Nie świeci jeden przycisk

patryk_hrabia

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty 2008, 20:41
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,6 8V (Z16SE)
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Nie świeci jeden przycisk

#1

Nieprzeczytany post autor: patryk_hrabia »

Nie świeci mi jeden przycisk na konsoli środkowej znajdujący się nad popielniczką, w mojej astrze są trzy (ten najbliżej kierowcy) ma on w sobie taką lampkę która świeci jeśli przycisk jest włączony, ale nie świeci podświetlenie tego przycisku. Wie ktoś jak mogę to naprawić?
Mała rzecz ale troszkę drażni :?
Pozdro
patryk

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

To chyba włącznik wewnętrznego obiegu powietrza... Może się świeci tylko na złej pozycji masz ustawiony regulator nawiewu? Obieg wewnętrzny nie załącza się przy każdej pozycji. Bodajże na ustawieniu na szybę nie załączy się. Ale w położeniu na siebie lub na nogi chyba powinien się załączyć, wtedy i kontrolka w przycisku powinna się zapalić.

Awatar użytkownika
Konradopel

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 02 wrz 2007, 19:24
Imię: Konrad
Auto: "Czekoladka"
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Konradopel »

Dokładnie. Jak masz nawiew ustawiony tylko na szybę, to wtedy nie załącza się obieg wewnętrzny. Przestaw sobie na próbę, np. nawiew na siebie i wtedy spróbuj włączyć obieg wewn. Myślę, że to właśnie w tym tkwi Twój problem.
MOC BŁYSKAWICY W ZAKLĘTYM KRĘGU - OPEL
Fotki ze zlotów i wypraw - [External Link Removed for Guests]
Moja Astra - [External Link Removed for Guests]

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

A ja mam cały czas ustawiony na szybę i się zaświeca. Trzeba tylko przekręcić pokrętło nawiewu troszkę dalej, aż "prztyknie", następnie delikatnie cofnąć, ale tak, by nie prztyknęło i już można się cieszyć obiegiem wewnętrznym, przy ustawieniu nawiewy na szybę (IMHO jedyne słuszne w AII, jeśli nie chcemy, by parowała szyba).

[ Dodano: 2008-02-06, 16:59 ]
Tyle, że koledze chodziło o to, że
patryk_hrabia pisze:ale nie świeci podświetlenie tego przycisku
Mi z kolei zgasłą cała konsola czyli pokrętła razem z przyciskami. Na wiosnę się za to wezmę.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#5

Nieprzeczytany post autor: Struna »

No właśnie.. nie chodzi o diody przycisku, tylko o jego podświetlenie...

Musisz rozebrać ten panel, żeby dostać się do pokręteł od drugiej strony. Są tam dwie żaróweczki z oprawkami (około 2,5zł/szt.), które podświetlają pokrętła i te przyciski. Polecam wymienić od razu dwie żarówki, bo być może niedługo padnie druga. Ewentualnie możesz też zastąpić je diodami w takich samych oprawkach ;)
Obrazek

patryk_hrabia

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty 2008, 20:41
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,6 8V (Z16SE)
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: patryk_hrabia »

Jak ustawie na inny tryb niż szyba to świeci ta lampka w środku, nie świeci podświetlenie tego przycisku. A dużo dłubania będę miał z dostaniem się do tej żaróweczki? Wymieniał to już ktoś samodzielnie? Macie jakieś instrukcje czy cuś? :?:
Pozdro
patryk

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: art »

:lol: Tu masz link jak to zrobić [External Link Removed for Guests] :lol:
Astra G 1.6 16V Caravan

Adaś Astra

Astro-maniak
Posty: 250
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:02
Imię: Adam
Auto: Ford
Silnik: BWY
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztynek

#8

Nieprzeczytany post autor: Adaś Astra »

nie bardzo wiem oco kaman....padło ci poświetlenie włącznika czy oświetlenie konsoli środkowej - jak kolega powyzej podesłał link?? bo jesli podświetlenie to trzeba przycisk rozebrac i tak beda dwie żaróweczki ( u mnie miałem to samo z przyciskiem od klimy) najlepiej przelożyć z drugiego - wczesniej zakupionego - przełącznika bo nie warto sie pitolic z przelutowywaniem tych zaroweczek

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#9

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Adaś Astra, nie chodzi o to pomarańczowe światełko, które się zapala po włączeniu przycisku, tylko o podświetlenie, jak włączasz światła, a do tego nie trzeba rozbierać żadnych przycisków....

patryk_hrabia, ja proponuję wyposażyć się w jakąś pensetę, to będzie łatwiej włożyć żarówkę ;) Bo ja np. miałem jedynie z tym problem - przeszkadzały mi kable i linki od pokręteł
Obrazek

oskar2000

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2008, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ZEBRZYDOWICE
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: oskar2000 »

Ja mam podobny problem tylko z podświetleniem licznika z tego co się orientuję są tam 3 żarówki. Tu moje pytanie jakie?? i czy kolor podświetlenia zależy od barwy żarówki czy może jest jakaś barwiona przesłona czy coś w tym stylu??? bo zmienił bym na niebieskie :mrgreen: ;)

ODPOWIEDZ