefabrycznym alarmie centralny w bagazniku ? kiedys jak czytalem instrukcje to wydaje mi sie ze pisalo cos tam o takiej mozliwosci :P niestety teraz nie moge znalesc tej instrukcji
help me , bo te wsadzanie i przekrecanie kluczyka za kazdym razem doprowadza mnie do szalu ;F

[ Dodano: 2008-03-28, 14:56 ]
znalazlem instruckje alarm nazywa sie QX 05 ASTA
pisze ze centralny mozna zamontowac w klapie jesli umozliwia to konstrukcj samochodu :P
ale skoro inni maja to musi sie dac
jesli kupie takie cos :
[External Link Removed for Guests]
to da sie to podlaczyc pod ten alarm ?
i orintacyjnie ile tak mechanik/ elektryk by mi za to wzial ?

Beata

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 02 paź 2007, 15:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Beata »

JunioR, dziękuję za takie dokładne wyjaśnienia :) - uszkodzona była wkładka w zamku i po problemie :).
Beata
***************
Astra G 1.6 v8 Kombi(caravan) z 1999r.

1bobo

#19

Nieprzeczytany post autor: 1bobo »

boyan pisze:witam
czy ktos wie moze czy da sie zrobic w takim niefabrycznym alarmie centralny w bagazniku ? kiedys jak czytalem instrukcje to wydaje mi sie ze pisalo cos tam o takiej mozliwosci :P niestety teraz nie moge znalesc tej instrukcji
help me , bo te wsadzanie i przekrecanie kluczyka za kazdym razem doprowadza mnie do szalu ;F

?

Witam podłącze się pod pytanie. Nie miałem centralnego zamka wogóle (jestem w trakcie jego montażu- może przy okazji pare fotek podrzuce) a chciałbym równiez podłączyc i bagażnik do centralnego, czy ktoś juz cos takiego przerabiał?? Jakieś pomysły?? powiem szczerze ze na tą chwile nie mam koncepcji

Oczywiście AG kombi

ODPOWIEDZ