Nie świeci jeden przycisk

kaczy

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2007, 17:45
Imię: Radek
Auto: Astra BT / KIA Ceed
Silnik: Z20LET/CRDI/250/R660
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość

#11

Nieprzeczytany post autor: kaczy »

w liczniku masz żarówki typu R5 i barwa podświetlenia zależy od koloru zarówek.

Awatar użytkownika
dzolix

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2008, 14:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: dzolix »

Witam wszystkich,

Podepnę się do tematu.

Problem jest taki, że nie świeci mi podświetlenie konsoli środkowej (czyli regulatorów: temperatury, siły i kierunku nawiewu). Do niedawna wszystko było ok, ale przewoziłem długi metalowy pręt i przy mocnym hamowaniu pręt się przesunął i rozpieprzył mi taki fabryczny schowek na 4 CD wbijając go całkowicie do środka konsoli. Tylko schowek był uderzony. Po tym właśnie zauważyłem, że podświetlenie już nie działa. Przyciski grzania szyby, klimy i obiegu świecą ok.

Ruszałem przewody, bo może się coś rozłączyło - i nic. Z tego co się orientuję są tam dwie żaróweczki. No ale czy to możliwe żeby po tym uderzeniu obydwie nagle przestały działać?? Czy mogę jeszcze coś innego sprawdzić przed rozbieraniem/wyciąganiem tych regulatorów z konsoli?

Będę wdzięczny za pomoc!

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#13

Nieprzeczytany post autor: Struna »

dzolix, w przypadku każdego niepalącego się światła powinno się zaczynać sprawdzanie od żarówek. Żarówki od wstrząsu mogą się przepalić, ale czy to był na tyle mocny wstrząs? Trudno powiedzieć... ale raczej nie ma innej możliwości, jeśli przewody są całe.
Obrazek

Awatar użytkownika
dzolix

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2008, 14:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: dzolix »

heh.... no właśnie... a wstrząs był moooocny. Widzę że nie mam wyjścia i muszę rozkręcić tą konsole.... i tu pojawia się kolejny problem...
Zgodnie z tym demontażem jaki opisano na "astra.autokacik...." muszę wyciągnąć radio. A że cała robota potrwa trochę, a ja mam fabryczne radio a NIE mam kodu... to pewnie kończyć wypowiedzi nie muszę...

Struna, jak ja się mam tam dostać, możliwie najmniej inwazyjnie??

ps. na wszelki wypadek torx'a już kupiłem :]

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#15

Nieprzeczytany post autor: Struna »

dzolix, niestety bez wyciągania radia się nie uda. Ten panel od nawiewów jest zapięty na 4 spinki do panelu. 2 od dołu i 2 od góry (pod radiem).

Jeśli masz zwinne palce (:P) to wystarczy wyjąć tą kieszeń (gdzie Ty miałeś schowek na cd) i radio. Odpinasz spinki i da się wykręcić w taki sposób ten panel żeby zobaczyć jego tył i wyjąć żarówki. Może być ciężko, bo ten panel ma z tyłu zamocowane linki od sterowania nawiewem, ale na pewno się da, bo sam już próbowałem ;)

Natomiast jeśli nie masz zwinnych palców, to musisz wykręcać wszystko po kolei i zdejmować panel, a na koniec i tak będziesz musiał odchylić sterowanie.

Mi raz udało się rozebrać cały panel środkowy w niecałe 15 minut. Po tym jak się założyłem z jakimś facetem w sklepie, który twierdził że to jest bardzo trudne i sobie mogę nie poradzić ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
emilo19

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2007, 17:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: emilo19 »

Witam do wymiany podświetlenia w desce i w nawiewach trzeba jakich żarówek wiem ,że R5 ale są takie cienkie i takie z plastikowymi oprawkami, w podświetleniu zapalniczki mam bez oprawki .proszę o pomoc:) No i ponoć w desce przy licznikach są jakieś mocniejsze te żarówki

ODPOWIEDZ