Smugi, zabrudzenia na szybce reflektora

Gość

Smugi, zabrudzenia na szybce reflektora

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam,

Moja Astra G posiada takie zoltawe smugi, zabrudzenia od wewnatrz, na szybce (plastik akurat) reflektora. Z tego co zauwazylem to jest to rozbieralne. Chcialbym poradzic sie czy ktos moze czyscil reflektory, czy warto, czy moze pozostawic tak jak jest? Boje sie, ze po rozbiorce reflektor moze byc nie szczelny i bedzie dostawac sie woda, bedzie parowac itp.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja bym to zostawił. Te smugi robią sie z biegiem czasu/ z wiekiem :/

pewnie można by to było zrobić po rozebraniu reflektora ale ile z tym roboty i kombinacji :/ uszczelnić i skleić na klej do szyb to nie będzie parować ;)

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzieki, zatem lepiej pozostawie tak jak jest.

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Można wyjąć reflektor, wlać do środka wody z płynem do zmywania i wsypać hmm... czego. Piasek moze porysować plastik i nie jest wskazany. Ale to idealny sposób do mycia plastikowych zbiorników z osadów. Może trociny?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

tylko jak już wodę to tylko destylowaną

Seweryn82

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwie 2008, 2:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Seweryn82 »

Witam. Po pierwsze Klosze w Astrze są ściągane, a po drugie to ja ostatnio robiłem polerkę moich kloszy pastą tempo bo były już matowe. Efekt bardzo dobry. Znajomy ostatnio mi powiedział, że w celu regeneracji kloszy maluje je się lakierem bezbarwnym, ale trzeba mieć wprawę w malowaniu, on jest akurat lakiernikiem. U mnie pasta Tempo dała radę.

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: art »

Seweryn82 pisze:Witam. Po pierwsze Klosze w Astrze są ściągane, a po drugie to ja ostatnio robiłem polerkę moich kloszy pastą tempo bo były już matowe. Efekt bardzo dobry. Znajomy ostatnio mi powiedział, że w celu regeneracji kloszy maluje je się lakierem bezbarwnym, ale trzeba mieć wprawę w malowaniu, on jest akurat lakiernikiem. U mnie pasta Tempo dała radę.
Rzeczywiście spróbowałem pastą i pomaga . Nieźle trzeba sie namachać, ale teraz są jak nowe. :)
Astra G 1.6 16V Caravan

Michal

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 11 cze 2007, 18:42
Auto: Astra H, G
Silnik: z19dth i z22se
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Michal »

Ja też robiłem z wierzchu pastą użyłem Pasty woskowej lekkościernej
a klosze istotnie sa sciagane trzymaja sie na zatrzaskach a pomiedzy jest gumowa uszczelka

Efekt po czyszczeniu jest świetny

ODPOWIEDZ