jak wymienić uchwyty schowka?

americanos

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2008, 0:02
Imię: MICHAŁ
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: americanos »

dołączam się do tematu, mianowicie u mnie to wygląda tak jak mati83 napisał, wyglądają jakby były przyklejone i za nic nie mogę ich wyciągnąć. Mowa wcześniej była o nawierceniu czy nawiercać od góry tak jak strzałka na fotce??
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Czy one są faktycznie przyklejone czy to tylko tak wygląda bo żadnych szczelin nie widać?
W allegro znalazłem takie uchwyty rozumiem że to właśnie takie mam kupić i po zdemontowaniu starych będzie git??
Niech ktoś może opisze z tym nawiercaniem tych starych uchwytów, w którym miejscu nawiercić
dzięki z góry za pomoc

[ Dodano: 2008-03-25, 18:46 ]
zapomniałem o linku
[External Link Removed for Guests]
może ktoś znalazł tańsze?? :)

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Ja wyciągnałem go w następujący sposób. Złapałem kombinerkami i przechylałem w odwrotnym kierunku do tegoo jak byś go montował jednocześnie odciągajac go od pokrywy. Co do ceny to najtanmiej jest kupic w serwisie bo na allegro trzeba dopłacic za przesyłke, ale cena też OK!.

mati83

#33

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

hoses pisze:Złapałem kombinerkami i przechylałem w odwrotnym kierunku do tegoo jak byś go montował jednocześnie odciągajac go od pokrywy
Dokładnie tak. Złap kombinerkami i napieraj do siebie. A o te uchwyty popytaj w serwisie bo nie płacisz za przesyłkę, tak jak napisał hoses. Ja zapłaciłem 25 zł za komplet. Opisz efekty!
Powodzenia!

americanos

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 16 sty 2008, 0:02
Imię: MICHAŁ
Auto: ASTRA G
Silnik: 2.0 DTI
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gdańsk
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: americanos »

no dobra ale jak będę napierał to nie wyrządze więcej szkód?? nie wiem np nie powiększe dziury gdzie wchodzi uchwyt czy cokolwiek?

mati83

#35

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

americanos pisze:no dobra ale jak będę napierał to nie wyrządze więcej szkód??
Bóg raczy wiedzieć... Ja tak zrobiłem, tzn. kombinerki i kombinowałem :mrgreen:
Chwyciłem mocno i ciągnąłem do góry i do siebie (siedząc na miejscu pasażera). Wcześniej próbowałem rozwiercić ten uchwych przy zatrzasku, czyli bliżej zawiasu schowka, ale naje**łem sie jak głupi tak, że przy temp. -2 st. C i otwartych drzwiach pot mi płynął ciurkiem po dupie!!! W końcu wkurzyłem się i na chama zrobiłem tak jak pisałem wyżej i poszło. Zamontowanie nowych to już tylko formalność... :mrgreen:

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#36

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

ja rozwierciłem malym srubokretem w miejscu zatrzasku....wowczas reszta uchwytu wychodzi bez uzycia sily...spojrz na kupionym nowym uchwycie i zobacz w ktorym miejscu trzyma sie w schowka i rozwierc stary uchwyt w miejscy zatrzasku. pozdr, Tommy

mati83

#37

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

Tommy, ja tak zrobiłem i poza tym, że miałem dziurę na wylot w tym uchwycie to nic nie osiągnąłem...

A propos uchwytów... :mrgreen:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kursorek

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2008, 10:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: kursorek »

Najłatwiej robi się to tak:

otwieramy schowek siedząc na siedzeniu pasażera opieramy go o swoje kolana łapiemy stary uchwyt za krawędź bliżej zawiasów tam jest zatrzask główny najlepiej cęgami bocznymi - mogą być też ostatecznie kombinerki mniej więcej pod kątem 45 st. intensywnym ruchem naduszamy zaciśnięte narzędzie do dołu i uchwyt wyskakuje z mocowania :D . Pozdrawiam

pzloty

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: pzloty »

Ja wyrwałem właśnie na chama kombinerkami i nic się nie uszkodziło.

Podpowiem wam jak odróżnić prawy od lewego.Na lewym "wąsie" jest trójkąt a na prawym kwadrat.Takie same symbole są w dziurach w klapce schowka,więc to już zabawa dla dzieci 3 letnich - wsadź trójkąt do trójkąta,itd.

Więc nie da się tego pomylić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mitko

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04 lip 2008, 23:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: Mitko »

Właśnie wymieniłem lewy uchwyt ale zastanawiam się czy gasi on światło. U mnie światło w schowku pali się gdy kluczyk jest w pozycji zapłon (świecą się kontrolki) niezależnie od tego czy światła są włączone czy nie. Jak zamknę schowek to nie widzę czy gaśnie lampka w schowku czy nie. Żeby to stwierdzić musiałbym jakieś prądy chyba pomierzyć. Wydaje mi się, że chyba w innych autach które miałem, światło w schowku zapalało się wtedy gdy włączone było oświetlenie zewnętrzne pojazdu. Jak to w Astrze z tym jest?

ODPOWIEDZ